Kummallista, että persut ovat nyt sitä mieltä, että vaalien siirto tuo ylimääräisiä kuluja. Mutta kun kunnassa jotain päätöksiä tehdään, niin silloin ei olla köyhiä eikä kipeitä - valituksia tehdään joka asiasta. Ja siitä tulee ylimääräisiä kuluja ja asiat viivästyy. Ymmärrän kyllä, että joskus pitää valittaa, mutta kun se on joka asiassa.
Vastaukset 3
- Anonyymi
En usko, että joka asiasta.
Pidän sinua fanaatikkona, joka ei kannatustani saa.- Anonyymi
Olenko sinun kannatustasi pyytänyt? Tosiasian sanoin. Mutta siinä olet oikeassa, että on siellä jotain mistä ne ei valita. Pöytäkirjantarkastajat on vissiin mennyt läpi valituksitta?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Olenko sinun kannatustasi pyytänyt? Tosiasian sanoin. Mutta siinä olet oikeassa, että on siellä jotain mistä ne ei valita. Pöytäkirjantarkastajat on vissiin mennyt läpi valituksitta?
No, hyvä! Jo vähäsen annoit periksi kiihkoilustasi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olivia Oras kuollut
Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS1253113Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.161091Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.63903Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?
Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke54884- 52819
- 48709
Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?
Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍80679- 54664
- 80636
Tönölän hukkaputki
Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le35624