Kummallista, että persut ovat nyt sitä mieltä, että vaalien siirto tuo ylimääräisiä kuluja. Mutta kun kunnassa jotain päätöksiä tehdään, niin silloin ei olla köyhiä eikä kipeitä - valituksia tehdään joka asiasta. Ja siitä tulee ylimääräisiä kuluja ja asiat viivästyy. Ymmärrän kyllä, että joskus pitää valittaa, mutta kun se on joka asiassa.
No voi perse
Anonyymi
3
258
Vastaukset
- Anonyymi
En usko, että joka asiasta.
Pidän sinua fanaatikkona, joka ei kannatustani saa.- Anonyymi
Olenko sinun kannatustasi pyytänyt? Tosiasian sanoin. Mutta siinä olet oikeassa, että on siellä jotain mistä ne ei valita. Pöytäkirjantarkastajat on vissiin mennyt läpi valituksitta?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Olenko sinun kannatustasi pyytänyt? Tosiasian sanoin. Mutta siinä olet oikeassa, että on siellä jotain mistä ne ei valita. Pöytäkirjantarkastajat on vissiin mennyt läpi valituksitta?
No, hyvä! Jo vähäsen annoit periksi kiihkoilustasi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 94934
Tunnusmerkkejä Kaivatulle
Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt54888Oletko nainen enää täällä?
En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv61798Miehen ja naisen ystävyys
Mitä järkeä on miehen ja naisen ystävyydessä jos toinen ajattelee toisesta enemmän= on rakastunut ja toivoo yhdessä oloa141718- 65665
- 78521
- 39498
- 40486
Pyydetään tiedonantoa "hyvinvointitalo"-hankkeen nykytilanteesta
ja aikataulusta. Odotetaanko uutta hallinto-oikeuden päätöstä. Hallinto-oikeushan antoi teknisenlautakunnan lupajaosto86477Olit kyllä niin
Tunnekylmä lopussa että ei ole paluuta enää niihin rakkaudentunteisiin joita joskus koki44467