Miksi kOkoomuksella on Kuhmossa vain viisi kuntavaaliehdokasta.Eipä ole minuakaan kyselty eikä varmaan monia muitakaan jotka olisivat ainakin harkinneet
ehdokkuutta.Puuttuuko puh.joht.mielikuvitusta vai onko hän ylimielinen tai
Kuhmolaisia ei tunne.
ehdokkuutta.Puuttuuko puh.joht.mielikuvitusta vai onko hän ylimielinen tai
Kuhmolaisia ei tunne.
Vastaukset 161
Vanhimmat
Matti-Jussi,Jaakko,Jari,Minna ja Erja kiertämään kaupunkia,pitää saada lisää ehdokkaita.
Jos ei tule lisää ehdokkaita niin äänestän erihenkilöä kuin viimeksi,sinänsä kaikki ovat hyviä ehdokkaita,mutta liian vähän.
Aivan turhaan Kokoomus pullistelee eivät Kuhmolaiset teitä äänestä.
Kepu on paras puolue vain sitä Kuhmolaiset äänestää-Saa taaskin yksinkertaisen valtuustoryhmän.
Niin joskus on kyllä ollutkin kepulla yksinkertainen enemmist valtuustossa.
Seuravassa valtuustossa on vähemmän yksinkertaisia.
Kyllähän siellä yksinkertaisia riittääkin.
VALTUUSTOSSA ON AINA OLLUT YKSINKERTAINEN ENEMMISTÖ
Niin justiin,Matti-Jussi heti töihin,ei sulla muutakaan hommaa ole.
ON SE KUMMMA JOS EI USEAMPIA EHDOKKAITA SAA KOKOOMUS,TODENNÄKÖISESTI MIELIKUVITUKSEN PUUTETTA TAI ASENNE VAMMA.JOS RUPEAA KOKOOMUKSEN EHDOKKAAKSI EI SIINÄ KRAVATTI KAULASSA TARVITSE KAUPOISSA KULJEKSIA, IHAN TAVALLINEN REIPAS JA KUNNOLLINEN IHMINEN SIIHEN KÄYPI.
Eihän se Matti-jussikaan liene mikään selvännäkijä tai ajatustenlukija ole? Kannattaa siis ilmiantaa ihan reilusti itsensä tai kaveri joka on vaikuttamisesta kiinnostunut! Hyvä puolue ja erinomainen vaihtoehto! Vielä kuulemma ehtii kun vaalit kerran siirtyivät. Rohkeasti vaan mukaan.
Hyvä mielipide,mutta kyllähän puheenjohtajalla pitää olla luovuutta eikä liikaa ennakkoluuloja.
Caps Lock oli jäänyt päälle. Sellaista se on huonot housuissa!
Niinkö pesulle vaan.
Ei siihen selvännäkijää tarvitse.Kepu kysyy ehdokkaaksi suurin piirtein jokaista vastaankävelijää.Minuakin on kysytty kaksi kertaa erihenkilöiden toimesta.
Mutta ei KEPU.
Ainakin yksi kokoomusnaisehdokas on tuplannut itsensä ja käyttää vaalitelttoja asumaan.
Kepulandia puhuu.
Ja kepussa ehdokkaina on pariskunta.Ja sitten annelin entinen ukko.Että hyvin menee.
KPUSSA ON MM, YKSI VALTUUTETTU JOKA EI IHAN PIKKU TELTTAAN SOVI.
Ja kepulla puolisot.
NO paras hän onkin.
Kokoomuksen juttuna on ollut yhden kunnan Kainuu ja Kajaaniin keskittäminen. Pikku Eu Jaakko Kyllösen tavoite
Kylläpäs Jaakko pelottaa. Ihan kansallisvaltiota perustamassa.
Kuhmossa on noin viidellä kymmenellä ihmisellä niin paljon fyrkkaa tai iso palkka, että kannattaa Kokoomusta äänestää. Ei ole lupaava alue tämä nälkämaa Kansallisen Kokoomuksen kasvualustaksi.
eNTÄS MITEN KÖYHIÄ OVAT MM,EERO PÖLLÄNEN,HANNU GRÖHN,TUOMO OHTONEN.JA SUUR METSÄNOMISTAJAT, ETTÄ SEMMOISIA ALKIOLAISIA.
Minä tiedän esim.meidän kylällä on vassareilla isot metsätilat.Kyllä he varallisuuden perusteella voisivat olla kokoomuksen kannattaja siinä kuin esim.opettajat
Ovatpa kaikki metsänomistajat köyhiä,ja hotellinomistajat.
Joka talon pihalla on parkkeerattu uusi Mersu,Audi tai joku muu.
Kyllähän se on köyhyytttä.
Olisi mielenkiintoista tietää kommenyoijan varallisuus.
Tällä ei ollut jäänyt päälle mitään, mutta mitähän alla on?
Kommareillahan ei olekaan muuta ideologiaa kuin vain rahaa,rahaa ja vain itselle rahaa.Tuolta rikkaalta mulle rahaa.
Mikset sitten anna? Laita myös veroasiasi kuntoon.
Metsää ja mersuja saa se, kuka uskaltaa ottaa velkaa ja ostaa. Paljon metsäpalstoja näyttää olevan nytkin myynnissä. 30v. kun lainoja makselee ja kituuttaa siinä sivussa, niin sitten saakin jo moni kadehtia.
Pääsiäisen aikaan on hyvä katsella netistä ostettavaa. Niin sitä on mahdollista päästä metsän omistajaksi.
Voi tuota ahneutta ja kateutta ei rahaa tarvitse olla kovinkaan paljon.Riittää kun saa hyvin laskunsa maksettua ja ei tarvitse pikuostoksia tehdessään miettiä riittääkö rahat.
Onpa psyykkiseseti köyhä jos pitää olla hirveästi rahaa ja muuta ei ajatellakkaan kuin rahaa,rahaa ja onkohan tuolla enemmän rahaa kuin minulla.
Elikkä kepun kannattajaksi käy hotellin omistaja,piilolankankaan alkoholisti.
Pien maatilanomistaja kassarouva tai mm.sairaanhoitaja.
Mutta kokoomustako ei voisi äänestää nämä samat henkilöt.
Kuhmossa on kepulaiset kokoomuslaisia rikkaampia .
Onkohan asia päinvastoi. Ideologia rahaa, rahaa,rahaa vain itselle rahaa on kylläkin porvareiden hokema.
Kylläpä Kuhmossa ovat tosi köyhiä.Elikkälaiskoja ihmisiä ne 8000 kappaletta,
Porvari tekee kovasti töitå vassari vain odottaa jos jostakin jotain tipahtaisi.
Menkää töihin. No kirpparillahan nuokkuu peräti neljä yhtäaikaa vaikka homma onnistuisi yhdellä.
Joo mutta he ansaitsevat itse rahansa,Kommarit käsi ojossa ja suu vaahdossa kerjäävät muilta.Hyvin tärkeä ero.
Kokoomuslaisethan ovat työnantajia,myös vassareita työllistävät.Ruvetkaa yrittäjiksi ja työllistäkää ja maksakaa heille huippupalkka.
Minulla on vassareita sukulaisina ja lomakavereina joyka ovat erittäin kateellisia ja nuukia
rahan käytössä.
Joo samanlaisia ovat mutta he tienaavat rahat itse eivätkä suuammollaan ja käsiojossa kerjää muilta.Siinä on oleellinen ero vassareihin nähden.
Mitähän lienee nämä kokoomuksalaiset valtakunnallisesti saaneet aikaiseksi, jos ajatellaan Kuhmon kuntaa. Kyllä ne rahahanat ovat valuneet helsingin ja Espoon suuntaan.
Entäs kepulaiset oli mm.pääministeri 2003-2011 ja 2015-2019.
kuhmosta oli ministeri lehtomäki.no hän sai aikaan paskalain että kaikki mummon mökit
piti saneerata ,imetyskentät ynnä muuta 10000 euron remontti.
Vikka paskalla olisi käyty vaikka 10 kertaa kesässään.
Kertokaapa kepulaiset,vassarit,bemarit ja persut.Mitä olette saaneet aikaan kuhmon eduksi.
sanokaapa ihan niinkun rehdisti,vaikka tehän oottekin sosiopaatteja,tuolla kylällä
kyllä olette mielinkielin,mutta sitten tulee puukkoa.
Kalevalan kuntoutuskoti oli Valde Piiraisen idea.Kuhmotaloa kannatti kovasti Tuulikki Karjalainen vaikka kepulaise vastusti.
Paskalain äiti on ex-ympäristöministeri ja viherpiiperö Satu Hassi, ja asetuksen hyväksyi ex-ympäristöministeri Enestam. Lehtomäen vastuu asetuksesta on sen höllentämisessä ja siirtymäajan jatkamisessa.
Noinhan se meni
https://yle.fi/uutiset/3-9364171
Jos olisi ollut tahtoa ja kykyä olisi voinut koko lain kantaa tunkiolle.
Paula kun pääsi eduskuntaan,niin seuraavassa kuhmolaisessa oli huuskon,määtän ja jonkun muunkin naama hurraamassa.No sitten Huusko pidätettiin hänhän oli keskustaseuran puheenjohtaja
Lakiahan voi aina muuttaa mm.aktiivimalli kuopattiin heti,no nyt tulee uusi.
Siksihän neljän vuoden välein on vaalit että saadaan mahdollisesti uusi hallitus.Ja hallitushan voi tehdä täysin uuden laki esityksen-
Ja kepun Paula hyväksyi.
Lakia pystyy muuttamaan tai polkemaan maahan jos on kykyjä.
Entäs taistolaiskommunistit ,no ette yhtikäs mitään.Yrittijä kylläkin Suomesta Neuvostoliiton maakuntaa,ette pystyneet edes siihen vaikka niska ja korvat punaisena sitä touhusitte.
Älä häpäise itseäsi! Yritämme ymmärtää.
Siinähän taistolainen yrittää pestä pyykkiään ja syyttää toista omien housujan paskomisesta.
Kyllä .mutta lakiahan voi aina muuttaajos on tahtoa ja varsinkin viisautta.Kepulaisen syy sekin,
Rupesiko hävettämään varmaankin olet Taistolaiskommunisti.
https://i.ylilauta.org/b/a/5/ba534.jpg näillä mennään
Niinpä,antakaa kuitenkin ne kesämökkinne ja mersunne köyhemmille.
Kokoomus on pian takiaispuolue, valtakunnallisesti. Kuhmossa kokoomusta on äänestäneet muutamat elämässään epäonnistuneet reppanat jotka kuvitelleet tullevansa paremmiksi oikeiksi ihmisiksi äänestäessään kokoomusta. Lienee muutama kommunistikin porukassa
Petteri Orpon lähtölaskenta on jo alkanut, vaikka ei itse halua.
Vai elämässään epäonnistunut, kokoomuksen ehdokkat ovat kaikki päteviä eivätkä elä sossun varassa,
Saattaa olla niinkin kuin myös Saarikolla ja kohta Marinilla,
On niitä kepun puheenjohtajiakin joutunut lähtemään.Viimeksi Kallunki ja kohta Saarikko-
Niin ainakin on Kettunen sitä mieltä.
Minkähänlainen onnistunut yksilö mahdat olla.Joku sosiopaatti ja narsisti.
Kepulaiset tuhosivat metsähoitoyhdistyksen ja kalevalan kuntoutuskodin.
Rakennuttivat kalevala kylän ja hotellin sitten antoivat ne ilmaiseksi
Elikkä+kokoomuksen+kannattajat+ovat+reppanoita,ja+kaikki+muut++hyviä,
Helsingissä+on+kepun+kannatus+3+%+kokoomuksen+27%++++ja+noin+90000+äänestäneitä+kai+joku+siihen+varmaan++hyväkin+mahtuu.
Valitettavasti tulet näkemään Sanna Marinin presidenttinä. Kokoomuksella ei ole siihen tehtävään ketään Niinistön jälkeen. Tai tietenkin on, mutta ei niitä voi esitellä maailmalle!
Niin+ja+meillä+Helsingin+kannatus+0%.
Miksi niitä hyviä ei näytetä? Joku Häkkänen on kait suosiossa, mutta ukon ulosanti vaatii vielä harjoittelua. Lepomäkeä voisi äänestää, mutta pormestariksi pyrkivä sen sijaan ei oikein istu koko hommaan.
