Miten muut koitte? Aineistomateriaaliosoiossa 12min aikaa vastata.. Saitteko miten paljon tehtäviä vastattua ja miten saitte pisteitä siitä? Itellä ei mennyt mitenkään hyvin se osio, muut meni ihan hyvin. Mikä johtui lähinnä siitä et heti alkuun ne lakikysymykset, niihin en hirveästi painottanut.
Hätäkeskuspäivystäjän etäkokeesta kokemuksia?
10
5291
Vastaukset
- Anonyymi
Todellakaan ei aika riittänyt. Jäin tavailemaan niitä ensimmäisiä lakiosion kysymyksiä ja hups siihenhän se aika pitkälti menikin. Loppuihin sutasin jotain ja paljon jäi täyttämättäkin. Olin huomaavani lukeman 34 alalaidassa, lienekö siis jotain pisteitä... muut ihan ok!
- Anonyymi
Tuliko sinulle joku pistemäärä alalaitaan, vai olikohan se vastattujen/ arvattujen vastausten määrä..
- Anonyymi
esseepohjasissa 12min oli ihan liian vähän mutta just sopivasti että ei lunttaamaan pystyis jos haluais, alareunassa näky siinä osiossa jo pisteet ja siitähän pitikin saada 50% oikein että saa 1pisteen, 46p oli muistaakseni täydet
- Anonyymi
Juu aika todellakin loppui kesken, ihan hirveä määrä tiukkaa tekstiä pienillä eroilla! Onneksi kielten pisteet olivat niin hyvät että pääsin sisään, vaikka lakiosio ei niin kovin hyvin mennyt.
- Anonyymi
Millä pisteillä pääsitte sisään Hätäkeskuspäivystäjä -koulutukseen? Itse en päässyt sisään, ja mietin, onko mitään mahdollisuuksia päästä sisään jatkossa. Ruotsi oli itselleni liian vaikea ja sainkin siitä 0 pistettä. Samoin aika loppui pahasti kesken lakiosion kysymyksissä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Millä pisteillä pääsitte sisään Hätäkeskuspäivystäjä -koulutukseen? Itse en päässyt sisään, ja mietin, onko mitään mahdollisuuksia päästä sisään jatkossa. Ruotsi oli itselleni liian vaikea ja sainkin siitä 0 pistettä. Samoin aika loppui pahasti kesken lakiosion kysymyksissä.
Hei! Itsekään en saanut ruotsista pisteitä, siinä tuntuu olevan todella tiukka seula! Sain täydet englannista ja tietotekniikasta, lakiosiossa mokailin hieman kiireessä. Onneksi psyykkinen osio meni ok ja 16 pisteellä pääsi sisään kouluun nyt keväällä, mutta viime syksynä olisin jäänyt 0.25 pistettä vajaaksi sisäänpääsystä tuolla tuloksella. Alimmat pisteethän nyt taisivat olla jonkun 12 ja rapiat päälle.
Keväisin otetaan näköjään enemmän opiskelijoita sisään.
- Anonyymi
Hei, itsekin pääsin sisään. 16p juurikin kielitaidon ja psyk. Kokeiden hyvien pisteiden ansiosta. Laki osiosta taisin saada vain 2p jossa loppui aika minullakin. Itse muutan asuntolaan mutten ole saanut lisäohjeistusta sitä varten, toivottavasti ilmoittautumiseni kouluaikana vastaanottamisesta meni perille!! :D
Odotan kyllä näkeväni tuttuja "tiimistämme" joiden kanssa tuli jutskailtua pääsykoe päivänä! - Anonyymi
Mitä niissä kieli testeissä oli? Tietää vähän miten varautua.
- Anonyymi
Juu, yleensäkin hätäkeskuksella on lakipykälät hukassa, ja pahasti, mikä vaarantaa erittäin vakavasti kansalaisten oikeusturvan.
- Anonyymi
Mitä ihmettä höpiset?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k16410639Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta
Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t897510Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?1067387Se oli Orpo joka rynni Eagle S -alukselle
Vastoin kaikkia kansainvälisen merenkäynnin sääntöjä. Kunpa olisi ollut purjehtija Harkimo Suomen johdossa silloin. ht37356Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta
Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t227331Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit427279Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik1136687Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv296516Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa885733Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?485515