Kohta keski-ikäinen eikä yhtään lasta. Mistä mahtaa johtua?
Miksi kukaan ei halua tehdä Sofian kanssa lapsia?
Anonyymi
5851
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 58
Vanhimmat
Mistä tiedät ettei halua? Stefanhan puhui jo viime kesänä vauvasta. Yksi esimerkki.
Jos Sofia ei itsevhalua? Tuliko pieneen mieleesi?
Ei kykene huolehtimaan koirasta saatikka lapsesta.
itsevhalua mitä tarkoittaa 🤔🤔
Lapsellista kommentoida kenenkään naisen lapsenteosta, eiköhän näitä huostaanotettuja lapsia ole jo ihan tarpeeksi täällä Suomessa.
Sofia on ihan parhaassa lapsentekoiässä vielä vuosia, sun keski-ikä taisi alkaa jo 20 vuotiaana.
Ja kaikki naiset eivät yksinkertaisesti halua lapsia, en nyt tällä tarkoita Sofiaa , en tietenkään, mutta kommenttisi on erittäin ala-arvoinen ja kuvastaa omaa tylsää mieltäsi.
Viisas osaa lukea tekstin ja ymmärtää sen kirjoitusvirheistä huolimatta.
Jos haluaa lapsen, niin voihan Sofia tehdä Martinat ja järjestää vanhanaikaisen :D
Eikö näitä ero lapsia ole jo tarpeeksi tehty?
Martina mainittu 😂
Joillakin nipin napin mahdollisuus lapseen 3. miehen kanssa, 🤣
Voi luoja! Lestadiolainenko siellä huutelee?
Sohvi on liian lapsellinen äidiksi.
Hyvin naisellinen, ei lapsellinen. Ei ole yh- äiti, mahdollisuus ehjään perheeseen.
Yhtä ehjään kuin omakin perhe.
Äiti kerran eronnut.
Ei miehet halua lapsia kaikkien naisten kanssa ollenkaan,ne on tarkoitettu vaan viihdyttää miehiä sänkyseuralaisena eikä muuta varten ollenkaan.
Sofia ei alennu elaripullan tekoon !!!!!!!!
Tekeekö isot silikonirinnat naisesta sit naisellisen ?
🙈🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
Huomattavasti ehjempi perhe, kuin vaikka Martinalla. Äitinsä teki lapset kolmelle eri isälle, kaikilla lapsilla eri sukunimet. Sieltä tuon mallin Martinakin ottanut.
Lapsia voi tehdä ilman miestäkin, jos et satu tietämään? Sinullakin siis mahdollisuuksia, ei tarvitse olla katkera, vaikka sinulla ei olekaan miestä, joka haluaa lapsen kanssasi, ota selvää mahdollisuuksistasi! Ymmärrän kyllä, jos olet noin ilkeä, ettei sitä miestä löydy.
Suomessa kaikkien synnyttäneiden keski-ikä on 31,2 vuotta.
Lue tilastot ennen kuin alat valheita suoltamaan.
Ei kaikkien tarvitse lisääntyä jokaisen vastaantulevan kanssa, lapset on hyvä tehdä pysyvään suhteeseen.
Jokaisesta yhdynnästä ei kuulu syntyä lasta yhteiskunnan elätettäväksi , kuten aloittajan kohdalla on käynyt.
Miksi Sofia ei kykene pysyvään suhteeseen?
Mistä tuollainen tieto?
Sofia ollut yhdessä pidemmässä suhteessa, joka oli Niko Nousiainen ja olivat yhdessä 8 vuotta. Kolmekymmentä vuotiaalle tuo on pitkä suhde.
Niinpä, yh-äitejä on Suomikin pullollaan,. sossunluukulla naukumassa.
Sofia osaa pitää huolen ettei tarvitse luukuilla juosta, kun milloin muksun tekee, jos yleensä tekee.
Yhä useampi nainen valitsee nykyisin toisin.
Stefun kanssa ei ainakaan voi tehdä. Stefun lapsia joku aikuinen nainen, siis ikänsä perustella aikuinen ei muuten, siis hän joka päivä vuosikausien ajan haukkuu Stefun lapsia keskustelupalstoilla "ylläripullaksi". Siksi ei kannata Stefun kanssa kenenkään tehdä lapsia.
Stefun lähipiiriä? Ei kai tuollainen asia voi ketään vierasta ihmistä koskea.
Onko Thermanilla useita lapsia ????????
Ei vielä mutta sitten kun on niin kaikki ovat kuulemma "elaripullia".
Se on se joka vahtii Stefun omaisuutta.
Varmaan on Stefanin äiti .
Miten tämä kyseinen ihminen hoitais vauvan kun ei osaa kotiaankaan hoitaa ,Vauva saa paljon pyykkiä kuinkas se Sohvilla sujuu jos koneen letkut on lattialla?Entäs ne keittiöhommat vauvat ei syö hernekeittoa. Parempi ehkä näin elää heidän molempien.
Mistä mahtaa johtua, että tällä palstalla on kyseistä henkilöä koskevia aloituksia jatkuvasti. Kuten eräs kv. stara sanoisi: 27/7. Onko syynä aloittajan henkinen pienuus vai sairas kateus? Maksetaanko näistä aloituksista jotain eräältä taholta käsin? Siis toimisto, jota joku nippanappa täysi-ikäinen wannabe-mediapersoona ja erään entisen salarakkaan wannabe-poikaystävä vetää.
Eikö sinun pitäisi miettiä miksi joku perustaa kustantamon ja kirjoittaa kirjan nimellä Sofia Belorf. Silloin on todella isot asiat kysessä eikä verrattavissa johonkin joka rustaa noita aloituksia myös muista kuin Sofiasta.
Rahan takia tehnyt, pelkuri kun ei uskalla omalla nimellä kirjoittaa.
Pelkuri.
Onhan nuo tekijät tiedossa. Mutta syy miksi tekijän nimimerkiksi on valittu juuri tuo? Nyt ensimmäisen kerran tuli sellainen juttu että tuo palstan hulluinkaan ei pysty mitenkään samaan tätä kirjantekoa jonkun tietyn tahon syyksi, ei ole edes yrittänyt eli jotain ymmärrystä sentään on hänelläkin jäljellä. Ja sekös kenkuttaa ja kyllä sitten hakataan näppäimiä punaisena ja vedetään kaikki mahdolliset kuminauhat ja muut keskusteluun.
Kuka teki, kerro?
Onhan ne tekijät jo selvillä. Nikoakin on halvennettu rankasti kirjassa, eiköhän pelko iske, kun Nikolla on niitä ystäviä kovissa isoissa piireissä.
Lue mediasta.
Toivottavasti ei tee lapsia, lasulla on töitä muutenkin.
Kuka hullu tähän sairaaseen maailmaan lapsia tekisi, en minä ainakaan, enkä kehoita ketään muutakaan tekemään.
Sofia on liian pinnallinen äidiksi. Raskaus pilaisi maailmanmestaruuskropan vuodelta 2015. Saati sitten sen Sofian työvälineen siellä alakerrassa... Eikä Sofialla olisi aikaa hoivata mitään rääkyvää ipanaa. Sofian aika menee meikatessa ja peilin edessä itseään ihaillessa. Sofia tykkää myös ottaa kuppia, jopa keskellä viikkoa. Ja vähän pulveria kans. Ei ole Sofia äitiainesta. Ei osaa edes pyykkiä pestä ilman vesivahinkoa. Ruuanlaittokin on tasoa purkkihernesoppaa kattilaan..
Kiva, kun laittaa itseään. Lätsähtää ehtii sitten, kun tekee niitä lapsia ihan kuin palstan tatuoidut siiderivalaatkin tekevät. Siis jos haluaa.
Osaa varmasti laittaa terveellistä ruokaa ja miksi ei hänkin voi syödä hernekeittoa samalla tavoin kuin joku muukin. Sehän maistuu jopa hyvälle aina välillä.
Ja vetääkö hän juodessaan lärvejä vai ottaako sivistyneesti. En ole koskaan nähnyt kuvaa, jossa hän olisi räkäkännissä. Huumeet hmmm. en usko, että olisi niin tyhmä, että käyttäisi. Pikemminkin olen saanut sen kuvan, että ei hyväksy huumeita, joten huolehdippa vaan siitä, että oma kotisi on kunnossa ja puhtaat vaatteet päällä ja pussissa.
Kiitti Sohva, vaikkasti aika säälittävä kirjoitus. Käänteisesti täysin totta!
Juuri näin. Sofia ei varmasti lätsähtäisi edes lapsen teon jälkeen, kuten ei useampi muukaan nainen tee niin.
Minkähän ikäinen olet vai joku tynnyrissä kasvanut ääliö.
Raskaus ja synnytys ei pilaa naisessa yhtään mitään. Lue vaikka enemmän, niin tiedät enemmän, kun sinulta kokemus ja tieto näkyy puuttuvan täysin.
Raskaus ja synnytys ei pilaa naisessa yhtään mitään?! No ehkä ei pilaa, mutta toden totta kyllä muuttaa! Olen kuule ihan tarpeeksi lehdistä lukenut naisten kommentteja, kuinka raskaus muutti kroppaa. Tissit meni pilalle, kroppa täynnä raskausarpia, vatsalihasten erkauma, repeämiä "sinne", virtsanpidätysongelmia.. Ei kuulosta kovin hohdokkaalta...
Jos joillekin on käynyt lastensaannin jälkeen noin, niin ei se tarkoita sitä, että kaikille tuollaista tapahtuisi.
Lehdissä kirjoitellaan yleensäkin henkilöistä, joille on tapahtunut jotain, ei kai juttu normaalisti sujuneesta elämästä synnytyksineen ja palautumisineen ketään kiinnosta, vaan nimenomaan nämä tarinat myy, joissa jotain komplikaatioita on tullut.
T. Kolmen äiti, jolle mikään mainitsemasi ongelma ei ole omakohtainen
Jospa johtuu samasta syystä kuin minulla. Ei pysty saamaan lapsia. Ikävä kyllä.
Lapsi tarvitsee vakaat kasvuolosuhteet. Kai se nyt lastakin stressaisi, kun ei olisi lainkaan omaa kotia. Sofian kanssa viettäisi vaan matkalaukkuelämää hotellista toiseen. Ja isä Stefu ryyppäisi ja rälläisi kaikki päivät. Kun lapselta koulussa kysyttäisiin mitä sun vanhemmat tekee työkseen, lapsi joutuisi vastaamaan: äiti seisoo peilin edessä ja katselee itseään. Isä juo viinaa ja rähisee.
Ihan kuin Martinan ja Stefun lapsi joutui katsomaan äitiään - alasti...
Kaikki lapset näkevät vanhempansa alasti, saunassa, suihkussa, vuoteessa etc....
Läpinäkyväisyys niin onhan se melko hienoa
https://www.stara.fi/2021/03/29/orlando-bloom-avautui-seksielamastaan-katy-perryn-kanssa-emme-harrasta-sita-tarpeeksi/?utm_source=suomi24.fi&utm_medium=recommendation_widget
Nykyajan nainen osaa itse päättää milloin tekee lapsen ja kenen kanssa.
Nykyajan nainen osaa myös jättää kersat hankkimatta, jos ei pentutehtailu kiinnosta. Kyllä vapaus on niin paljon parempaa, kuin rääkyvät ja kurittomat kakarat.
Miten se huolehtisi lapsesta, kun sillä ei ole edes asuntoa. Hotellista toiseen muuttaa asumaan. Ei sellainen ole hyvä lähtökohta lapsen elämälle.
Ja eikö hän haaveillut perheestä ja naimisiinmenosta? Ei vain ole tosiaan sellaista miestä hänellä näköpiirissäkään, joka rauhoittuisi normaaliin elämään.
Stefan juo ja rähisee. Sofian edellinen suuri rakkaus :D istuu pitkää tuomiota huumerikoksista. Niin, ehkä kukaan normaali mies ei tosiaan halua Sofiaa. Tai Sofia ei tiedä, millaista normaali elämä on.
Jos nainen haluaa lapsen, niin se kyllä onnistuu vaikka olisi lesbo. Keinoja löytyy.
Onko Sofia lesbo??????? 😱😱😱😱😱