Kun nyt on tulollaan digi TV ja on maksullisia kanavia ja "maksuttomia" kanavia niin eikö olisi mahdollista maksaa TV lupamaksuakin vain katsomiensa kanavien osalta. Maksan maksua ylelle vaikka ei ylellä ole mitään tarjottavaa minulle tv-ohjelmien puolelta. Tv-maksu pois ja kaikki kanavat maksullisiksi, jotta ihmiset saavat mitä tilaavat eivätkä joudu maksamaan siitä mitä eivät halua.
TV-lupamaksu
tyhmä?
6914
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Jos sinulle tosiaan riittää vain mömmöteevee ja nulkkunen kanaviksi, otan osaa.
Ei tarvi ihmetellä mistä nimimerkkisi tulee.
YLE:n varoitus verovaroista välittömästi! YLE:n ohjelmisto pysyy laadukkaana ja tv-katselu on halvempaa keskivertokansalaiselle. Onhan nyt sentään Jokaisen Suomalaisen Velvollisuus tukea Yleisradiomme toimintaa.
Eläköön sosialismi! Alas yksilön oikeus ja mahdollisuus itsenäiseen ajatteluun!
Maksavathan kaikki kirjastojen ylläpidostakin, vaikkei kaikki siellä käy.
Ylen kanavat vaan mainosrahoitteisiksi, sillä siitä päästään.
Lapseni eivät ole koskaan maksanaat TV -lupaa eihän tarkastajalla ole oikeutta tulla asuntoon nykynuoret eivät edes aukaise ovea ennnenkuin olet soittanut heidän kännykkäänsä, siellähän tarkastaja ovikelloa kilkuttelee? ja nuoret vain naureskelee, TV lupa maksu vanhentunut näin diki aikana.