Skodapappa leikki poliisia!

Eläkeläinen kyttäsi kotikatunsa liikennettä – sai lopulta tarpeekseen ja kymppitonnin maksettavaa

Lahtelainen mies sai tarpeekseen kotikatunsa autoliikenteestä viime elokuussa.
https://www.is.fi/autot/art-2000007867584.html
10147
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Tiedän tapauksen ja tuon vaarin, Toyota siellä pihassa näyttää seisovan edelleen, joku Auris.
Lehtijutussa ei auton merkistä ole mainintaa, eikä se olisikaan kovin oleellinen asia kun se ei liity mitenkään tapaukseen.
Ehkä vaarin kateus parempia autoja kohtaan joita tiellä vilisee katkaisi kamelin selän?

Äänestä
  • Harmittaahan se skoodapappaa kun länsiaitoilla ajelevat kylään noin vain.😁

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Harmittaahan se skoodapappaa kun länsiaitoilla ajelevat kylään noin vain.😁

    Etkö osaa lukea. Se vaari ajaa Auriksella.

    Äänestä

Aurishan sen papan pihalla on ollut jo pitkään.

Äänestä

Mikä saa skodistin jatkuvasti kiistämään kaikkien yleisesti tietämän fakta, kuten että kyttäävät eläkeläiskääkät ovat skodisteja?

Äänestä

Tojotollon trollaus meni reisille!
Tunnen tuon miehen. Hän ei todellakaan ole mikään skodapappa, vaan tojopappa. Ei tosin aja enää autollaan, ainakaan päivänvalossa, koska lääkäri kielsi ajamisen terveydellisistä syistä. Tojoaan pappa kyllä silittelee päivittäin.
Kotipoliisiksi ryhtymisen syy lienee juuri katkeruus ajokortin peruuttamisesta.
Jostakin julki tulemattomasta syystä nuo oikeudessa esillä olleet vahingonteot kohdistuivat Skodaan ja Skodan kuljettajaan.

Äänestä

Kuinka alas tojohönö voi trollauksissaan vajota? Onko pohjaa vieläkään nähty?

Äänestä

Jopas se skoodaukkeli hermostui kun Toyotat ajoivat sähköisesti papparaisen ohi. 😂 Skoodapappa luuli varmaan kuulomaitteenkin pettäneen!!🤣🤣

Äänestä

Tällä paskamyrskyllä on tarkoitus painaa eiliset Aygo- ja X-Prologue topicit kauas keskustelujen kärjestä. Käykää kommentoimassa niitä niin tojohihhulien tämän aamuinen työ menee hukkaan.

Äänestä

Kirjoitetaan Toyotasta, kun faktat Skodasta ja skodistikääkistä ei miellytä. Niin se vain on. Fakta.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Eläkeläinen kyttäsi kotikatunsa liikennettä – sai lopulta tarpeekseen ja kymppitonnin maksettavaa

Lahtelainen mies sai tarpeekseen kotikatunsa autoliikenteestä viime elokuussa.
https://www.is.fi/autot/art-2000007867584.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu