Ladunvarren mokat 50km

Anonyymi

Ei ladunvarren huollolle paljoa kiitosta tule, voi Iivo parkaa. Mokailevat kun eivät tiedä mitä tehdä, ihankuin Tuisku aikaisemmin.

4

131

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kukaan ei uskalla sanoa, että Niskanen ihan itse pilaa kisansa, kun lähtee vetämään ja repii itsensä väsyksiin jo alussa. Iivon suksi ei toiminut juuri sen takia, kun loppumatkalla ei ollut enää voimia sen vertaa, että olisi voinut kuljettaa suksea hyvin. Aina sama juttu, alussa reuhottaa kärjessä. Laskuissa jäi, ei suksen takia vaan ei ollut rohkeutta hyökätä.
      Katsokaa miten teki Bolsunov ja Kläbo, vasta loppumatkasta kärkiletkaan. Pitkään hiihtivät muita peesaillen. Vaikka Niskanen on hävinnyt useita kertoja mitalin alkumatkan johtamisella niin eipä näy oppivan millään. Turha siinä on muita syytellä, kun oma pää petti taas. Tulos olisi voinut olla mitali jos olisi älynnyt vähääkään säästellä voimia alkumatkasta.

      • Anonyymi

        No ei nyt mitalia noiden kirimiesten rinnalla olis tullut millään taktiikalla. Ei millään taktiikalla, eikä millään planeetan sukselle.


    • Anonyymi

      Iivo ei ite tiennyt vetäiskö ykkösellä vai ottasko kakkosen. Kakkonen olis ehkä ollut ykkönen. "fiddu sanokaa se numero"-huutelut vetää vertoja Matikasen "havuja Perkkeleelle"

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen mukaan rasismi on huumoria

      Vaan kun koomikko kutsui Halla-ahoa fasistiksi, niin piti haastaa oikeuteen. Mihin se huumorinitaju yhtäkkiä hävisi? ⠀
      Maailman menoa
      125
      4577
    2. BOIKOTOIN - Ei mitään Suomi.fi postilaatikoita käyttöön

      Ainakaan minulle! Vai että pitäisi alkaa siellä käyädä katselemassa tammikuusta 2026 siis periaatteessa päivittäin että
      Maailman menoa
      200
      3795
    3. 209
      3095
    4. Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta

      Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome
      Maailman menoa
      84
      2930
    5. Hallitus on kaadettava ja Orpon on erottava

      Mikään muu hallitus ei ole oman elämäni aikana tuhonnut näin paljon tämän maan taloutta ja työllisyyttä sekä suomen main
      Maailman menoa
      63
      2771
    6. HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi

      Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok
      Maailman menoa
      4
      1528
    7. Lasse Lehtonen palasi ambulanssilennolla Suomeen

      Nyt on syytä lopettaa irvailu.
      Maailman menoa
      106
      1527
    8. 60
      1276
    9. Aitolehti Capital

      HehkuB on myynnissä, kovalla työllä saavutettu unelma joka sekin lässähti kuten kaikki mihin ryhtyy! Nyt Sewen asialle
      Kotimaiset julkkisjuorut
      240
      1111
    10. MOT: Työmarkkinatori on olemattomien työpaikkojen hakupaikka

      Työpaikkojen tietoja ei tarkisteta, ja ainakin noin noin 10% on olemattomia työpaikkoja ja sen lisäksi eri rekryfirmat t
      Maailman menoa
      120
      1029
    Aihe