Kun nyt tämä on kerran valittajien sivusto

niin kysyn vaan miksi tuosta mitättömästä työmarkkinatuestakin menee verot , pitäs varmaan katkasta työkkäriin yhteys kun ei se kykene mitään tarjoamaan ja siirtyä vain perustoimeentulolle
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Siksi, että muuten kirkko ei saisi perittyä jäsenmaksujaan, kun kirkollisvero jäisi perimättä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

niin kysyn vaan miksi tuosta mitättömästä työmarkkinatuestakin menee verot , pitäs varmaan katkasta työkkäriin yhteys kun ei se kykene mitään tarjoamaan ja siirtyä vain perustoimeentulolle

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu