Katoun eilen nii täytän kaikki anoreksian kriteerit paitsi bmi stä en ole varma kun en saa enää mennä vaa’alle. Kukaan ei tiiä tästä. Haluisin kertoo ehkä mun yhelle kaverille joka on huolissaan kun mä en syö. Mut en tiiä. Tänään kun kävelin nii olin tosi lähel pyörtyy ekan kerran tän takii. En syö päivällä muuten kuin illalla ja silloinkin vaan niin vähän kuin voin (perhe syö mun kanssa illalla) kuukaus sitten mitat oli 165/43. Terkkari ei huomannu mitää😆
Helppppppp
Anonyymi
7307
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Niini kerronko ja lihon pakolla vai elän laihana ja en kerro
Nii joo ja nyt kun yritän olla vege (vähemmän kaloreita) ni terkkari lähettää jollekki ravitsemusterapeutille
Ravitsemusterapeutille on kuukausien jono, ja ravitsemusterapeutti ei voi pakottaa ketään syömään. Siellä saa vain sievän pienen luennon, kuinka pitää syödä. Aika yhtä tyhjän kanssa.
Hyvä niin
Et voi jatkaa loputtomiin salailua, jossain vaiheessa jäät kiinni. Asia voi tapahtua vaikkapa niin, että pyörryt ja sinut viedään sairaalaan, jossa tilanteesi havaitaan. Siinä vaiheessa on vaikeaa enää salailla totuutta.
Saattaa käydä myös huonommin. Myös nuoria anoreksiaa sairastavia tyttöjä kuolee. Sydän saattaa pysähtyä yllättäen.
Anoreksian sairastamisessa on lyhytaikaisia ja pitkäaikaisia haittoja. Päätä itse, valitsetko elämän, vai valitsetko riskin päätyä nuorena nimeksi hautakivessä.
Miksi haluat muuttua luurangoksi? On se anoreksia kyllä kamala tauti.
Ennenvanhaan tehtiin töitä eikä ollut aikaa miettiä tällaisia
Luurangot ovat kauniita