Karseita koronalukuja vaan lisää.

Nyt pitää jonkun paremman tahon alkaa vetämään koronan torjunnassa,luvut vaan rumenevat päivä päivältä! Virosta vaan pääsee viruksen tuojat ja hölmö Suomi vaan hymistelee-voi elämä.Luvut kertovat samaa kuin VIROSSA-SUURTA VÄLINPITÄMÄTTÖMYYTTÄ,KAUANKO VIELÄ? Virossa sentään laitetaan paikat säppeen...koska tässä tyhmien maassa?
3151
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Marinilta on täysin tolkku pois mitä kuuluisi tehdä, kaiken vastuun siirtää muiden hartioille.
Kristillisdemokraattien puheenjohtaja Sari Essayah totesi samassa Ylen ohjelmassa A-Talkissa, että koronatartuntojen torjumisessa kaikkein tärkeintä olisi ollut olla nopeampi ulkorajojen sulussa.
Eihän täällä oltaisi näissä ongelmissa, eikä meillä leviäisi nämä virusvariantit, jos ulkorajat olisi saatu kiinni, Essayah sanoi.

Pääministeri Sanna Marin (sd) vieritti vastuun EU:lle.

–Se, että virus ei pääse rajan yli on mielestäni ollut yksi EU:n suuri kipukohta koko tämän pandemian ajan. Me olemme osa EU:n sisämarkkinaa, ja Suomella on ollut kaikkein kireimmät rajakontrollitoimet koko tämän pandemian ajan EU-maista, Marin sanoi.

Syyn vierittäminen EU:lle on pääministeriltä silkkaa politikointia ja syntipukin etsimistä muualta.

TIETÄÄKSENI EU-LLA EI OLE RAJAVALVONTAA VAAN JOKAISEN MAAN TEHTÄVÄ...ITSENÄISELLE MAALLE KUULUU HOITAA RAJAT.

1Äänestä

Viisikko on kokoontumassa taas ihan lähipäivinä. Heille luetaan sitten nämä luvut ja alkavat taas tehokkaasti heti sitten toimiin. Ei Marin luota mihinkään muuhun raatiin. Viisikko ratkoo tämänkin, tutusti viipymättä ja tehokkaasti.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Nyt pitää jonkun paremman tahon alkaa vetämään koronan torjunnassa,luvut vaan rumenevat päivä päivältä! Virosta vaan pääsee viruksen tuojat ja hölmö Suomi vaan hymistelee-voi elämä.Luvut kertovat samaa kuin VIROSSA-SUURTA VÄLINPITÄMÄTTÖMYYTTÄ,KAUANKO VIELÄ? Virossa sentään laitetaan paikat säppeen...koska tässä tyhmien maassa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu