Aki näytti naisen paikan nyky-yhteiskunnassa, propsit siitä että uskaltaa sanoa ääneen mitä mieltä on.
Taitaa olla Aki vähän liikaa nostellut painoja, hiukan liian testosteronisessa ilmapiirissä. Olis kiva kuulla, mitä mieltä Aki on miehistä, joita ei punttien nosto samalla tavalla kiihota. Pitänee näitäkin miehiä tumputtajina.
Kyllä joku on nyt jäänyt 1800-luvulle ajatuksiensa kansa. Pari sataa vuotta on rakennettu tasa-arvoista yhteiskuntaa ja silti meillä on vallalla edelleen tämän tyylinen miesihanne.
Onnea Akille, äijien äijä.
Taitaa olla Aki vähän liikaa nostellut painoja, hiukan liian testosteronisessa ilmapiirissä. Olis kiva kuulla, mitä mieltä Aki on miehistä, joita ei punttien nosto samalla tavalla kiihota. Pitänee näitäkin miehiä tumputtajina.
Kyllä joku on nyt jäänyt 1800-luvulle ajatuksiensa kansa. Pari sataa vuotta on rakennettu tasa-arvoista yhteiskuntaa ja silti meillä on vallalla edelleen tämän tyylinen miesihanne.
Onnea Akille, äijien äijä.
Vastaukset 64
Vanhimmat
Yleensä naisista Akin tapaan puhuvasta miehestä paljastuu pienimunainen kusipää.
Eiköhän tämä timpuripullistelija ole nyt näyttönsä antanut.
Kyllä! Aki Manninen paljastui kusipäiseksi mieheksi. Sanottua sanaa ei saa sanomattomaksi ja tulihan tuo Akin "arvostus naisia kohtaan" todella selväksi tuossa avautumisessaan. Kehtaa vielä yrittää inistä, ettei tarkoittanut loukata ketään, mutta loukkasi ja verisesti, koko naissukukuntaa. Tahtomattaan myös vaimoaan, joka kuuluu myös naissukupuoleen. Melkein viidenkymmenen ikäinen mies tietää kyllä mitä puhuu. Ihan tarkoituksella tuo sovinistinen äijän ketale, näytti naisille sen paikan, mihin naiset hänen mielestään kuuluvat 😐. Toivottavasti yksikään nainen ei enää halua tehdä minkäälaista yhteistyötä tuollaisen miehen kanssa, joka luokittelee naisia ala-arvoisesti. Menkööt takaisin salille punkemaan rautaa ja piereskelemään ja pätemään äijäporukassa. Kukaan ei jää kaipaamaan, ei ainakaan naiset. Sovinistiset miehet...ehkä.
Taitaa Akilta lähteä TV-työt alta. Toivottavasti naiset boikotoivat tuollaista möläyttelijää. Nyt ainakin tiedetään, mitä Manninen ajattelee naisista.
Tosi on.. vaimo vielä puolustelee...
Miten tuo punttien nosto kuuluu tähän,meinaatko että kaikki rautaan koskevat on sovinisteja,ja punttien nostelu nostaa toksista maskuliinisuutta?
No tottakai,sehän on terveen merkki.Kyllä sinäkin puolisoasi puolustat,vai etkö tee niin? Voi raukkaa,on varmaan kamalaa olla kun omat ei puolusta.
Kaikki ” rautaan koskevat” eivät todellakaan ole sovinisteja, mutta Aiki Manninen on sanomisillaan osoittanut olevansa.
Että kiiltokuvakerhosta mainitseminen paljasti miehen.
Oletkohan nainen, joka näin äijämäisesti täällä räyhää? En ymmärrä tuollaista kieltä keneltäkään. Luultavasti Aki Manninen ei ole ainoa ongelmasi.
Aki Manninen on ihan itse laittanut itsensä ongelmiin. Katsokoon peiliin ja miettikööt, mitä sieltä näkyy. Hölösuu-möläyttelijä.
