Kenkätauti tulee!!!

Uhkaava kenkäpandemia on tulossa. Kenkäpandemiaan kuolee lähes puolet kenkien käyttäjistä.

Tilastojen mukaan noin 1/3 kuolee kengät jalassa. Kielletään kengät!!
3281
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ehdotus on varsin hyvä. Jos vielä estettäisiin syntymäpäivän vietto, voisimme poistaa kaikki syntymäpäivään liittyvät kuolemat.
Suomessa kuolee lähes viisituhatta ihmistä vuosittain kuukauden sisällä siitä, että juhlivat syntymäpäiväänsä!

Äänestä

Vuosikausia monet ovat sanoneet, että sitten kun kuolema tulee, niin toivoo että " lähtisi saappaat jalassa ".
Kertoo siitä, että yleensä halutaan kuolla nopeasti ilman turhaa kärsimystä.

Mikä sitten luokiteltaisiin pandemiaksi........

Äänestä
  • Kielletään saappaiden pito!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Uhkaava kenkäpandemia on tulossa. Kenkäpandemiaan kuolee lähes puolet kenkien käyttäjistä.

Tilastojen mukaan noin 1/3 kuolee kengät jalassa. Kielletään kengät!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu