Leinonen, Laine

Anonyymi

ja moni muu valtuuston jäsen ehdottaa kaupungin työntekijöille 300e kertakorvausta. Hoh, hoh, hoijakkaa. Tekemättömistä töistäkö se pitäisi maksaa? Ainoastaan terveyspuolelle voisi antaa vaikka tuplat, mutta esimerkiksi teknisenkeskuksen työ on täysin ala-arvoista.

5

134

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Laine on kaupungin työntekijä ja vaalehdokas.

    • Anonyymi

      Molemmat ukot ovat Raision kaupunginvaltuustossa olleet jo kauan ettenkö sanoisi liian kauan.

    • Anonyymi

      Elitistisen kabinettipolitiikan aika Raisiossa on ohi ja vaadimme avointa ja läpinäkyvää demokratiaa, jossa kaikki kaupunkilaiset ovat mukana. Näistä syistä olen antanut suostumukseni asettua Raision Vasemmiston valtuustoehdokkaaksi.

      Harrastan kitaransoittoa sekä valokuvien ja videoiden katselua, puolisoni harrastaa valokuvausta ja videokuvausta.

    • Anonyymi

      Naiset pitävät miehistä joita eivät voi saada ja jotka eivät ole heti kuolaamassa seksin perään. Tämä on yksi syy miksi harras kristitty mies kiinnostaa myös vakavia naisia, sillä harras kristitty mies ei juokse seksin perässä ja nainen voi olla varma miehen uskollisuudesta parisuhteessa. Varsinkin miehen epätoivo seksin perään lähinnä säälittää naisia.
      Sen sijaan itsevarma, itsensä hillitsevä ja seksiä haluamaton mies kiinnostaa monia naisia, koska tämä kertoo siitä, ettei mies ole epätoivoinen saamaan seksiä ja hän vaikuttaa uskolliselta mieheltä, sekä miehellä on mahdollisesti jonkinlaista statusta kieltäytyessään helposta seksistä.

    • Anonyymi

      ONHAN NÄITÄ TYHMIÄ ALOITTEITA.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olivia Oras kuollut

      Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS
      Kotimaiset julkkisjuorut
      80
      2449
    2. Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.

      Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.
      Kajaani
      15
      955
    3. Mies sun käytös satutti...

      Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.
      Ikävä
      52
      796
    4. Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?

      Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke
      Haapavesi
      46
      741
    5. Sukunimesi eka kirjain?

      🤗
      Ikävä
      50
      724
    6. Mies tykkään edelleen sinusta

      Harmittaa vaan tämä tilanne. Tai se kun ei ole mitään tilannetta.
      Ikävä
      47
      654
    7. Kerro vain.

      Lipsauta johtolanka...
      Ikävä
      80
      616
    8. 50
      595
    9. Tönölän hukkaputki

      Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le
      Kuhmo
      35
      594
    10. Ei mitään käytöstä

      Ei Jumalauta. Videoidaan kun jollain hengenvaarallinen tilanne. Ja laitetaan nettiin. VITTU HÄPEÄ. Olisko kiva jos su
      Ähtäri
      29
      576
    Aihe