Posket punottaa niimmaan perkeleesti ja häiritsee erittäin paljon pirskeissä, koulussa KAIKKIALLA. Pelottaa tutustua ihmisiin erityisesti naispuolisiin. Ihmiset kyselee ja huomauttelee, jonka takia itseluottamus on pudonnut roimasti. Kellään neuvoa tähän!!
Posket punaiset
Anonyymi
3223
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Tuskin mikään sirkuksen parrakas nainen kuitenkaan olet. Asia on sinulle herkkä, joten muistat kaikki kommentit ja kyselyt.
Oletko vaalea ja herkkäihoinen? Voit toki käydä ihotautilääkärillä, jos hänellä olisi tarjota jotain apua.
Joihinkin esim. reumaattisiin sairauksiin voi liittyä kasvoihottuma. Jos muita oireita on, kannattaa varata aika yleislääkärille asian selvittelyitä varten.
https://seura.fi/terveys/onko-kasvoillasi-perhosenmuotoinen-ihottuma-se-voi-kertoa-hankalasta-reumasairaudesta-slesta/
Häiritseviä ihomuutoksia voi peittää peitevoiteella. En onnistunut löytämään hakukoneella nimenomaan sairauksiin liittyviä peitevoidetuotteita, ja naisten tuotteista en itse tiedä. Ehkä apteekista kysymällä saat apua ongelmaan? Miehetkin käyttävät peitetuotteita, sen tiedän.
voi olla myös ruusufinni.Rosazol lievittää punotusta.Mutta ei paranna sairautta.
Voit opetella jotain mind-body tekniikoita kuten rentoutumisharjoituksia tai meditaatiota jotka rauhoittavat hermostoasi riippuen rauhoittumisen asteestasi, ehkä se helpottaa