Koska ilman windowsia pärjää mainiosti ja jopa paremmin!
Windows viha, onko siinä järkeä
Anonyymi
72471
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 70 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 72
Vanhimmat
Siinä on järkeä, Windows ja MS itse aiheuttanut sen vihan toiminnallaan.
En minä vihaa ketään. Linuksia kylläkin inhoan.
Koska windows on paska.
Kuvansumennus suututti pelaajat!
4 Ytimen ongelma on paha asia!
USB laiteiden toimimattomuus on vakava asia!
W10ssä ei toimi mikään!
Olisko jotain perusteita linux-inhollesi?
Kun.
Valtava määrä saastuneita koneita
https://etn.fi/index.php/13-news/11864-yli-100-miljoonaa-windows-konetta-saastui-viime-vuonna Yli 100 miljoonaa Windows-konetta saastui viime vuonna .
W10 on paska!
Joo ei se w10 toimi!
W10 on niin hankala että pistaa vihaksi!
Joo se oo. Windows rikkoo, siinäpä miettimistä!
anha kliseinen käsitys on, ettei Mac OS:llä ole haittaohjelmia. AtlasVPN kertoo, ettei myytti pidä paikkaansa. Mac-haittaohjelmien määrä kasvoi viime vuonna peräti 1092 prosenttia.
Vielä vuonna 2019 Mac-tietokoneista havaittiin 56 556 haittaohjelmaa. Viime vuonna määrä kasvoi 672 273:een. Luvut perustuvat saksalaisen AV-Testin tilastoihin.
Windows toki hallitsee haittaohjelmatilastoja edelleen. Viime vuonna yli 100 miljoonaa Windows-konetta saastui jollakin haittaohjelmalla. Uusia Windows-haittaohjelmia markkinoilta löytyi yli 91 miljoonaa.
Verkkorikolliset ovat kuitenkin heränneet Maciin. Viime vuonna kehitettiin1847 uutta MacOS-haittaohjelmaa joka päivä.
Tämä todistaa ennen kaikkea, että haittaohjelmien tehtailu on entistä helpompaa. Uusien työkalujen ansiosta haitallisen koodin kehittäminen ei vaadi kovinkaan edistyneitä ohjelmointitaitoja. Usein riittää olemassaolevan koodin ostaminen ja sen pieni viilaaminen uuden haitan kehittämiseksi.
macitkin vuotaa...
Papat ovat oman propagandansa uhreja, Windows on paskas ja tulee pysymään sellaisena. Maailmanlaajuiset tilastot osoittaa ettei S24 propagandalla ole mitään merkitystä.
Sellasta se.. saimahallakin
Yhdyn avaajaan!
Kai paskaa saa vihata!
Aivan päästä laho.
Eihän se edes toimi!
Niin pärjää!
Totta!
Paskahan se on!
Ja surkeuksien surkeus!
Koska On Windows kymmenen todella surkea tapaus.
Pitää kuitenkin muistaa, että vain windows 10on tubutin.....†
Ubuntu on tietokoneen hieno k ä y t t ö j ä r j e s t e l m ä !
Windowsin asema ”käyttöjärjestelmien kuninkaana” horjuu – Tutkimusyhtiö uskoo markkinaosuuden laskevan vain 70 prosenttiin
Windowsin suosio laskee kannettavien puolella siksi, että Chromebookit valtaavat alaa. Se taas saattaa hyvässä tapauksessa käynnistää ns. lumipalloefektin.
Windows 10 viha, onko siinä järkeä
W10 ei edes toimi.
Sää ookkin! Hah. hah.. Mieti. mindre intelligent "norppa" Kato peiliin!
Nyt on asiaa!!! Vakoilee se mutta Koneen ruhjominen Windowsilla
Montakominuuttia? Kun w10 saastuu tai lagaa ja halkaisee bioksen. Tai vei kaikki tietosi. Posauttaa ssd aseman, ja hukkaa usb laiteet! Ja visusti
Koska paska on paska.
No sitä se on!
avaus on asiaa!
Mulla onkon kasi.En suikaan päivitä uusia versioita W.8-pärjää hyvin.
Olen samaa mieltä!
Missä MS, seillä aina ongelmat!
Saimaanapina ei mistään mitään tiedä!
Windows on kamala!
Yhdyn avaajaan
Windows viha on luonnollista!
VALETTA! Trollimaattorivapunen on ihme satuileva vajakki.
t. Pyllymaja News
W-hihhulien pakonomainen valehtelu.
Miljoonan valheen Windowstrolli on taas asialla....
Jouduimme avaamaan kokonaan uuden osaston Win11 takia!
