Ilmaston lämpeneminen. 😴
Sodat. 😴
Nälkähätä.😴
Isot onnettomuudet. 😴
Altistuminen. APUA APUA 😱😱😭😭😰
Sodat. 😴
Nälkähätä.😴
Isot onnettomuudet. 😴
Altistuminen. APUA APUA 😱😱😭😭😰
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Autetaan Tansaniaa kasvamaan 100 miljoonan asukkaan kehitysmaaksi niin luonto kiittää
Lainsäädännöllä ja veronkorotuksilla asioihin on aina tehokkaimmin vaikutettu ja nykyinen hallitus on todellakin laittanut haisemaan. Turvetuotanto ajettiin jo alas pikavauhtia, samoin käy öljyllä lämmittämisen. Myös fossiilisten liikennepolttoaineiden verotus tulee nousemaan rajusti.
Kyllä, me ryhdymme nyt suureen verokapinaan ja boikottiin. Lopetataan verojen maksaminen. Nostetaan tilit tyhjiks ja aletaan pelaamaan vain käteisellä. Vaihtokauppoja on hankala verottaa
Joopa joo. Kerroppa Minulle typerälle eläkeläiselle miten saan eläkkeeni puhtaana käteen. Jos ostan käteisellä kaupasta ruokaa, niin millä laistan alvin maksamisen. Millä opilla saan leipää, kun ei ole mitään millä sitä vaihtaa. Rupea sinä verokapinaan ja kun olet kapinassasi onnistunut, niin kerro muillekkin miten se oli mahdollista. Kirjoitit,että me ryhdymme verokapinaan. Keitä ne muut valopäät ovat itsesi lisäksi?
No, eikö tuo ole ihan ymmärrettävä reaktio?
No ei todellakaan ole. Neljä ylintä ovat vakavia, jos omistaa yhtään tunnetta.