Presidentti Biden kutsui koolle korkean tason ilmastokokouksen – Suomi ei saanut kutsua. Biden hyvin tietää Suomen päämsiterin suuntaksen -Pride -Sateenkaari -Seta. Tällaisille ei tule asiapitoisiin konfresseihin kutsuja, heidän mielenlaatunsa tidetään.
Suomen päämisteri todettu toimintakyvyttömäksi
15
103
Vastaukset
- Anonyymi
https://yle.fi/uutiset/3-11859288?origin=rss
Pohjoismaista mukaan on pyydetty Norja ja Tanska, mutta Suomi ei ole mukaan kutsuttujen maiden listalla.- Anonyymi
Niin, kun on tarpeeksi yksikertainen, ei voi ymmärtää koko asiaa. Lukekaapa jenkkilehtiä, eikä paskalehtien uutisointia. Media sumuttaa ihan sitä tietoa ja uutista, siinä muodossa, jota se haluaa. Vaikuttamista.
Kutsutut ovat pääasiassa Nato -maita, Kiinaa ja Venäjää lukuunottamatta. Eihän siellä ole Ruotsikaan, joka ei ole siis Nato -maa.
"Venäjän ja Kiinan johtajien lisäksi kutsuttujen joukossa on muun muassa muita suuria talousmahteja, eniten ilmastonmuutoksesta kärsiviä maita, kunnianhimoista ilmastopolitiikkaa tekeviä valtioita sekä merkittäviä öljyntuottajia."
- Anonyymi
Eipä ihme, onhan hallitukseen ängennyt Suomen ilmastovihamielisinkin puolue - Keskusta.
- Anonyymi
Totta tämän puolueen kannattajat koostuvat persuista, jotka uskovat jääneensä Maalaisliittoon, mutta ovatkin Kepulipuolueessa.
- Anonyymi
Ei Biden lähde homomarsseille kuin Suomen pääministeri, jonka Antti Rinne jo aloitti.
Antti Rinne päämisterinä kulkee Pride-paraatin kärjessä!
Vieläkö kannatat Rinteen touhuja tämän manööverin jälkeen?
Seuraaja Sanna Marin on jo Setan sisällä marssimassa.
https://yle.fi/uutiset/3-11661449
Kirkkokin pilattu homoilla.
Pääministeri on puolensa valinnut joka kaukana kansasta.
https://www.kauppalehti.fi/uutiset/sanna-marin-on-helsinki-priden-virallinen-suojelija-jokaisella-ihmisella-on-oikeus-hyvaan-ja-ihmisarvoiseen-elamaan/d4cac39d-fd14-49cc-900e-f7f3de0b3b33?utm_source=marmai&utm_medium=almainternal&utm_campaign=mm_redirect&proxy=uutiset/sanna-marin-on-helsinki-priden-virallinen-suojelija-jokaisella-ihmisella-on-oikeus-hyvaan-ja-ihmisarvoiseen-elamaan/d4cac39d-fd14-49cc-900e-f7f3de0b3b33
- Anonyymi
Lyhytjalkainen Sanna kulkee intin kusiluistimissa.Sosialistien hehkuttama osaaja.
- Anonyymi
Ei kun, sitä ei kutsuta nimenomaan sen takia kun se saattaa töpätä siellä niin pahasti, että se voi vaikeuttaa glopalisaatiohankkeen etenemistä.
Nyt on kovat piipussa ja siellä ei tarvita missitason lausuntoja. - Anonyymi
Oikeampaa tietoa eikä mitään höpö-höpöä:
Ulkoministeriön ilmastosuurlähettiläs Jan Wahlbergin mukaan jo etukäteen oli mietitty, että kutsun esittäminen Suomelle olisi vaikeaa.
Huhtikuussa järjestettävä korkean tason kansainvälisen ilmastokokous haluttiin Wahlbergin mukaan pitää pienenä. Jos Suomi olisi kutsuttu, olisi hänen mukaansa ilman muuta pitänyt kutsua myös Ruotsi ja Hollanti.- Anonyymi
On siinäkin sosialistin puoluestelu joka ei pidä paikkaansa.
Ei Sannasta yksinkertaisesti ole Sipilän saappaisiin.
En ota kantaa Prideen vaan täysin kyvyttömään johtamiseen, joka Marinia leimaa.
- Anonyymi
Kepulaiset tomivat kuitenkin Sannan laukukantajana hallituksessa. Eli Kepu on nyt hallituksessa Sossujen apupuolue, vaikka edellisessä hallituksessa oli oikeiston apupuolue.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kepulaiset tomivat kuitenkin Sannan laukukantajana hallituksessa. Eli Kepu on nyt hallituksessa Sossujen apupuolue, vaikka edellisessä hallituksessa oli oikeiston apupuolue.
ON TOSI ERIKOISTA, että Persujen disinformaatio on levinnyt kaikkialle.
Ei sellaista palstaa, kommentimahdollisuutta tai anonyyminä kirjoittelua, etteikö persulauma olisi vääntämässä ja kääntelemässä asioita ja maalittamassa hallitusta.
Mitä Suomi tuolla tekisi ja mitä osallistumisestaan hyötyisi?
- Anonyymi
No eihän ne sinne hölmöjä kutsu.
- Anonyymi
Marin kutsutaan eu kokouksiinkin vain sen takia että saadaan koijattu pöljältä Suomen edustajalta miljardit pois.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
PropsApp Koodi
Haluatko ansaita ja kilpailla fiksusti samalla kun seuraat urheilua? Props tekee sen mahdolliseksi. Sovelluksessa pääset23538Persut yrittävät epätoivon vimmalla
kiertää häirintä asian https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/5389f072-60d9-4ef8-aa7b-c11f0eda66cf jonka muut puolueet a1023419"Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"
Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin892958IL: "Kyykyttämistä, alistamista, painostamista, huutamista ja tiuskimista SDP:n
eduskuntaryhmässä." Häirintäkohu puolueen ympärillä paisuu. Iltalehden haastattelemien SDP-lähteiden mukaan eduskunta-612703Taas nuoren kuolema
Vasunmäentiellä paha onnettomuus. Nuori nainen menehtyi. Niiin sydäntä riipaisevaa 😭672549Riikka runnoo: konkursseja eniten 30 vuoteen
Vuonna 2025 Suomessa haettiin konkurssiin yhteensä 3 906 yritystä. Konkurssiluku oli suurin sitten vuoden 1996.922495Jari Sillanpää isossa leikkauksessa - Paljastaa, mitä uralle tapahtuu!
Palaako Siltsu keikoille? Artisti, ex-tangokuningas Jari Sillanpää on ollut lonkkaleikkauksessa ja kotiinpaluu on edessä261434- 961328
Raamatun kanta homoseksuaaliseen käytökseen on selvä
On oma mielipiteesi mikä tahansa on hyvä muistaa, mikä on Jumalan mielipide. Edelliset ketjut ovat tulleet täyteen joten3841262Hämmentävä muutos tv:ssä: Roope Salminen OUT, Sointu Borg IN!
Roope OUT, Sointu IN! Mitä tykkäät tästä muutoksesta? Suositun Myyrä-seikkailusarjan alusta asti juontohommissa on oll171115