Jos se mies sattuisi lukemaan. Ettei vaan pääse luulemaan, etten tykkäisi. Mä rakastan :)
Laitan tähän vaan että tykkään
Anonyymi
24<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Tarkoittaako, että vähän saisi? Ei haittaa vaimo?
Ei ole sille joka itkee panojensa perään palstalla. Mee pois.
Ketä miestä sinä rakastat?
Sitä kirkaskasvoista. Sitä, jonka kasvot näyttää siltä kuin joku olisi sytyttänyt valot pitkästä aikaa mulle. Niin ne loistaa mun silmissä.
Vähän loistaa tuo itsekehusi rivienvälistä oi palstaroomeo...
Olet rakastunut. Silloin käy noin.
Sivusta
Niin olenkin. En epäile sitä yhtään. En osaa edes sanoin kuvata millaisia värinöitä hän aiheuttaa mussa.
Rakasi rakasi
tuu takasi rakas
Oh, mutta se mies ei tietäisi, että se on sinulta ja juuri hänelle. Tuollaiset asiat pitäisi aina sanoa tai kirjoittaa hänelle itselleen. Siis muualla kuin täällä. Jos välillänne on oikeasti tapahtunut asioita, ei sen pitäisi olla niin vaikeaa. Vai eikö välillämme tapahtuneet asiat merkitse sinulle mitään? Niiden pitäisi kyllä olla enemmän, kuin tämän palstan arvoisia. Niin ainakin itse vahvasti ajattelen.
Se on hirmu hirmu vaikeaa. Mutta mä ratkaisen sen kyllä.
Harmi, että se on noin vaikeaa sinulle, mutta niinhän erilaiset asiat ovat eri ihmisille vaikeita. Itse taas ajattelen, että koska minun ja hänen välillä on tapahtunut niin paljon kaikenlaista, minun on yllättävän helppo puhua hänen kanssaan useista asioista.
Minusta välimme kuuluu olla läheiset kaiken jälkeen, mitä on tahtunut ja mitä tunnemme. Eikä se nyt tarkoita, että kaikista asioista puhuminen olisi minullekaan helppoa. Ei ole ollenkaan, ei. Syvimmät ajatukset, pelot ja tunteet ovat aiheita, joista puhuminen koskettaa niin syvältä jo itseäkin.
Mutta varsinaisesti sen kertominen, että rakastan häntä, ei ole vaikeaa. Mutta ehkä salaisimmat ajatukset ja toiveet, ja asiat jotka on menetetty, saattavat olla niin kipeitä ja koskettavia asioita, että niistä keskusteleminen saattaa olla itselleni vaikeaa sen toisen kanssa. Mutta siitä huolimatta tekisin niin, jos se olisi tarpeellista.
Eikä minun olisi halutessani vaikea ottaa yhteyttä häneen, tähän kyllä rohkeutensa riittää hyvinkin. En anna typerien estojen vaikeuttaa noin normaalia ja pientä asiaa. Ainoa syy, miksi en tee sitä on hänen käyttäytymisensä ja oikkuilunsa. Minä en tässä ole ollenkaan se vaikea ollut. Enkä ole tehnyt asioita vaikeammaksi. Niin ei pitäisi tehdä, jos toisesta välittää. Minusta toista ei saa tarpeettomasti satuttaa.
Näiden vuoksi sydämeni kertoo minulle, mikä on oikein ja siksi hänen tehtävänsä on ottaa yhteyttä. Tekee sen sitten jos tekee ja jos ei, sekin kertoo minulle oleellisen.
Mielestäni oli asia kuinka vaikea vain, välillämme on jotain sellaista, joka yhdistää meidän lujasti toisiimme. Miksi siis tehdä asioista ja yhteydenpidosta tarpeettoman vaikeata?
Ainakaan itse en pidä täällä asioista keskustelemisesta, en ollenkaan.
Luuletko että se haluaa sun ottavan yhteyttä? Kyllä tuo hiljaisuus kertoo kaiken, pitäisikö sisäistää asia?
Pitäisi haluta. Piste. Ehkä hänellä on syynsä, ei ne syyt ainakaan minusta johdu.
Ja itse ainakin haluaisin hänen ottavan yhteyttä.
Tämä oli ainoa vastaus ap:lta. Ottakaa itse yhteyttä kehen haluatte älkääkä mainipuloiko ventovieraita nettipalstoilla.
Tai sitten yrität itse manipuloida muita ( ja syytä toisia omista teoista).
Sen sanominen, että haluaisi toisen ottavan yhteyttä, mutta toinen ottaa jos ottaa, ja jos ei ota, se kertoo olennaisen - on kaukana manipuloinnista.
Eikä minuun itseeni manipulointi tehoa, tiedän liian vahvasti mikä on oikein ja mikä väärin. Sydämeni kertoo minulle vahvasti tämän, enkä tällaisissa asioissa, missä olen oikeassa, epätöi. Ja että teen oman osuuteni asioissa, ja niin olen tehnytkin.
Ja jos toinen ei ymmärrä välejämme ja tätä kaikkea, myyköön / jättäköön taas kaiken. En sille voi mitään, yksin ei tällaisessa rakkaudessa voi olla. Ja minä kyllä ymmärrän, että hänellä on vapaus valita, kaikesta huolimatta. Yksin en voi haluta meidän tulevaisuutta, oli se mitä sitten onkaan ja mihin päätyisimme hänen kanssaan.
Ei aloitus liity sinuun. Se on lyhytsanaiselle miehelle.
Mutta hei mun piti vaan laittaa tuo aloitus eikä jäädä roikkumaan. Ja tässähän kävi toisin. Meen nyt.
En voi tietää jos et kerro, tiedät että tykkään mutta sano se =)
Joo joo, mutta rakkaudesta en puhu ääneen vielä :)
Joo, tykkäänhän minäkin. Pus pus.
Suukottelisin sut tainnoksiin, mutta en osaa kirjoittaa sitä äänin.
Hyvä sinä !