Parasta aikaa jaetaan kaiken maailman tukia myös kokoomukselaisille, jotka ovat jonon ensimmäisenä. Rahaa on itselläkin, mutta lisää pitää saada. Pätevyys on kyllä arvioitavissa, ei kuitenkaan kokoomukselaisen sanomana. Uskotaan nyt kerralla, että kokoomuksella menee huonosti!
Mitenkähän kaunis ja viisas hän mahtaa olla,kuitenkin Kainuuntien leveyskö vielä riittää.Onhan tuo melkoista rasismia,kun pitäisi olla vaan kepulainen.En ole demari mutta äänestin Ahon sijaan Halosta
Höpö,höpö.Vapaavuori on seuraava pressamme,ala siihen jo totutella,ei tule sitten kerralla niin isoa masennusta.
Sanna Marin ei osallistunut oman isänsä hautajaisiin,se kertoo ylimielisyydestä.
Ei kenenkään muidenkaan isät ole 100 prosenttisia.
Mitä hitaampi on ulosanti sitä enempi ihminen puhuu asiaa ja tarkasti
Ei sen huonommin kuin muillakaan puolueilla esim, Helsingin pomo on Kokoomuksesta ja Espoossa,JA Turussa elikkä niissä paikoissa missä jotakin tapahtuu.
No Kuhmoon kyllä välttää Määttäkin.
Maataloushan+pyörii+kokonaan+tukien+varassa+90+%+heistä+on+kepulaisia.
kUN JOTAKIN SANOO PITÄSI ASIOIDEN OLLA EDES SINNE PÄIN.
Eikös herralla ollut rötöstausta? Hautajaisiin osallistuminen ja sen syy ei ole sinulla tiedossa, joten shutup!
Me+kannatamme+Kuhmossa+Helsinkiä+tismalleen+0%.+Vai+oletko+sinä+eri+mieltä+ja+olet+helsinkiläinen?
Kyllä niitä rötöksiä kaiveltiin muutama vuosi sitten lehdistössä. Ei kait ne sitten vakavia ole, jos miehestä pressaa yritetään tehdä. Kokoomuksella vain tahtoo epäonnistua nuo tekemiset, eli tarjottavana ei ole priimatavaraa.
Osui ja upposi jeeeeeeeeeejeeeeee kokkareet on p#rseestä.
Lähtölasketa on alkanut myös Saarikolle ja Marinille.
Höpö+höpö++Marinista+ei+tule+presidenttiä+jos+sattuisi+toiselle+kierrokselle+pääsemään,
niin+sitä+äänestäisi+vain+vassarit+,demarien+vassarit+ja+vihreiden+vassarit.
elikkä+noin+45+%++vapaavuori+saisi+55%+äänistä.
Eihän+Marin+ole+mitään+saanut+aikaiseksi+lukee+sujuvasti+opetellun+tekstin+seouraavana+päivänä+vaihtaamtekstiä+mutta+lukee+yhtä+sujuvasti.
Kokoomuksella on yltäkylläisesti hyviä ehdokkaita Vapaavuori,Katainen,Stubb Vartiainen,
Risikko,Kanerva ja paljon muita.
Rupesiko käymään kateeksi.
Isän hautajaisiin kyllä pääsee jopa vankilassa oleva,miksei pääministeri.
Niin marin vanhemmat erosivat kun hän oli pieni tyttö.No taisi isällä olla sen jälkeen viinan
kanssa ongelmia,mutta mikään pahoinpitelijä hän ei ollut perheessään.
No sitten hän laittoi aikanaan korkin kiinni ja tyttärelle aina silloin tällöin soitteli.
Monessa perheessä käytetään liikaa viinaa mutta kuolinilmoituksen muistolause
on niin hyvä että melkein nolottaa heidän puolestaan.
Niin oli 17 vuotiaana osallistui pieneen kioski murtoon humalapäissään ja pieni turpaan lyönti kun hän luuli että juuri se poika olisi hätyytelly tyttöjä,elikkä väärää poikaa mottasi.