Tämäkin naisreppana jaksaa haaveilla patukasta, kun se näkyy olevan päällimmäisenä mielessä. Munalla menee varppina töihinkin.
Aki ja Rita Niemi.Mikä on Ruotsin pääkaupunki?
Aki-rassu on näitä menneen maailman miehiä, joilla on vähän haastavaa elää nykyisen metoo kulttuurin keskellä.
On tullut miekkoselle varmaan yllätyksenä, ettei ”miehinen” uhoilu ja pullistelu nykynaisia vakuuta, eikä inspiroi.
Naisten keskellä ei vaan ole kovin viisasta puhua samoja juttuja kun raavaiden salikavereiden kanssa, suoraselkäisyyteen on ihan turha vaimonkaan vedota kun ukko puhuu läpiä päähänsä.
Tosiasiahan on, että heppu on huono häviäjä, jota nolottaa, että juuri naiset tiputtivat kisasta.
Ehkä Akikin vastaisuudessa harkitsee mitä julkisesti suustaan päästää, vaikka se tuskin asennetta muuttaa miksikään, kuten ei muillakaan samantasoisilla jörriköillä.
Niin ja nyt tiedetään mitä todella ajattelee...turha peitellä..
No tämä metoo on menny liian pitkälle,kun nykyisin loukkaannutaan melki siitä jos mies ei suostu laittamaan vaaleanpunaista vaatetta päällensä.Haukutaan sovinistiksi,ja kaikeksi muuksi. Sanot että kyllä naisetkin voi autonsa korjata,siinä missä miehiltä vaaditaan tiskaamista niiden kiinteistöhoidon ja autokorjausten lisäksi,olet sika kun niin sanot :D
Aki on varmaan ollut sellaisessa kuplassa, jossa kaikki naiset jumaloivat häntä kuten typerä vaimonsa tekee. Aika raju homma, kun se kupla puhkeaa ja Aki sai huomata, että hänen charminsa on olematonta kaikkien muitten naisten kohdalla. Voivoi Akia.
Mun mielestä tässä on tehty kärpäsestä härkänen. Ei se nyt mitään niin pahaa sanonut että kaikkien pitää riehua kuin hän olisi vaatinut burkhaa Suomen naisille. Manasi vaan sitä että naiset petti liiton.
Minkä liiton? Hänellä ei ollut liittoa naisten kanssa, jos nyt oikein käsitin.
Aki suolsi sellaisen liudan misogynistisiä, sovinistisia kommentteja, että saisi vetäytyä luolaansa loppuiäkseen häpeämään.
Voi viiiiiiiiiittuuuu..hehehhehee....
Hyvä Aki, ihan oikein jollekkin Dubais töissä käyvälle, jos vähän sanoit mitä mieltä asioista
Siitäpähän sai!! Ei varmaan ole tuollaisen vaimolla helppoa, vaikka kuinka selittää. Koiraakin käsittelee sellaisin ottein, että näkee, kuka perheessä määrää! Oikeastaan niin rakastunut ulkonäköönsä, että on itse neitimäinen!
Tottakai koiralle pitää näyttää kuka käskee.On kyseessä sellainen koirarotu joka yrittää niska päälle jos siihen on mahdollisuus,nyt ei puhuta kuitenkaan mistään taskurotasta
Tuollainen koira on vaarallinen, jos ” liikaa ja väärällä tavalla” näytetään, että kuka määrää. Tuohon asiaan on myös puututtu.
Hyvä aki.oli miestä sanua kevyesti mitä mieltä näistä kaiken maailman vätys ämmistä..😍
Kuka viiiittuu ostaa näiltä "hyvinvointivalmennusta"? Hehehehehhee...
Kiertäisin nuo "valmennukset" kyllä hyvin kaukaa!
Yleensä naiset, mutta taitaa puolet porukasta lähteä jonkun muun valmentajan hoiviin.
En nyt muista mikä ohjelma se oli mistä pompsahti Ritan kanssa julkisuuteen 🙄 . Joka tapauksessa jo silloin pidin sovinistisena ja aika impulssiivisena tyyppinä.
En todellakaan ole häntä seurannut muuta kuin eilisestä tän kohun myötä ja kyllä on vastenmielinen pullistelija!
TIS-Aki eli Temppari-Aki. Laatuohjelmasta.
"Oletin, että ohjelmassa olisi ollut mukana enemmän kaltaisiamme, amerikkalaistyylisiä pariskuntia"-Aki. Aki oli jo silloin Temppareiden aikaan hyvin pettynyt. Tyhjänpuhuja ja -toimittaja, jonka mielestä kaikki on väärin, varsinkin se, että naiset eivät ole hänen lumoissaan.
Miehekäs mies! Ei mikään neitimäinen niinkuin nyky miehet useimmiten on ! eikä tuo sen sanominen ollut mitenkään paha !
Miehekäs mies, itsetunto huipussa, pituus ei.
Mieshän vain sanoi suoraan mitä ajatteli! Itse ainakin arvostan tuollaista suora puheisuutta.
1. Suorapuheisuus on yhdyssana.
2. Aki puhui typeriä.
3. Vaikka jotain ajattelee, sitä ei tarvitse päästää ulos suustaan. Varsinkin, jos ajattelee typeryyksiä.
Sinulla, ystäväni, on 3. kohdassa virheellinen sanajärjestys. Oikeakielisesti: Vaikka ajattelee jotain, sitä...
kannattaisiko sinunkin ajatella jotain. sanajärjestys muutamalla voidaan painottaa eri tavalla niin että merkitys muuttuu.
vastenmielinen
Aki elää tossun alla. Kostaa muille naisille, kun kotona pompotellaan. Yleensä moiset sovinistisiat on todellusuudessa pahimpia nahjuksia ja narsisteja. En kyllä jättäs lastani tuollaisen huostaan sekunniksikaan...ehkä siksi ettei tulis vaikutteita ja toisaalta yhdestä muustakin syystä.
Rita on firman toimitusjohtaja ja aivot. Aki on jo yhden firman saanut konkkaan ja velkojat odottaa saataviaan
Niinku moni julkisuuden ulkopuolella oleva yrittäjä,velkojat kintereillä.
Jaksamista Akin mielipahaan, mennyt jo överiksi. Ei muuta kuin lisää punttia vaan.
Moukkamainen sovinisti osoitti karvansa, itse ohjelmassa oli kuin keisari ja pojitteli ja halveksi mm. Herbalistia. Toisilla on varaa. Jännä, että ei näe omassa egossaan mitään kehitettävää, vaikka oli koko ohjelman yksinkertaisin ja säälittävin hahmo.
Hahahahahhahaa! :-)
Se herbalisti oli ihan kynnetön,ei se osannu tehdä yksinkertaista sumppua. 4-5v lapset kaivaa pitävämpiä sumppuja rantahiekkaan
Älkää viitsikö. Kyllähän tuon nyt tajuaa että joku/ jotkut ovat suunnitelleet kaiken jo etukäteen Akin päänmenoksi. Kateellisia kun on Suomi täynnä. Inhottaa tosissaan vielä nuo Almat ja Vehviläiset, jotka tahallaan vielä lisäsivät vettä myllyyn. Varmaan nautinto on nyt heillä suunnaton. Ilmeisesti tahallista ja suunniteltua oli myös tuon Juuson toiminta leirillä.
Maku meni koko ohjelmaan; noille tubettajille ja muille mikkihiireille oma selviytyjät- ohjelma Helsingin Kallioon. Vehviläinen selostamaan ja Alma istumaan viereen. Kaikki naiset sitten TV:n ääreen katsomaan miten ressukat selviytyvät baarista baariin.
