Makiaki lähti eikä karkit kyllä korvaa sitä. Kärkkäisiltä saa kohta vain kärkkäisen omia merkkejä, eli jotain Uhallaa jota en osta uhallakaan. Surkeeksi menee koko kauppa.
Ketä käy vielä Kärkkäisillä?
Anonyymi
2354
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Nolo aloitus.
Ai, kyllä mää vaan käyn. Monenlaista saa. Makiasta tiiän vaan, että on semmonen vaatemerkki, joka pölli ideat muilta ja teettää rättinsä Kiinassa.
Aika moni ”suomalainen” firma valitettavasti tekee niin. Makiassa rikastuu vain sen omistajat. Pääomistaja on todella rikas ja hänellä on upeita loistoautoja. Makian luovajohtaja taas ei tietääkseen ole yhtä rikas. Eli se mies, joka tekee varsinaisesti itse työn. Makia on Billebeinoon ja muihin mukasuomalaisiin kuuluva lafka. En ostaisi Billebeinoa, Makiaa enkä mitään muutakaan, jotka ratsastavat suomalaisuudella. Billebeinon OriGINal Longdrink vaatteet, eivätkä Makian Koff vaatteet naposta pätkääkään. Toisaalta en kyllä asioi Kärkkäiselläkään. Ostan aidosti Suomessa tehtyjä vaatteita, kyllä niitäkin saa. Maksaa vain vähän enemmän, mutta kotimaisesta kannattaa maksaa.
Mikä himskatin KETÄ 😆
Opettele ymmärtämään!
Osta sinä minulta törkiän koria kussa vaate.
Ketä lie nytkin lähes tupa täynnä, eli Ketä siellä vain käy.
kaikkikäy joilla on asiaa ja ostamista kärkkäiseltä,hyväkauppa
Kärkkäinen on hyvä ja rehti. Ei taatusti ole "Enofani" ja Suvakisti..
Eikä erityisen viisas.
Eikö ole parempi, kun et osta mitään. Panet rahasi säästöön. Juha tuskin kärsii siitä.
Täällä turhaan moititaan Kärkkäistä.Kannattaa muistaa mistä Ylivieskan kasvu on lähtöisin, ainakin osaltaan.
Makia taas lähtä edullisille ostoksille Kärkkäiselle.
YLEn suvakisti tuputtaminen ei tehoa kuin vähäjärkisiin. Ylen propaganda on jo noloa. Yle ei muuta tee kuin ylistä matuja ja homoja. Suomi on vapaa maa (tai ainakin oli) Kärkkäinen saa puhua ja sanoa mielipiteensä. Suomessa on (tai ainakin oli) mielipiteenvapaus..
YLE on kyllä ihan asiallinen kanava. Kärkkäisen mielipiteet ja faktat mitä sattuu.
Ylen kanavan tunnistaa vaikka ei kuule kun puheen, semmosta yksipuolista aivopesua suoltaa tulemaan.
Näin on valitettavasti ja vielä verorahoilla valetta !!
YLE on maailman huipputasoa. Koettakaapa etsiä joku virhe niitten uutisoinnista. Ei taida löytyä...
Ylen uutisointi on hihhulointia.
TAAS ON KAUPPASUOMESSA MAHTAVIA MAKIJOJA TARJOUKSIA.
Ei muutako huommenna kärkkäiselle.
Sananvapaus on vaikeasti hyväksyttävä asia monille, sitä on ollut jo tuhansia vuosia. Kirkossa 300-luvulta asti on sellaista vaadittu.
Minkä ihmeen takia noita "Makia" merkkisiä ilman aikuisia ja sikakalliita rättejä on ollut myynnissä siinä liukuhissin yläpäässä? Hyvä,että eivät ole enää valikoimissa.Ja,mitä itse Kärkkäiseen tulee,niin harvinaisen fiksu ja sanavalmis kaveri.Ja puhuu asiaa.Niinkuin tuosta maskipakko hommasta.Juha menisi eduskunta vaaleissa läpi,niin että heilahtaisi.Saataisiin jotain järkeä sinne eduskuntaan.Harvinainen mies,joka on tehnyt muutakin kuin puhunut paskaa silmät mollollaan.
Melkoista puppua suoltaa hän. Sopii siis persuille.