kauanko olet pitänyt maksimissaan samaa maskia turpasi päällä?
kauanko oot pitänyt sitä poistamatta yhtämittaan
maskin pitämisen ennätys
4
102
Vastaukset
- Anonyymi
No maskia olen pitänyt samaan syssyyn 8 tuntia. Töissä ja matkalla. Tosin ruokatauoilla se pitää vaihtaa. Ffp2-maskia. Töissä oli sellaisia, joissa pystyi hengittämään.
Töiden jälkeen, kyllä piti ottaa pois, kun alkoi pyörryttämään ja tuli huono olo. - Anonyymi
Pisin yhtäjaksoinen (vain hetken piti olla sivussa kun piti irvistää lääkärille) 11 tuntia FFP2 maski. Kotoa bussille lähtiessä maski päähän ja sen jälkeen kolme päivystyspoliklinikkaa ja useita tutkimuksia kiertämässä. Maskin sai poistaa 11 tuntia myöhemmin kun pääsin huoneeseeni sairaalassa (siellä ei enää tarvinnut pitää maskia).
- Anonyymi
Ääääh, tuli laskuvirhe! Maskia joutuikin pitämään 13 tuntia.
- Anonyymi
Suositus lienee maskeilla max. 4 tuntia ja sen jälkeen pitää vaihtaa.
Joka tapauksessa, aika kuolanen se ainakin minusta on jo parin tunnin käytöllä. Tämä johtunee siitä, että uloshengitysilma sisältää paljon vesihöyryjä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää382181Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten642022Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211930HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363881670Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1031641Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241464Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821092Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53967- 75915
- 27899