Kummallista, että persut ovat nyt sitä mieltä, että vaalien siirto tuo ylimääräisiä kuluja. Mutta kun kunnassa jotain päätöksiä tehdään, niin silloin ei olla köyhiä eikä kipeitä - valituksia tehdään joka asiasta. Ja siitä tulee ylimääräisiä kuluja ja asiat viivästyy. Ymmärrän kyllä, että joskus pitää valittaa, mutta kun se on joka asiassa.
Vastaukset 3
- Anonyymi
En usko, että joka asiasta.
Pidän sinua fanaatikkona, joka ei kannatustani saa.- Anonyymi
Olenko sinun kannatustasi pyytänyt? Tosiasian sanoin. Mutta siinä olet oikeassa, että on siellä jotain mistä ne ei valita. Pöytäkirjantarkastajat on vissiin mennyt läpi valituksitta?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Olenko sinun kannatustasi pyytänyt? Tosiasian sanoin. Mutta siinä olet oikeassa, että on siellä jotain mistä ne ei valita. Pöytäkirjantarkastajat on vissiin mennyt läpi valituksitta?
No, hyvä! Jo vähäsen annoit periksi kiihkoilustasi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo1641693Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.1541300Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset219936- 71867
- 55766
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus63737- 46725
- 89691
Martina avaa suhdettaan
IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt198637- 52592