No voi perse

Anonyymi

Kummallista, että persut ovat nyt sitä mieltä, että vaalien siirto tuo ylimääräisiä kuluja. Mutta kun kunnassa jotain päätöksiä tehdään, niin silloin ei olla köyhiä eikä kipeitä - valituksia tehdään joka asiasta. Ja siitä tulee ylimääräisiä kuluja ja asiat viivästyy. Ymmärrän kyllä, että joskus pitää valittaa, mutta kun se on joka asiassa.

3

258

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      En usko, että joka asiasta.
      Pidän sinua fanaatikkona, joka ei kannatustani saa.

      • Anonyymi

        Olenko sinun kannatustasi pyytänyt? Tosiasian sanoin. Mutta siinä olet oikeassa, että on siellä jotain mistä ne ei valita. Pöytäkirjantarkastajat on vissiin mennyt läpi valituksitta?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Olenko sinun kannatustasi pyytänyt? Tosiasian sanoin. Mutta siinä olet oikeassa, että on siellä jotain mistä ne ei valita. Pöytäkirjantarkastajat on vissiin mennyt läpi valituksitta?

        No, hyvä! Jo vähäsen annoit periksi kiihkoilustasi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kelan mukaan veronpalautukset ovat tuloa tuet lähti

      https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000012225387.html Verohallinnon maksama veronpalautus tulee niille, jotka ovat mak
      Maailman menoa
      284
      3944
    2. Kysely : Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan

      Ylen kysely: Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan – eivät edes halli­tus­puolueiden omat kannattajat Kes
      Hallitus
      216
      1802
    3. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      145
      1542
    4. Mies, minkä tiedon juuri nyt haluaisit

      tietää hänestä, naisesta?
      Ikävä
      125
      1255
    5. 76
      1068
    6. Sinkkujen tilanne kiinassa katastrofaalinen

      800 naista osallistui sinkkujen iltaan, paikalle saapui 0 miestä. Ei mahdollisuuksia, kun nainen on 38 -vuotias, ja
      Sinkut
      132
      1037
    7. Stubbin ylimielinen uho vie Suomea sotaan!!?

      https://m.youtube.com/watch?v=aQ3c540lm9o Miten voi olla että maamme presidentii toimii näin vastuuttomasti kuten hölöt
      Maailman menoa
      430
      939
    8. Minne katosi Sofian Jeff-rakas ystävä?

      Seiskalehden mukaan Jeffreytä ei ole näkynyt, kuin kesäkuussa maininta Sofian ommissassa insramissa. Onko jo tullut ero
      Kotimaiset julkkisjuorut
      171
      778
    9. Kuka hukkui

      Kuka hukkui eilen kätkytniementiellä?
      Pyhäjärvi
      10
      757
    10. Aloitan kiertotalouden

      Aloitin tänään kiertotalouden, ei mulla nyt oikeastaan muuta MOI
      Lieksa
      45
      686
    Aihe