Perussuomalaista meininkiä

Anonyymi

33

1237

    Vastaukset 33

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Miksiköhän Kuusamon perussuomalaiset ei sanoudu irti tällaisesta? Hiljaa hyväksytään.

      • Anonyymi

        Siinäpä hyvä kysymys.


    • Anonyymi

      Onko tuo se huumausainerikoksista tuomittu?

    • Anonyymi

      Muuten äänestäisin persuja mut tuon joukamon takia en siinä niin rajoittunu persoona ettei se ole valmis mihinkää kompromissiin eikä sen kans tule kukaan toimeen. Toivottovasti saisivat paremman"keulakuvan"

    • Anonyymi

      En äänestä puupääpersuja missään tapauksessa.

      • Anonyymi

        Minä ainakin äänestän keskustapuoluetta että saataisiin polttoaineen hintaan 70 centtiä lisää ja tietenkin kannatan perussuomalaisten eristämistä.
        Kiusataan persut maanrakoon.
        V niinkuin ketutus- se toimii sittenkin.


    • Anonyymi

      Tuo lämsähän on vielä hullumpi kuin kortesalmi!
      Ei pärjää persut kuusamossa,senverta kaheleita on kellokkaat

    • Anonyymi

      Kuulemma Kuusamon persut on jakautuneet.

      • Anonyymi

        Kuusamossahan on paljon noita jakomielitautisia.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kuusamossahan on paljon noita jakomielitautisia.

        Näyttää olevan. Tämänkin palstan puolet aloituksista koskee poroja ja märkiä unia niiden lahtaamisista.
        Pitää olla päästään melko sekaisin että jaksaa vuodesta toiseen vaahdota jostain poroista.


    • Anonyymi

      Persujen mielet ovat jakaantuneet.

    • Anonyymi

      Kaikkea se leipä elättää...

    • Anonyymi

      Kumpuniemi oikeassa seurassa.

      "Vuoden 2013 aikana vihreitä riepotteli pedofiliaskandaali. Esiin nostettujen materiaalien mukaan puolue kampanjoi perustamisestaan ainakin 1980-luvun puoliväliin saakka seksuaalivähemmistöjen oikeuksien ohella myös pedofiilien puolesta. Aihe oli tosin aikaansaanut skandaalin jo vuonna 1983 kun liittopäivien ikäpuheenjohtajaksi oli nousemassa vihreiden Werner Vogel, joka oli paitsi entinen SA-mies ja kansallissosialisti, myös tunnettu kampanjoinnistaan pedofilian laillistamiseksi. Kohun myötä Vogel oli pakotettu luopumaan mandaatistaan jo ennen ikäpuheenjohtajan tehtäviin kuuluvaa liittopäivien avauspuhetta. Myös vihreän liikkeen veteraani Daniel Cohn-Bendit kirjoitti 1975 omaelämäkerrassaan seksuaalisista kokemuksistaan lasten kanssa frankfurtilaisessa päiväkodissa. Skandaalin myötä vihreät pyysivät politiikan tutkimuksen professori Franz Walteria selvittämään puolueen aikaisempia yhteyksiä hyväksikäyttöön, selvitysten perusteella puolue päätyi vuonna 2015 maksamaan korvauksia kolmelle hyväksikäytön uhrille."

      Vihreät on pedofiilien ja huumehörhöjen pesäke.

    • Anonyymi

      Vihreät ja keskustapuolue ovat minipuolisita ja niillä on sama tavoite, maaseudun ihmisten elämän vaikeuttaminen.
      Polttoaineen hinnan nousu ja ilmastohysterialla rahastaminen.

      Huolestuttaa, että onko kepu selvinnyt jo pahoinpitelystä, jonka puolue sai vihreätä kaduntallaajalta.
      Heh...”nyrkeistä tuli”...tulikohan...piessa...

      Kepu jäi valehtelusta kiinni ja se koskee ja vitutututtaa...?

      Syyttömälle Savolalle annettiin lopputili...tämä muistetaan!

    • Anonyymi

      Kuntalaisten silmät aukeavat vasta siinä vaiheessa kun etniset mamujengit alkavat terrorisoimaan kuten pääkaupunkiseudulla. Onko Kuusamossa vielä havaintoja ?

