Nyt pitää jonkun paremman tahon alkaa vetämään koronan torjunnassa,luvut vaan rumenevat päivä päivältä! Virosta vaan pääsee viruksen tuojat ja hölmö Suomi vaan hymistelee-voi elämä.Luvut kertovat samaa kuin VIROSSA-SUURTA VÄLINPITÄMÄTTÖMYYTTÄ,KAUANKO VIELÄ? Virossa sentään laitetaan paikat säppeen...koska tässä tyhmien maassa?
Karseita koronalukuja vaan lisää.
3
151
Vastaukset
- Anonyymi
Marinilta on täysin tolkku pois mitä kuuluisi tehdä, kaiken vastuun siirtää muiden hartioille.
Kristillisdemokraattien puheenjohtaja Sari Essayah totesi samassa Ylen ohjelmassa A-Talkissa, että koronatartuntojen torjumisessa kaikkein tärkeintä olisi ollut olla nopeampi ulkorajojen sulussa.
Eihän täällä oltaisi näissä ongelmissa, eikä meillä leviäisi nämä virusvariantit, jos ulkorajat olisi saatu kiinni, Essayah sanoi.
Pääministeri Sanna Marin (sd) vieritti vastuun EU:lle.
–Se, että virus ei pääse rajan yli on mielestäni ollut yksi EU:n suuri kipukohta koko tämän pandemian ajan. Me olemme osa EU:n sisämarkkinaa, ja Suomella on ollut kaikkein kireimmät rajakontrollitoimet koko tämän pandemian ajan EU-maista, Marin sanoi.
Syyn vierittäminen EU:lle on pääministeriltä silkkaa politikointia ja syntipukin etsimistä muualta.
TIETÄÄKSENI EU-LLA EI OLE RAJAVALVONTAA VAAN JOKAISEN MAAN TEHTÄVÄ...ITSENÄISELLE MAALLE KUULUU HOITAA RAJAT.Tässä on yx juttu nykyisestä Hallituksesta ja pitääkö paikkansa ?
https://www.youtube.com/watch?v=VvCt-PeO2Eg
- Anonyymi
Viisikko on kokoontumassa taas ihan lähipäivinä. Heille luetaan sitten nämä luvut ja alkavat taas tehokkaasti heti sitten toimiin. Ei Marin luota mihinkään muuhun raatiin. Viisikko ratkoo tämänkin, tutusti viipymättä ja tehokkaasti.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1251258
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait89914- 94894
Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede22828Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat283723- 93717
- 109636
- 33617
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.50571Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.
Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet129550