Kansan kokous päätti yksimielisesti sulkea Eduskuntatalon

Anonyymi

Suomen kansa ja henki päättivät tänään käydyssä nettiäänestyksessä, josta Suuoomi 300:kin on osallisena, sulkea Eduskunnan pandemian vuoksi kolmeksi viikoksi varotoimenpiteenä viruksen leviämistä ehkäisemiseksi, tiedotti kansan kokous.

Kaikkien Eduskunnassa piilottelevien konnien on nyt viipymättä kerättävä tavaroitaan ja poistuttava välittömästi koteihinsa.

Poliisien väliintulo on ankaran rangaistuksen uhalla kiellettyä.

Eduskunta talo on todettu Kirurgiliitton kovidin erityisherkkua.

Piste.

2

103

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Unohdit mainita, että hississä ei saa olla kuin yksi kerrallaan. Jos kyseessä on lapsi, aikuinen laittaa lapsen ensin hissillä ylös, ja tulee itse perässä, ettei tartuttaisi lastaan koronaan.
      Lisäksi vaippaa vaihdettaessa tulee pukeutua vaikka isoon roskapussiin, johon on tehty käden reiät.
      Aviopuolisot eivät saa sakon uhalla nukkua samassa sängyssä, ellei ole turvaväliä, vahinkojen välttämiseksi.
      Kaiteisiin ja rappusten käsitankoihin ei saa koskea ilman hanskoja.
      Jokaiselle perheenjäsenelle pitää olola oma television kauko-ohjaaja.
      Korteilla maksettaessa ei saa nappia painella ellei ole sormia ensin desinfioitu.
      Jokaisella pitää olla sytytin mukana, jotta voi polttaa maskin kahden tunnin käytön jälkeen, ilman että sen ottaa sormilla pois naamalta.

    • Anonyymi

      Lisäksi kaikki käytetyt setelit tulee polttaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      109
      9488
    2. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      165
      5956
    3. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      159
      5377
    4. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      27
      5329
    5. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      44
      4276
    6. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      87
      3521
    7. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      78
      3489
    8. En tiedä ymmärrätkö

      Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk
      Ikävä
      10
      2891
    9. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      116
      2887
    10. Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla

      Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä
      Yrittäjyys
      48
      2813
    Aihe