Että silleen

Te näädät, jotka kehtaattekin nimettöminä tehdä Ruotsiin lasuja Johannasta, teidän elämässänne tulee rangaistukset sitä mukaa kuin itse niitä tilaatte haukkumalla Johannaa.
KARMA
1657
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Sitten jos ja kun niitä tulee paljon niin siihen voidaan puuttua.
Itselleni tehtiin näin niin mä vaadin saada tietää miksi ja kuka niin tekee kyllähän se sitten löyty. Yrittivät etteivät voi kertoa mutta eivät tienneet kenen kanssa ovat tekemisissä. Siihen loppu kuin seinään. Ja ei ole tullut enää. Älytöntä kertoa itsestään tänne mutta näädille tiedoksi kyllä teidät voidaan kaivaa esiin.

Äänestä
  • Uhkailetko sinä?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Uhkailetko sinä?

    Ei tarvitse uhkailla.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Uhkailetko sinä?

    Siellähän se näätä älähtää. Se ei ole uhkaus vaan toteamus että rikolliset saadaan saatettua vastuuseen.

    Äänestä

  • Sinäkö äiti, hohohoo, sun mielestä Tuksu siis saa laiminlyödä lastaan? Tuksu ensin, vauvasta viis niinkö.

    Äänestä

Tekeekö joku oikeasti ilmoituksia?

Äänestä

Kauheeta, kun pelottaa!!!

Äänestä

Tais olla Pål itse joka oli huolissaan lapsen hyvinvoinnista? Keskenään kähisevät.

Äänestä
  • Yritä nyt huume rikollisesta vääntää vuoden isää että saisit Johannaa haukuttua.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Yritä nyt huume rikollisesta vääntää vuoden isää että saisit Johannaa haukuttua.

    Rape-Raili, missä ovat todisteesi siitä, että Pooli olisi huumerikollinen? Faktat pöytään nyt vain!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Yritä nyt huume rikollisesta vääntää vuoden isää että saisit Johannaa haukuttua.

    Eiköhän se ole Johanna siitä isän tehnyt? Ei mun tartte.

    Äänestä

Voi jestas miten ihmiset on sekaisin. Johanna on fiksu, kun lukee näitä kommentteja.

Äänestä

Noora Karma?
Bad Karma or good Karma?

Äänestä

Luuletko sinä aivan tosissasi että joku Suomi24 ja Hymy-lehden palstaa lukeva ja kirjoittava ottaisi yhteyttä Ruotsiin lastensuojeluun Johanna Tukiaisesta?
Johanna on varmasti itse ollut tarkkailun alla jo siitä asti kun synnytti lapsen ja jos ei ole käynyt lapsen kanssa vaikka ottamassa lapselle rokotuksia tai käynyt punnituttamassa ja mittauttamassa lastaan niin kuin tulee tehdä,niin kyllä siinä neuvolan väki itse on ottanut yhteyttä lastensuojeluun.
Ja jos ollut kova tappelu huoneistossa ja lapsi itkenyt äänekkäästi niin varmaan naapurit tehneet ilmoituksen. Ellei sitten om sukunsa.

Äänestä

Kyllä aika kovaa täytyy huutaa että naapurit soittaa poliisit. Suomessa ainakin tukitaan korvat tai laitetaan tv/radio isommalle ettei kuule naapurin huutoja.
Mutta ehkä Ruotsissa toimivat toisin.

Äänestä

Taas on peruskoulun kesken jättänyt käyttänyt sensorin valtaa. Se ei ole sananvapautta.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Te näädät, jotka kehtaattekin nimettöminä tehdä Ruotsiin lasuja Johannasta, teidän elämässänne tulee rangaistukset sitä mukaa kuin itse niitä tilaatte haukkumalla Johannaa.
KARMA

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu