Hiihto on ääliö laji

Anonyymi

Mitä järkeä on hiihtämisessä räkä poskella, en ymmärrä kyseistä lajia ja sitten mökötetään ja riidellään.

5

112

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Joo ja sitten joku ääliö (Niskanen) paiskoo suksia pitkin nurkkia kun ei voittanutkaan. Näinköhän laji saa uusia harrastajia kun näyttää noin karmivalta joku 6:des tila?

    • Anonyymi

      Räkä poskella kuuluu lajiin se korvaa entisen mustikkasopan

    • Anonyymi

      Hiihto on tärkeä laji, jotta saadaan riitely aikaan ladun ulkopuolella Jukolan poikien kaupunkireissujen tapaan. Selvästi ikiaikaista perinnettä.

    • Anonyymi

      Järki tai "ratio" lienee aika suhteellinen asia, jonka jokainen yksilö määrittelee itsenäisesti- toisaalta tärkeät asiat muodostavat myös sisältöä elämälle, mikä on merkityksellinen asia. Ihan mielenkiintoistahan on pohtia muiden ihmisten arvomaailmaa ja heille tärkeitä asioita.

    • Anonyymi

      Siis hiihtohan on mielettömän hieno liikuntalaji, luonnon helmassa ja valkoisten hankien valossa. Oli sitten pertsa tai vapaa, kumpikin antaa lisää energiaa elämän tallomiseen.

      Huippuurheilu usein saa massat liikkeelle, etenkin jos tulee menestystä ja näkyvyyttä.
      Ikävää jos megastarat alkavat huudella kirosanoja ja heitellä välineitä kun eivät saakaan kultaa tai muuta metallia. Ikäänkuin olisi kyse elämästä ja kuolemasta!?

      Olisi hyvä jos huippu-urheilijat tekisivät aina parhaansa eivätkä senjälkeen syyttäisi muita! Esimerkki tuleville harrastajille olisi kiva kuten joku Ossi Karttunen (pikajuoksu aikanaan, mr. vaatimattomuus)!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      167
      2754
    2. Miksi mies kääntyy poispäin

      Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
      Ikävä
      201
      2007
    3. Kerro kaivatustasi.

      1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
      Ikävä
      71
      1746
    4. Kysy jotain kaivatultasi

      Laita tunnisteet molemmista
      Ikävä
      92
      1648
    5. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      46
      1554
    6. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      9
      1481
    7. Minkälaisesta seksistä

      haaveilet kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      79
      1161
    8. Kai me nainen jollain tasolla tykätään

      Toisistamme kun tämä on kestänyt niin kauan
      Ikävä
      81
      1060
    9. Tarkkanäköisyys

      Oon muuten pirun hyvä huomaamaan asioita! Senhän sä varmaan kyllä jo tiesitkin.
      Ikävä
      95
      1029
    10. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      194
      987
    Aihe