Olet itse varmaankin priimatavaraa.Olet joko taistolaiskommunisti,demari taikateellinen kepuli.
Miten se äitisi sinut synnytti.
Ei se kuule ihan niin helppoa ole! Aivan kuin sinun kirjoittamisesi.
Kaikkitietäväinen on kehissä.
Näin on moni todennut.
Kivulla ja kokkareina.
Ei ruvennut, alkoi säälittämään!
Tällä mummolla on asiaa. Ensin kirjoitetaan presidentiksi itseään tulevaisuudessa luulevasta, sitten ollaankin aivan asiayhteydessä, eli hypätään hautajaisiin. Vapaavuori ei ikuna päivänä tule olemaan minkään valtakunnan presidentti tuolla menneisyydellä. Urheiluhommissa varmaankin pärjää, koska siitä porukasta löytyy hämärätyyppejä kaveriksi.
Suurtilalliset ovat kokkareloikkareita.
Elä nyt hermojasi menetä enempää.Vapaavuori on kolmenvuoden kuluttua ollut jo
kuukauden pressana.
Niin kun sanoit että Mainista tulee pressa sanoin vain hänen luonteenpiirteensä
Helsinkiin+muuttanut+paljon+kuhmolaisia,jotkut+hyvin+myös+menestyneet.On+moni+tullut+
takasin+Kuhmoonkin.Niin+eihän+Kuhmolaiset+saa+Helsinkiläisiä+kuntavaaleissa+äänestää+elikkä+olet+kerrankin+oikeassa++Helsingin+kannatus+ei+voi+ollakkaan+kuin+se+0%.Pressan+vaaleissa+Helsinkiläisten+kannatus+saattaa+olla++80%.
Ei hyviä tarvitse aina kehua huonoja kylläkin kuten Marinia.
ELIKKÄ PERSEESTÄ.
kOKOOMUKSEN+KANNATUS+18.8%,+PERSUJEN+19%+demarien++18%+kepun+12,5%
lähtolaskenta+lähtee+liikkeelle+jossakin.
Niinkö eli itseäsi rupesi säälittämään.Elä nyt sossun luukulle juokse.
Kommunisteilla myös on suurtiloja.Sinä myös olet suurmetsän omistaja.Kommarithan ovat tosiaankin ahneita niinkuin joku kirjoittikin.
Voi rassukkaa! Vielä tulee monta kannatuskyselyä, eli voi tapahtua mitä vain.
167 hehtaaria on, mutta voisin lisääkin vielä hankkia.
Minä kyllä ajan sinne, mieluummin. Rahaakin tulee paremmin, koska on kallis auto huollettavana.
Niin kokoomuksen ja persujen kannalta vaan paranee,bemarien kannalta huononee.
Mistä lienet tuollaiset prosentit löutänyt?
Minun Demarin mielestä Marinista tulee presidentti ehdokas korkeintaan 15 vuoden päästä jos silloinkaan.Tulevissa vaaleissa on ehdokkaani Urpilainen.
Voi olla, mutta minä tykkään nuoremmista.
Kuulehan sinä mummeli onko sinun lapset ja lastenlapset olleet aina täysin viattomia.
Vapaavuorella oli nuoruudessaan noin 38 vuotta sitten kahnauksia lain kanssa,
mutta hänhän paransi tapansa ja nyt oikeustieteen lisensiaatti ja kyvykäs muutenkin.
Jos on jotakin nuoruudessan tehnytkin väärin eikö hänelle pitäisi antaa anteekis
kun on parantanut tapansa.Taitaa olla suurin vika kun Vapaavuoren puolue on kok,eikä kepu ,demari eikä vassari. Jos olisi sen puolueen nimi edessä mitä mummu kannattaa,
niin Jnne olisi seuraava Jumalasta
Löytyykö sinun entisestä työpaikastasi hämärätyyppejä.Ihan noin vaan urheilujärjestöt teilataan tuolla tavalla.onoa herttainen mummo.
OPISKELE.
Eikö se syntiä jos liian nuoriin sekaantuu.
https://i.ylilauta.org/8/k/j/8kj9i.jpg nyt lähtee
MIELIPIDE KYSELYISTÄ. LUE NETTIÄ.
Sanoppa omasta puolueesta joku PRIIMA henkilö.Jään mielenkiinnolla odottelemaan.
No MARINISTA ei tule pressaa ainakaan vuonn 2024,20 vuoden päähän emme tiedä.
Vai siellä se herttainen mummo kirjoittelee.Leimaat urheilussa toimivat henkilöt rikollisiksi.Oikein herttainen mummu,pentusi ja pentujen pennut ovatkin varmaan sitten koulukiusaajia. HÄPEÄ.
Niin tulee ja sulle vielä enemmän masennusta Kuhmossa moni sairastuu masennukseen ,korona unohtuu.
Kyllä et sinä minulle pärjää.
Höpö,höpö johtava puolue monessakin kaupungissa,Myös valtakunnallisesti,
Saatta ne vähän saadakkin,Mutta jos laillista elinkeinoa estetään tekemästä mm.ravintoloita.Silloinhan pitää niitä tukea.Entäs jos maitoa ei saisi laitta koronan takia meijeriin,eikö tarvitsi tukea.
Kuhmossa maitotilalliset on kaikki Kepulaisia.
Kuhmossa on ainakin Kainuunhotelli saanut korona tukea kepulaisten omistaama se on.
Aivan oikein ja lisää Vartiainen,Tiilikainen,Satuli ja MM.nykyinen Suopon johtaja.
Mikäs se sellainen kandidaatti on, ettei osaa itse ilmoittautua, vaan pitäisi tulla kotiovelta hakemaan..???
En ole kandinaatti yhtään mihinkään.
Taijat olla joku puoluemyyrä!
En ole minkään puolueen jäsen,mutta aina äänestän,mutta en koskaan vassareita ja kepua.
Kummatkin inhottavat.
Olet totisesti oikeassa.
En ole minkään puolueen jäsen.
EN OLE,ENKÄ TULE OLEMAAN.
Tulevan pressan jan vapaavuoren (kokkare) ansioluettelo:
1982 Pahoinpitely: Nyrkkeilyä ja karatea harrastava 17-vuotias Vapaavuori hyökkäsi ilman mitään syytä 14-vuotiaan nuoren kimppuun ja ajoi tätä takaa sukkasillaan. Nyrkiniskuista uhrilta murtui nenä, löi päänsä katuun ja joutui sairaalaan. Vapaavuori puolusteli tekoaan humalatilallaan. Tuomio 1.5 kuukautta ehdollista ja 1 000 markkaa korvauksia.
1984 Varkaus: Täysi-ikäinen aikuinen 19-vuotias Vapaavuori kaveriporukan kanssa varasti tavaratalon eteisestä tavara-automaatteja rahoineen. Tuomio sakkoja (määrä?). Kuultuaan näistä rikoksista oikeusministeri Sauli Niinistö erotti hetken avustajanaan toimineen Vapaavuoren 1995. Tämän jälkeen Vapaavuori sai suojatyöpaikan kokoomuksen puoluetoimistossa kansainvälisten asiain sihteerinä.
2001 Rattijuopumus: 0.9 promillen humalassa liikenteessä. Tuomio sakkoja 11 430 markkaa ja ajo-kielto (pituus?).
Presidenttiainesta tuntuu olevan, mutta tällaista on kokoomuksen suojissa.
Miten ois kulmuni pressaksi
https://i.ylilauta.org/b/a/i/baivc.jpg
Photo Shopillako näitä teet?
Moniko meistä on ajanut lievässä humalatilassa autoa,kerroppa itsestäsi.No Vapaavuorella
oli pieniä rötöksiä nuoruudessa.No sitten hän otti itseään niskasta kiinni ja opiskeli
lakitieteen lisensiaatiksi.Kuka meistä on täysin virheetön,varmaankin Sinä.
Kepulla oli vielä 1999 kuhmossa keskustaseuran puheenjohtajana joka keplotteli
metsän myyjien rahoilla,no hän on jo linnatuomion kärsinyt.Sen jålkeen hän on ollut opettajana
jossakin.Ahti Karjalaista kepu ajoi pressaksi vaikka oli alkoholisti ja ajoi autoa humalassa.
Antti Rinteellä on monta tuomiota mm.taloyhtiön isännöinnissä hän omat puhelinkulunsa laskutti taloyhtiöllä.Palkassaaja järjestön puheenjohtajana olleessaan velotti ajokiloetrinsä kakaksinkertasesti ja on nyt perustuslakivaliokunnan puheenjohtajana. En kehtaa kaikkia hånen rötöksiään kirjoittaa ,tilaa loppuu.Selaa nettiä.
Kyllä 0.9 on aika paljon, ei mikään vahinko alkoholismin oireet.
keskustaseuran puheenjohtaja on pikkasen eri sarjassa presidentiksi pyrkyröivän kanssa.
Väkivaltainen alkoholisti puolustaa väkivaltaista alkoholistia se on selvä se.
Vapaavuori ei ole alkoholisti enkä ole minäkään.Siinähän se taistolaiskommunisti haukkuu ihmisiä,
Ettäkö pieniä rötöksiä? Riittäviä menettämään luottamuksen, ja eihän ukko tule toimeen edes muiden työntekijöiden kanssa pormestarina ollessaan. Kyllä se on niin, että kokoomuksen tarjokkaat yksi toisensa jälkeen ovat kaikkea muuta kuin priimaa. Saadaan ainakin hyvät naurut, jos Vapaavuorella on edes kanttia lähteä pressaehdokkaaksi. Luulisi hiukan itsekritiikkiä miehestä löytyvän.
Oletko joku Vapaavuoren kaveri. Ukolla on nuppi turvoksissa jatkuvasti ja se ei ole pelkästä vedenjuonnista tullut.
Näyttää tosiaan siltä et vinettoa menee aikalailla
ahti karjalainen oli kyllä juoppo kuten vapaavuorikin mutta ei ahti sentään hakannut lapsia kadulla sairaalakuntoon ja tuskinpa tuo varasteli kaupoista kuten vapaavuori
Olen samaa mieltä Huusko on kyllä eri kaliiperi mies kuin Vapaavuori.
Sinulla ei ainakaan ole itsekritiikkiä eikä myös mihinkään kykyjä.
Vapaavuori pelasto Turun laivatelakan Etelä.Korean kynsistä kun telakka oli mennä konkurssiin,no Suomen valtio omisti osansa.No sitten Vapaavuori kävi salaa Korealaisilta kaupoilla Saksassa möi Telakan Saksalle,sitten kun valtio lunasti korealaisten osan telakasta.Salaa sen takia ettäkorealaiset möisi suomen valtiolle osnsa halvalla.
Se onnistui Elinkeino ministeriön kansliapäällikkö Virtanen sanoi että Vapaavorelle pitäisi
siitä hyvästä pystyttää patsas. No mitä suurta sinä olet saanut aikaseksi,kero vaan.
Helsingissä oli demarien puolelta valtataistelua,no kokoomuksen valtuustoryhmän puheenjohtaja sanoi että meille kyllä käy että katsotaan Vapaavuoren toiminta mutta silloin kyllä katsotaan myös apulais pormestarien toiminta,silloin päättyi jupinat.
Vapaavuori ei hakannut lapsia kadulla,vain yhden saman ikäisen kanssa oli yhteenotto.
KEPU ON KUHMON PARAS PUOLUE JA AINOA JOKA OSAA ASIANSA.
Itsekritiikkiä kyllä löytyy ja kyvyistäkin sanoisin, etten ainakaan tuollaista tekstiä saa aikaiseksi, en ainakaan helpolla. Patsas pystetään suurmiehille tai -naisille, ei rötöksiä tehneille. Omin avuin ei olisi tämäkään herra pärjännyt, suojelusenkelit tulivat puolueesta.
Annetaan sinulle tikkari takaisin, Kovasti yritit, sattui vain väärälle henkilölle se yrittäminen.
Hemmetti vieköön, olen aivan samaa mieltä.
Heh,heh,heh vitsinä ihan hyvä,näin aprillipäivänä.
NO HERRANJESTAS TÄMÄ PITÄÄ KYLLÄ IHAN ISOLLA PAINAA.
Viime kunnallisvaaleissa Vapaavuori sai noin 30000 ääntä'
Anne Sinnemäki noin 9000,
Etkö yhtään kunnioita demokratiaa,ihan niinkuin venäjällä-
Vapaavuorta ei ole koskaan syytetty työpaikalla juopottelusta.Jos olisi siellä käyttänyt viinaa,olisi tullut älämölöö.Arhinmäki Paavo juopotteli Sotsin olympialaisissa kantokuntoon oli siellä urheiluministerinä.No onneksi siellä oli vankkoja jääkiekkoilijoita jotka Paavon kantoi huoneeesseensa. Liekkö ollut heissä yhtään vassaria.
Kokoomuslaisten mielestä vapaavuori on paavimpi kuin paavi itse.
Valitettavasti Vapaavuoren vuoden 1983 tekoa ei voida pitää nuoruuden hairahduksena, sitä se ei ollut, vaan sivullisen äkkilliseksi päällekarkaukseksi. Todistajia oli monta saman ikäistä (12-13 vuotiasta uhrin ystävää). Itse asiassa hengen lähtö oli hyvin lähellä, sillä pojan pelasti valpas ohi- kulkeva pariskunta sekä pelokkaat, kiven ja puiden taakse tilannetta katsomaan jääneet ystävät, jotka saattoivat pojat sairaalaan. Uhri ja hänen ystävänsä eivät olleet missään tekemisissä Vapaavuoren eikä toisen pahoipitelijän kanssa, vaan aivan sattumalta kohtasivat Puistolan, niin sanotun, "rauhallisen omakotitaloalueen" tiellä. Uhri ja hänen ystävänsä eivät todellakaan ahdistelleet tai kiusanneet Vapaavuoren tyttöystäviä - selitys tuulesta temmattu - hätä selitys!
Jan Vapaavuoren isä olisi korvannut poikansa tekemisen rahassa, mutta onneksi poliisi ehti hätiin, vaikkakaan ei kyllin ajoissa. Humalaiset pahoinpitelijät saivat mennä kotiin nukkumaan, selvittämään päänsä, sillä aikaa kun vanhemmille kerrottiin sairaalasta: pojallanne nenä- sekä kallomurtuma, ja mahdollisesti perna potkittu rikki ?
Ällykkyys ja viisaus eivät kulje käsikädessä, laudaturit eivät takaa inhimillisyyttä, eivätkä mitään muitakaan elämiselle välttämättömiä ominaisuuksia. On totta , että rikoksen tekijälle pitää antaa mahdollisuus sovittaa tekonsa, ja jatkaa elämäänsä, mutta luulisi Suomesta löytyvän kansaa edustamaan rikkeettömät ihmiset, puhtain paperein.
No, mihinkäs se sitten johti, se äänten saaminen?
"No mitä suurta sinä olet saanut aikaseksi,kero vaan."
Ainakin minulla on suuri vaimo, jolle et pääse patsastasi esittelemään!
Minua on joskus sanottu vitsikkääksi,no minä sanoin niin olen ja Kulmuni on aina vitsi.
Ilmeisesti kerrankin samaa mieltä.
Helsingin pormestariksi.
Heiluu kokoomukse hihat tai ei.Kepu pesee kaikkiKokoomuksen sdpn.persut ja vassarit muita ei varmaan kannata mainitakkaan-
Meillähän on Kettunen yliveto,P,Hekkinen,M,Pääkkönen ja paljon muita .Huonoja ehdokkaita meille ei edrs oteta,Kiitos äänistä.
Siksi kun oikeisto kepulaiset menevät mieluummin kepun ehdokkaaksi.Ehkä siltä listalta pääsevät jopa valtuustoon.
Siksi kun oikeistolaiset kepulaiset lähtevät mieluummin kepunlistalle.Luulevat että pääsevät sieltä läpi.No joku pääsee,kaikkihan ne on porvareita ja muutenkin rikkaita.
Kuka lähtee kokoomuksen ehdokkaaksi kun Orpo johdossa? Hänestä ei ole edes nakkikioskiin johtajaksi. Youtube: Tuomas Malinen
Orpo pitäisi adoptoida kristilliset puolueeseen.Räsänen puhuisi Petterille vähän Herran sanaa että homous ei ole normaalia.