Kysymys teille uudet ehdokkaat, jotka kunnostaudutte Facebookissa pilkka- ja pilavideoita jakamalla: aiotteko toimia tällä tavalla valtuutettuinakin?
En todellakaan äänestä ketään, joka jakaa pilkkakuvia ja videoita. En usko tällaisen poliitikon kykyyn hoitaa yhteistä kuntaamme. Ja porukoissa kun on juteltu, on todettu näiden "poliitikkojen" eväät kovin heppoisiksi muutenkin.
Kovasti innokkaina uudet kuntavaaliehdokkaat pilkkakirvestä viskovat
11
107
Vastaukset
- Anonyymi
Juuri näin. Politiikka vaatii kykyä yhteistyöhön, vastapuolelle naureskelu kertoo ehdokkaan empatiakyvyttömyydestä. Koulukiusaajatyyppien touhuja, pikkuisen lapsellistakin.
- Anonyymi
Sun varmaan kannattaisi pysytellä pelkkänä sahurina.
- Anonyymi
Minkätyyppisitä videoista on kysymys, eivät varmaan kuulu facekavereihin niiden jakajat, kun en ole nähnyt sellaisia?
- Anonyymi
some some some, mitään ei itse osata.
- Anonyymi
Seonneet niin paljon netistä, että luulevat kuntavaalit käytävän Facebookissa.
- Anonyymi
no ei netti ihan uusi juttu enää ole, mutta yksinkertaisimmat kansakoulupohjalla olevat elävät vielä 60-70 luvulla
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
no ei netti ihan uusi juttu enää ole, mutta yksinkertaisimmat kansakoulupohjalla olevat elävät vielä 60-70 luvulla
Et näytä itsekään osaavan. Edes perussääntöjä nettikäyttäytymisestä.
Laitahan linkkejä mistä kyseistä asiaa voisi muutkin katsella kuin naamakirjan käyttäjät. Tiedätkö, että facen käyttäjien keski-ikä on yli 60 vuotta??
Mutta eihän siinä mitään kun et osaa sitä linkkiä laittaa. Voisit oikeastaan palata uudelleen sinne tietotekniikan opintoihisi ja perehtyä asiaan paremmin.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1629704Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta
Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t877455Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?1067357Se oli Orpo joka rynni Eagle S -alukselle
Vastoin kaikkia kansainvälisen merenkäynnin sääntöjä. Kunpa olisi ollut purjehtija Harkimo Suomen johdossa silloin. ht37326Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit427259Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta
Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t217208Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik1126652Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv296486Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa845710Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?485495