Tämä tämänpäiväinen hörhöily on sitten muka tasa- arvoa. Miehet nouskaa ja puolustakaa itseänne.
Toivoo neiti X
Eikös tuo ollut joku peli olevinaan? Jos vahvin voittajaehdokas pudotetaan, niin minun ymmärrykseni mukaan se on oikein hyvin pelattu muilta!!?? Aki ei vaan halua hävitä kenellekkään!
"neiti X". 😂 Olet samanlainen miesämmä kuin Aki.
Hätönen ja Vehviläinen olisivat voineet keskeyttää tilanteen,mutta huutelevat selän takaa. Uhriutuvat molemmat,vehviläisenkin radiojutut vois ottaa tapetille. Ei senkään puheet naisista oo mairittelevia.
Miesämmä selvästi ja tyhmäkin vielä, kun piti oikein tuo. n e i t i mainita 🤣.
Jos kuntopyöräillään ja soudetaan 10 tuntia, niin varmasti paino tipuu.
Katsoin ohjelmaa ja hämästyin tuntimäärästä.
Eräs tuntemani asiantuntija nauroi, " ei voi olla totta, että ihan televisiossa näytetään"
Kyllä mutta kuntopyörä on raskas kalorin kuluttaja ja soutulaite myös ne kiinteyttää ,tulee hiki ja paino putoaa kun juo vettä eikä syö kuin omenan. Vähän sama kuin viikon vesikuuri tai kaalikeitto mutta näillä laitteilla lihakset vahvistuu. Naiselle on hyvä että on ammatti ja omat rahat perusturvana. Nainen saa olla naisellinen ja mies miehekäs.
Jos tavallinen rauhallinen kuntoilu kuluttaa 6kcal/min, niin mielestäni tämä 10 tunnin pyöräily/soutu, on hyvin oivallettu harjoitusmuoto. Kaloreita kuluu ja "sokkeli" vahvistuu.
Yksi huilipäivä ja sitten 2tuntia porrasjuoksua, niin varmasti seuraavassa punnituksessa on jokaiselta pudonnut 1,5-2kg.
Anteeksi ny JOS oon loukannu. 😂😂
Kaikki keittiöpsykologit ja henkilökunta ymmrt olla antamatta
Jos 🤣. Kyllähän tuo aikamoisia läpiä puhui päähäsä. Eikö hänellä missään välillä soinut mitkään kellot siellä korvien välissä, että nyt tulee liian vahvaa paskaa sieltä suukista ulos?
http://aijaa.com/mz9Rkr
http://aijaa.com/zgDnAz
Tässä vähän alman suoraselkäisyyttä, olkaa hyvät.
Aki myi kertomansa mukaan talonsakin "saman henkiselle" 😂😂😂
Nyt lehdessä kirjoitetaan, että ei ole mukamas myyty.
Varmasti on, luotan Akiin.
Ai sovinistille ? Ihan suoraan sanottuna mä en poriin muuttaisi mistään hinnasta 😂
Aki oli ihan oikeassa , on se nyt kumma, jos naiset kieroilee, niin sitä ei voi ääneen sanoa . Pöljäksi on maailma menossa.
Saanen epäillä että itse et ole puntteihin koskaan koskenut?Ehkä olet kokeillut mutta et jaksanut,kun sinua toisen ihmisen punttien nostelut hiertää.
Saahan sitä epäillä 😊.
Akeja lisää! Vituttaako femakot ?Naiset maailmanmestareita kieroilussa, teeskentelyssä ja muka- uhriutumisessa. Pahin moka sattuu, kun se paljastuu. Aki, eteenpäin hyvää neuvoa noudattamalla : Ole, kuin et olisi edes kuullut mollaamisia. Sitä sanotaan täällä Meän maassa ILMAAMISEKSI. Jo vain.
Ymmärtäisit ajatella mitä sanot
Akilla on todella leveä kävely..hyvin kapea muuten
Aku/Aki on nolo 🤡