Taakkateline

Olis tarvetta taakkatelineelle C2:n. Käykö siihen jokin tarviketeline vai pitääkö hankkia alkuperäinen? Googlettamalla en löytänyt kun C3:n sopivia.
1190
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Vastaan itse itselleni, eli ei saa vielä muuta kun alkuperäistä taakkatelinettä C2:n.
Kävin eilen ostamassa alkuperäisen ja maksoi 71 euroa. Suomessa näyttäis maksavan 120 euroa.

Etupuolelta teline kiinnitetään ruuveilla kierteisiin jotka löytyvät listojen alta.

Jengoihin oli mennyt vettä ja siellä oli selkeää ruostumista havaittavissa aika tarkalleen vuoden käytön jälkeen ja vielä kaiken lisäksi Espanjassa, eli ei pitäisi suolaa olla eikä kovin usein sadakkaan.

Kannattaa kaikkien ottaa ne listat irti ja katsoa onko alkanut ruostumaan.

Kattotelinepaketin mukana tuli ruuvi jolla ekana putsattiin jengat eli ongelma on sitikan tiedossa.

Nyt on vaseliinia kierteissä ja muoviruuvit tiivisteineen päällä eli sillä pitäis olla hoidettu toi homma...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sitro kirjoitti:

Olis tarvetta taakkatelineelle C2:n. Käykö siihen jokin tarviketeline vai pitääkö hankkia alkuperäinen? Googlettamalla en löytänyt kun C3:n sopivia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu