Kirjaston parkkipaikka

Onko tällä kylällä parkkipaikat loppuneet kun kirjaston parkki on aina arkena täynnä? Saatana kun kirjaston tosi käyttäjät ei sovi parkkiin.
16647
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Opettajien parkkipaikka

Äänestä
  • Eikö se oo tarkoitettu autoille? Voisivat opettajien omaiset hakkoo jostain muualta parkkipaikan opettajille. 😂😂😂😂😂😂😂

    Äänestä

Pitäähän konttikoulujen työntekijöillä saada autot parkkiiin

Äänestä
  • Eivät kehtaa kävellä töihin.

    Äänestä

Ala laittamaan huomautuslappuja näiden vapaamatkustajien autoihin, jotka ovat vallanneet kirjaston parkkipaikat. Asiaa auttaa, jos saat tai teet aloitteen kunnan asiasta vastuussa oleville virkamiehille, että parkkipaikalle tulee kyltti: Pysäköinti sallittu vain kirjaston asiakkaille.

Mikään ei estä yrittämästä. Täällä somessa asia ei etene, mutta suora toiminta oikean asian kohdalla tuottaa yleensä tulosta. Lycka till eli onnea matkaan!

Äänestä

Meikällä jää Kansan Tahto lukematta, en saa Ladaa kirjastolle parkkeerattua.

Äänestä
  • Eikös se kommareitten lehti Kansan Tahto ole lopetettu aikoja sitten:D - sillä olikin aikoinaan paljon tilaajia Suomussalmella, silloin kun kunta oli tulipalokommunistien vallassa:D

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Eikös se kommareitten lehti Kansan Tahto ole lopetettu aikoja sitten:D - sillä olikin aikoinaan paljon tilaajia Suomussalmella, silloin kun kunta oli tulipalokommunistien vallassa:D

    Niin kuin edelleen.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Eikös se kommareitten lehti Kansan Tahto ole lopetettu aikoja sitten:D - sillä olikin aikoinaan paljon tilaajia Suomussalmella, silloin kun kunta oli tulipalokommunistien vallassa:D

    Ei oo lopetettu hyvveä lehteä.

    https://www.kansantahto.fi/

    Äänestä

Joku kertoi, että sillä kirjastonkortilla saa kirjastolta nettitunnukset, jolla voe lukkea kaikenmaailman lehtie ilimaseksi.

Äänestä
  • No mitä ne nettitunnukset auttaa pysäköinti ongelmaan?

    Äänestä

Kirjastossa myydään autoja varten tarroja joissa lukee "Tosikäyttäjä". Osta sieltä ja lopeta valitus, meillä on isompi palkka.

Äänestä
  • Mahtuuhan tuonne vielä aotoja, soa mossen hyvinni ajettuo parkkiin, iliman tarroja.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Mahtuuhan tuonne vielä aotoja, soa mossen hyvinni ajettuo parkkiin, iliman tarroja.

    Määhän olemattomalle laiturillesi!

    Äänestä

  • Miten palkka vaikuttaa pysäköintiin?

    Äänestä

Aina on mahtunut auto parkkiin. Ihan höpö juttu!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Onko tällä kylällä parkkipaikat loppuneet kun kirjaston parkki on aina arkena täynnä? Saatana kun kirjaston tosi käyttäjät ei sovi parkkiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu