Antakaa hänelle aikaa ja rauhaa tutustua uuteen työmaahansa.
T E R V E T U L O A U U S I J O H T A J A M M E
Anonyymi
10111
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Näin epäilemättä teemme. Vähän aikaa odotellaan ja sitten annetaan arvosanoja. Vaikuttaa dynaamiselta. Tuli ampumahiihtopaikkakunnalta. Olisi aika saada Riksuunkin kunnon ah-stadiooni, Simo Halosen kunniaksi. Kalervo V saa juontaa avaustapahtuman. Vanhasta muistista.
Voi että, tekisi jo mieli kirjoitella. Onneksi on tällainen muistutus tässä.
Allen gefallen ist unmöglih, sanoi saksalainen.
suomennettuna: on mahdotonta olla kaikille mieliksi
Yksi kansa, yksi kaupunki, yksi Johtaja!
Alueradiosta jonakin aamuna, kun lähetys tuli Lahdesta, kerrottiin, että tätä uutta johtajaa on kovasti perehdytetty etukäteen mm.luettamalla palstoja ja ketjuja.
On tietenkin saatettu erehdyttääkin.
Olisi hyvä, jos voisi paikanpäällä tehdä omia havaintoja.
Toivottavasti on lukenut palstan jutut elektronisesta häirinnästä.
riksun vainottu ei tätä viestiä kirjoittanut, en tyrkytä vainoani hänelle, ei mahda sille mitään, kunhan koettaa luovia tähän rikollis/sairasmieliseen tekoon osallistuvien seassa, joillakin on paljon valtaa siellä
mutta on hyvä tietää, että täällä on kohonnut alttius joukkopsykoosiin
Sulkon aikana eräs taho kertoi minulle, että herrat tässä kaupungissa tietävät kyllä tilanteeni. Ovat päättäneet pysyä siitä erossa ja olla tekemättä mitään.
Radiosta äsken kuultua (noin):
Perinteitä kunnioittaen uutta kehittäen
some on lähinnä positiivisia asioita varten, ei sitä nyt aina tarvi valittaa