    • Anonyymi

      Näyttää siellä ainakin yksi entinen linnakundi ja naisten hakkaajakin olevan ehdokkaana. Kyllä on nolouden huippu nuo Kuusamon ehdokkaat ja nykyiset.

    • Anonyymi

      Näkeehän tuon persujen toiminnan jo isommassaki kuvassa ei voi kun sanoa että on naurettavaa touhua

    • Anonyymi

      Asia kirjoitus 👍 Ihan järkyttävää porukkaa Kuusamon persuissa. Rasisteja, linnakundi, naistenhakkaaja... Huh huh. Ja sitten syytetään maahanmuuttajia kaikesta.

    • Anonyymi

      Persauskylillä johon joukkoon Kuusamokin kuuluu, kunnallisvaalit ei ole poliittinen vaali vaan puhdas henkilövaali. Se tarkoittaa että kaikki pyrkivät ehdokkaaksi suurimman puolueen jäsenenä.

    • Anonyymi

      Se on reiluu meininkiä.

    • Anonyymi

      Reilua meininkiä.

      • Anonyymi

        Persut sanovat asiat liian suoraan niin että pöjemmätkin pääsee mäkättämään ja mitä tulee näihin linnahommiin eiköhän tuolla pääkallo paikalla näitä tälläkin hetkellä


    • Anonyymi

      Kun on kyse työperäisestä maahanmuutosta laittaisi verottajz akkalauma nainnin verolleomalle väetölle jokin summa mamuille kominkertainen ja raiskaukseta kuusikertainen saataisiin runsaat verotulot

      • Anonyymi

        Mahtava idea. En kyllä sanakaan tuosta ymmärrä. Vaikea uskoa, että edes peruskoulun käynyt tätä sakkia äänestäisi...


    • Anonyymi

      Tämän puolueen ainut järkevä ja myös todella kaunis ja älykäs ehdokas on Piia👍👍👍

      • Anonyymi

        Mutta äänet menee Kortesalmen ja Lämsän laariin


      • Anonyymi

        Plus myös todella ihana nainen mut ikävä kyllä väärä puolue kun mukana Kortesalmi ja etenkin LÄMSÄ


    • Anonyymi

      Piialle,ääni ukot hiiteen.

      • Anonyymi

        Samaa mieltä


      • Anonyymi

        Ompa rasistinen ilmaisu


      • Anonyymi

        Harmi kun ei läpi päässy


    • Anonyymi

      Onkohan Piia sinkku🤔🤔

    • Anonyymi

      Kaikki jotka ovat mamuja vaillsa niin jokaiselle viisi elättiä peräkammariin omin kustannuksin ja kysytään viidenvuden kuluttua haluaako vielä lisää viisi elättiä ,näin säästyisi verorahoja esim: teiden hoitoon tivoo iloinen veronmaksaja

    Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?

      Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi
      Sinkut
      355
      1075
    2. Väleistä

      Minkälaiset välit sinulla on kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      71
      738
    3. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      37
      686
    4. Jännitän sua!

      En tiedä miksi! 🤭
      Ikävä
      41
      578
    5. Ajatteletko usein vielä

      Meitä?
      Ikävä
      48
      571
    6. Miksi meidän yhteys vain

      Säilyy? Säilyy ja säilyy? Joku syyhän siihen on?:))
      Ikävä
      63
      533
    7. SDP: tiukkaa maahanmuuttopolitiikkaa ilman rasismia

      Analyysin mukaan demareiden uuden maahanmuuttolinjan suurin ero konservatiivioikeiston vastaavaan on rasismin puute. ht
      Maailman menoa
      320
      496
    8. Kun tulet mun luo

      Mies, niin tuotko suklaata tullessasi? ;)
      Ikävä
      75
      471
    9. Mulla on ikävä sua

      Pakko se on myöntää, mulla on ikävä sua 🥺💔.. En kyllä haluaisi sitä myöntää kun tämä tilanne on niin hankala. Oon yri
      Ikävä
      19
      461
    10. kasariperjantai 2026

      Ajatuksia vuoden 2026 kasariperjantaista...ainakin porukkaa oli mun mielestä liikkeellä tosi paljon ja fiilinki noin yle
      Iisalmi
      22
      459
    Aihe