Bmw 530 Diesel Touring 5d A (Pakettiautoksi Rekisteröity)

Anonyymi

Hei, laittakaapa viisaammat kommenttia, että onko kyseisessä autossa jo liikaa kilometrejä ja tarvitseeko ottaa jotain huomioon? Olen etsimässä siis farmari-autoa, joka on rekisteröity pakettiautoksi. Näin naisena olisin kiitollinen kaikista asiallisista vastauksista! Saako takatilaan laittaa vaikka patjan? Entäs saako takatilaa purkaa? Tässä auto: https://www.nettiauto.com/bmw/530/11664689

6

113

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Patja tavaratilaan ja nainen kyselee, hmmm...

      • Anonyymi

        Jotenkinhan se on osarit hoidettava...


    • Anonyymi

      Eli, ei taida asiallisia vastauksia tulla? Kannattaako tuon ikäistä ja ton verran ajettua ostaa? Paljonkohan vero on vuoteen, kun rekisteröity pakettiautoksi? Entäs automaattilaatikko, kestääkö kuinka? Kyseisessä autossa ilmeisesti on webasto?

      • Anonyymi

        Loppuun ajettu romu. Jos osaat itse korjata kaiken mahdollisen voit pärjätä tuolla mutta muuten unohda.


    • Anonyymi

      Riippuu aika pitkälti siitä, minkälainen karvoitus sulla on alapäässä.

    • Anonyymi

      Mikäli pakettiautoksi rekisteröidystä autosta löytyy tavaratilasta viitteitä asumisesta (patja, kalusteit tms.) autolle määrätään täysi autovero (ellei sitä ole jo maksettu, pikkupakut ei ole välttämättä verottomia).

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      21
      6190
    2. Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"

      Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite
      Maailman menoa
      91
      5826
    3. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      99
      3819
    4. Mitä haluaisit sanoa tänään hänelle?

      Rakastamallesi ihmiselle.
      Ikävä
      126
      3792
    5. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      128
      1575
    6. Paras muistosi

      kaivatustasi?
      Ikävä
      57
      1487
    7. Miksi miehen on hankala ymmärtää

      Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.
      Ikävä
      130
      1402
    8. Hei kuule nainen

      Seuraavan kerran kun nähdään, puhu minulle jooko! Näin toivoo mies
      Ikävä
      38
      1209
    9. Mitä puuhailet nyt ystävänpäivänä

      nainen, kun et ole mun kanssa?
      Ikävä
      45
      1193
    10. Mitä sä musta oikein haluat?!

      Anna olla jo.
      Ikävä
      27
      1177
    Aihe