Huhaa naisilla tai miehillä

Anonyymi

Naiset, anteeksi nyt, mutta sellaista, jonka tiedättekin, teidän omia himoja miestä kohtaan. Niin ei se sinänsä ole väärin, muutenhan ei lisääntymistä tapahtuisi. Se on vain joskus kummallista meistä mies näkökulmasta. Mutta sehän perustuu siihen, että paras saa lisääntyä, mies taas etsii kaikkia mahdollisia kumppaneita. Siinä on vain se ongelma, että ymmärtävätkö naiset miehen rakkautta, eivät useinkaan. Tarkoitan tällä, että miehet eivät puhu siitä vaan tekevät ne tekoina, ja voi olla erittäin raskasta nähdä, kun oma vaimo lähtee vieraisiin pöytiin. Se on erittäin raskasta, minä vedin nokkaan yhtä kaveria, ei tarvitse tulla minun vaimoon koskeen. Miehen täytyy aina puolustaa vaimoansa, mutta miten naisen suhde on samaan asiaan?

7

101

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Paljon on maailmassa hyviä miehiä naisille, niin tyhjää sitä on lässyttää.

    • Anonyymi

      Suomessa löytyy minua paljon parempia miehiä naisille, ja se on hyvä, osa täysiä urpoja, mutta heitä ei lasketa. jokseenkin saan olla ylpeä suomalaisten miesten puolesta, ja enpä nyt ole paljon parempi, mutta olen oma itseni ja vahva siinä. Niin kai se on hyvä ylpeä minä olen ollut, ja mulkku, nyt vasta ymmärrän. En kovin paha, mutta kuitenkin. Ylimielusyyshän kapsahtaa omaan kalloon, eikä sitä voi kukaan muu poistaa kuin Jumala, ja pitkällä prosessilla, ylpeyden juurihoidolla. Sellaisiin asioihin ei mikään muu juurihoito toimi. Se on raskasta mutta oikeutettua ja hyvää.

    • Anonyymi

      Ei siitä valista tule, mutta ainakin parempaa. Tässä elämässä.

    • Anonyymi

      Niin ei minusta valmista tule, mutta joskus ehkä parempi, rakkaudella kaikille ihanille naisille.

      • Anonyymi

        Naiset ei huoli tavallista duunarimiestä, miehen pitää olla hyvin koulutettu pitkä , komea ja ei saa tupakoida eikä käyttää viinaa , pitää osata pukeutua hienosti ja olla taloudellisesti asiat hyvin, persaukisia ei huolita.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Naiset ei huoli tavallista duunarimiestä, miehen pitää olla hyvin koulutettu pitkä , komea ja ei saa tupakoida eikä käyttää viinaa , pitää osata pukeutua hienosti ja olla taloudellisesti asiat hyvin, persaukisia ei huolita.

        POLIISI KYTTÄÄ


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Naiset ei huoli tavallista duunarimiestä, miehen pitää olla hyvin koulutettu pitkä , komea ja ei saa tupakoida eikä käyttää viinaa , pitää osata pukeutua hienosti ja olla taloudellisesti asiat hyvin, persaukisia ei huolita.

        NIIN SUOMI KANTTURA: MULLA ON ÄMMÄ VENÄJÄLTÄ NUORI JA KAUNIS , Missi kisoissa 50 joukossa,,
        Suomi R- kioskin ämmä kuka tätä voi edes ????????????????????????


    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      84
      6014
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      318
      5096
    3. Huono päivä

      Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja
      Ikävä
      20
      2648
    4. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      46
      2588
    5. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      83
      1822
    6. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      103
      1659
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      17
      1521
    8. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      108
      1471
    9. Olen ihmetellyt yhtä asiaa

      Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm
      Ikävä
      133
      1393
    10. seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen

      Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa
      Kemijärvi
      119
      1392
    Aihe