Enkä ole sitä nähnyt kertaakaan tässä välissä.
Terhokodista soittivat ja kertoivat että jos haluan nähdä, nyt on syytä tulla.
Ihmettelivät kun sanoin ettei kiinnosta. Ja käskin heittämään kalmon biojätteisiin.
Saapa äijä kuulla mitä siitä ajattelen.
Isä hylkäsi 1981
12
2333
Vastaukset
- Anonyymi
Ymmärrän. Harkitse ehkä silti käyntiä, itsesi vuoksi?
- Anonyymi
Menen käymään sitten kun se on kuopassa ja tanssin sen haudalla kunnon new york hustlen.
- Anonyymi
Mistä tiedät, että hän hylkäsi eikä äitisi käskenyt pysymään poissa elämästäsi? Katkerat äidit harrasti tuollaista vielä 90-luvulla. Tänä päivänä isällä on oikeuksia vaikka äiti olis mikä pirttihirmu, tuolloin ei ollut vielä.
- Anonyymi
Koska sillä oli mahdollisuus sanoa mitä tahansa.
Olimme kahden samassa asunnossa viimeisellä kerralla.
Ei viitsinyt sanoa edes hyvästi.
- Anonyymi
Onhan näitä surkimuksia Suomessa. Olen pahoillani puolestasi. Tehnyt parhaansa kuitenkin. Anna anteeksi kaikki.
- Anonyymi
Luoja ei anna kunniaansa luoduilleen muutoinkaan.
- Anonyymi
Voihan se olla niinkin, että jos ihmisestä ei ole mitään muistoja voimiensa vuosilta, ei ainoaa muistoa kannata hakea kuolinvuoteelta. Joskus vain on liian myöhäistä tehdä enää mitään. Onko arvoa sillä, että kuoleva viimeisiksi hetkikseen saisi jonkin rauhan, vai tulisiko vain entistäkin ahdistuneemmaksi. Tietyssä mielessä viimeisten vuosien muistisairaudet ovat armollisia, oman elämän virheitä ei tarvitse kelata vaan voi elää lapsen tavoin hetkessä. Memento mori tulisi muistaa jo nuorempana. Tatuoida vaikka se pääkallo....
- Anonyymi
Antikristilliset selitykset ovat mielen harhaa.
https://www.tv7.fi/arkki/isan-rakkaus/james-jordan-ja-pirkko-jalovaara-2-4_p14953/ - Anonyymi
Olisiko kuitenkin sinun itsesi kannalta parempi kuunnella, mitä hänellä olisi sanottavaa. Ehkä hän rakasti sinua paljon ja haluaa kertoa sen.
- Anonyymi
ei maksa vaivaa. =/
- Anonyymi
oman isäni ja äitini vuoksi, elämäni on ollut silkkaa helvettiä jo,
tai tulee olemaan 25 tasan, =/
se on pitkä aika olla vuodepotilaana täysin, heidän tyhmyytensä takia,
täytyy olla aika hemmetinmoinen pinna, jos antaa heidän tyhmyytensä
anteeksi, =/
eikä minulla ole sellaista, kaikkea ei voi antaa anteeksi,
ei nyt, eikä koskaan, - Anonyymi
25 vuotta,
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2082824Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1672501Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061162- 67990
Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies123982Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait267942Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka317909Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20899Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k507858Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22768