Mihin rakastuit hänessä?
Mihin rakastuit?
Anonyymi
14<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
En edes tiedä...
Ehkä siihen kun huomasin hänen olevan niin hulluna minuun. Muuten en olisi ehkä kiinnittänyt edes huomiota.
Kaikkeen mitä huomasin.
Hänessä rakastuin tiettyyn rauhallisuuteen joka luo ympärilleen turvaa ja luottamusta . Kypsyyteen, kykyyn muodostaa omat mielipiteensä ja seisoa niiden takana. Häntä ei määräilyt kukaan. Hän herätti kunnioitusta.Tiesin heti että hän ei välitä muiden mielipiteistä . Rohkeutta hypätä täysillä mukaan elämääni joka ei ollut helppoa ja antaa kaikkensa.
Rakastuin varovaisuuteen, katseeseen, monimutkaisuuteen, sinnikkyyteen, yleiseen ihanuuteen.
Rakastuin siihen lempeyteen miten hän silloin kohteli minua. Hän välitti minusta ihan omana itsenäni. Ja tietysti siihen hymyyn ja katseeseen. Ei kukaan ole koskaan katsonut mua samalla tavalla, hyväksyvästi.
(menneessä aikamuodossa kaikki tämä)
Enosanoa. Natsas vain kynpisti ja saattoihan se olla once in the lifetime-case.
Hei.. Nyt hei oikeesti
Sori mama ei se tarkoita sitä vaan sitä...
Hänellä on hyvä sydän, lämmin avara, herkkyys, voima. Herättänyt halun suojella, auttaa, helliä, saada tuntea olevani tärkeä hänelle.
Lahjamme yhteiset takasi sen että ensisilmäystä jne ei hevin unohdu ;)
Näihin ei lähdetä. Kumpikaan ei tajunnut mitään.
Omaan mielikuvaan joka oli paljon ihana ja lempeämpi mitä hän oikeasti oli.
niin tietysti. Palstalla nimettömänä hän sitten osoittautui niin kamalaksi. Tai no, joku osoittautui mutta halusit sen olevan hän.