Enpä tieää

Anonyymi

Luin kerran parin eri 18 ja 19 vuotiaiden tyttöjen kirjoitukset. Ovat "palvelualalla" eli myyvät itseään 120 e/puoli tuntia. Kertoivat pitävänsä työstään. Tilauksia tulee siinä mitassa, että voivat valita asiakkaansa. Helppoa kuin heinänteko ja rahaa tulee. Vaikka ei ottaisi kuin yhdn asiakkaan per päivä, niin veroton tulo on 3600 e/kk. Toki tästäkin nykyisin laillisesta työstä pitäisi toki verot yms. maksaa, mutta mahtaako kukaan laittaa näitä tuloja veroilmoitukseensa. Voihan lisksi tehdä myös muita duuneja lisäksi jos haluaa.

-------
Poikien suhteen eipä taida moista yritteliäisyyttä Suomessa oikein olla. Isot pojat ja maailmaa kiertäneet ovat kertoneet, että tämä on hyvin yleistä keski-Euroopassa sekä etenkin Aasiassa. Siellä on kuulemma oikein baareja ja jopa hotelleja, jotka ovat pelkästään tätä toimintaa varten. Nyt tietysti joku moraallikko nostaa sormensa ja sanoo:"so soo". Eli ei pidä hyvksyttävänä tätä maailman vanhinta palvelualaa. Voisin kysyä, että miksi seksi on niin halveksittavaa maksullisena? Minusta sitä voisi hyvin verrata hierontaan yms. palveluun. Maailma muuttuu ja se mikä oli 100 vuotta sitten ei hyväksyttävää, niin saattaa jo tänä päivänä ollakin hyväksyttävää. Esimerkkinä mm. avoparit jne.

____

En toki kehota ketään nuorta myymään itseään hetken mielenjohteesta. Se vaatii itsetutkistelua, että hyväksyy itsensä myös tämän jälkeen. Varovaisuutta kehiin.
Olisi kiva kuulla erilaisia perusteltuja mielipiteitä tästä asiasta.

1

108

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kampin Keskukseen kun menee seisoskelemaan okuluksen ympärille, niin pian tulee tarjouksia pojiltakin.

      Kesällä huomattavasti enemmän kuin talvikaudella.
      Löytyy kaiken ikäistä ja kokoista.

      Itse en ole poikasista kiinnostunut, joten se lähinnä ärsyttää.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä sun salaisuus on,kun näytät niin nuorelta..

      Vaikka oot jo noin vanha!?
      Ikävä
      109
      1310
    2. MiltäKaivattusi

      Näyttää? !
      Ikävä
      45
      901
    3. Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi

      Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....
      Ikävä
      50
      726
    4. Perhoseni (miehelle)

      Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r
      Ikävä
      129
      674
    5. Mitä meidän välillämme

      On käynyt näiden vuosien aikana?
      Ikävä
      70
      666
    6. Uskaltaisitko

      Tavata kaivattusi tässä tilanteessa?
      Ikävä
      67
      616
    7. Olen tavattavissa

      tänään klo 17-02 siinä ravintolassa. Tulethan sinäkin?
      Ikävä
      53
      597
    8. Halaus juuri sinulle

      Kaikki järjestyy kyllä. Luota vain. ❤️🫶
      Ikävä
      55
      555
    9. Onko Sofia jälleen jätetty?

      Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      473
    10. Mies, näetkö minut myös

      Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?
      Ikävä
      20
      470
    11. Meneekö unohtamis

      Projektisi hyvin??
      Ikävä
      34
      457
    12. Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?

      Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?
      Ikävä
      115
      453
    13. Voiko se ikinä toimia

      Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het
      Ikävä
      32
      448
    14. Voin tulla

      Sisustamaan sulle 🤭
      Ikävä
      51
      445
    15. Mitä jos...

      Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät
      Sinkut
      142
      443
    16. Kuka se on

      Kuhmon komein aikamies?
      Kuhmo
      5
      438
    17. Uskallatko paljastaa

      Millä nimellä löydyn puhelimestasi?
      Ikävä
      49
      437
    18. Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .

      EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuus­ongelmien vuoksi, sanoo alan e
      Kajaani
      83
      434
    19. Et sinä mitään

      Oikeasti halua
      Ikävä
      52
      403
    20. Miksi jätit vastaamatta mies

      Silloin kauan sitten 😔
      Ikävä
      42
      400
    Aihe