Vakavista oireista kärsiviä M$-potilaita aiheuttanut valtavan pandemian.
Winkuralla ei voi edes pelata.
Minä säälin trolleja jotka jatkuvasti todistavat osaamattomuuttaan palstalla. Tuskin noista koskaan tulee mitään "suurta".
Pastjätkällä on tavaraa hanurissa!
Kusi nousi auvoihin!, Niuvassa varmaan tetiin virhe että suntti meni väärin päin!
Malaire kö sen tunnus oli!
se sen yksi tunnus!
Erilaisilla haittaohjelmilla onnistuttiin viime vuonna iskemään Windows-koneisiin 110 miljoonaa kertaa. Malwarebytesin haittaohjelmaraportin mukaan saastumisten määrä kuitenkin pieneni 12 prosenttia edellisvuodesta.
Siinä miettimistä.
se on todennäköistä!
Siinä on järkeä
Siinä on järkeä!
Kyllä huomaa taas, että mikä on kirjoittajien ikäjakauma täällä. Aikuisikää ei ole taidettu vielä saavuttaa? Mikäli kuitenkin on niin älyllisesti olette lapsen tasolla.
Täysi seniili myös älyllisesti!
oleppa anarkisti-tero nyt ihan hiljaa. Kaikkein idiooteinkin persu on sinua 10x fiksumpi ;)
Koska windows ei toimi kunnolla ja se vakoilee ja se saastuu.
Niin, koska se ei toimi!
Windowsviha, skodaviha, mäkkiviha jne. on heikompiälyisten tapausten terapeuttista someaktiviteettia. Kun mikään ei tunnu miltään niin mennään sitten someen trollaamaan pahaa oloaan pois.
USA on hidas!
OpenSignal on testannut eri valmistajien laitteiden 5G-datanopeuksia Yhdysvalloissa. Tulosten mukaan nopeimman netin saa Samsungin puhelimilla. Applen iPhonen mittaustulokset jäivät selvästi jälkeen Android-leirin tuloksista.
Testin perusteella Samsungin uudessa Galaxy S21 -sarjassa päästään keskimäärin 54 megabitin datanopeuksiin. Testin kakkosena on OnePlus, jolla yllettiin keskimäärin 53,1 megabitin vauhtiin.
Applen edellä olivat vielä Googlen (52,2 mbps) ja LG:n (47,9 mbps) puhelimet. OpenSignalin mittauksissa iPhonella yllettiin keskimäärin 44,5 megabittiin sekunnissa 5G-alueilla.
Näin Apple on keskimäärin 18 prosenttia hitaampi kuin Samsungin uusi 5G-lippulaiva. 4G-verkoista iPhone on toki nopeutunut merkittävästi. Tesitn perusteella iPhonen yhteyden nopeus on 5G:n myötä parantunut 2,3-kertaiseksi.
Kyllä huomaa, että on keskenkasvuiset päässeet tietokoneen ääreen. Jutuissa ei ole minkään valtakunnan järkeä.
Eihän siinä muuta vihattavaa ole, kuin se, että pyritään tekemään muiden elämä hankalaksi. Esim. netin käytettävyys muilla kuin MS-tuotteilla. MS tekee toisten luomiin vapaisiin protokolliin omia lisäyksiää, mikä tekee ne epäyhteensopiviksi jne.
Toinen asia on se, että se pakottaa päivityksissä vaihtamaan käyttökelpoiset oheislaitteet uusiin.
Sen asian voi kuitenkin kiertää olemalla päivittämättä, tai käyttämällä muuta systeemiä.
Etkö pääse kirjautumaan Office 365 -sovelluksiin? Syypää saattaa olla Windows-päivitys – yksinkertainen kikka toimii
Microsoft kertoo tutkivansa parhaillaan Windows 10 -päivitykseen liittyvää ongelmaa.
Käytän Linuxia itse ihan koko ajan, ja olen alistanut windowsin virtuaalikoneeksi Linuxin orjaksi, jos sitä joskus tarvitsee käyttää...
Ei windowsia tarvi.
Missään vihassa ei ole koskaan mitään järkeä.
Microsoftin Bing tietävät julmetun paljon yhtiö hakukoneita käyttävistä ihmisistä, Bleeping Computer varoittaa. Siksi onkin hyvä, että on olemassa myös vaihtoehtoja suurille toimijoille.
SIINÄ ON JÄRKEÄ!
Vihaan toimattomuutta ja vakoilua.
Windows viha, siinä on järkeä!
Niin eihän se ole keneltäkään pois, että löytyy hyviä ohjelmia eri tarpeisiin.