Suomessa myydään luontaistuotteita, mitättöminä annoksina kalliilla

Anonyymi

Suomessa kaikki on tappiinsa laskelmoitua, niinpä luontaistuotteitakin pilkotaan niin pieniksi annoksiksi ja myydään järjettömän hintaisina pikku pakkauksina, että rahaa virtaa niiden myyjille järjettömiä summia, eikä asiakas saa kuin moninkertaistamalla annokset, muutaman karvan päähänsä, jos sitäkään.

Netistä tilaaminen ei ole mitenkään helppoa sekään, eikä usein tule sen halvemmaksi ja siihen sisältyy riskinsä. Olisi tilausta rehellisemmälle luontaistuote-alalle, jossa myytäisiin kunnon tavaraa, vahvoina sisältöinä ja kohtuullisella hinnoittelulla, kuten monissa muissa maissa.

2

273

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Suomi on kallis maa. Kannattaa katsoa myös eläintuotteet. Eläintuotteissa ei ole kerrottu samalla tarkkuudella tuotesisältöjä kuin ihmisten tuotteissa. Monissa tuotteissa on mm. lisättyä sokeria. Joskus tuotteet saattavat olla rehumaisempia kuin mitä tuotekuvauksen perusteella kuvitteli. Itse syön mm. hevosille tarkoitettua Piimax-jauhetta. Olen kokeillut muitakin eläinravinteita. Jotkut hyviä, toiset eivät. Ja annostelun suhteen joutuu aina vähän miettimään. Hevosannoksella voi saada yliannostuksia. Mutta siinä yksi vaihtoehto. Ainakin kilohinta tulee pienemmäksi.

    • Anonyymi

      Tuon takia moni käyttää Solgarin ja Skipin vitamiineita ym koska niissä pitoisuudet ovat kovemmat ja laatuakin pitäisi löytyä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      77
      7643
    2. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      74
      7364
    3. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      159
      6034
    4. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      54
      4887
    5. En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä

      Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛
      Ikävä
      20
      4149
    6. Onnettomuus

      Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?
      Kuhmo
      5
      3860
    7. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      38
      3512
    8. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      31
      3497
    9. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      86
      2875
    10. Adonikselle

      Kuvittelitko oikeasti, että ootan sua? Kuvittelitko, että voit noin vain vetäyttä ja kun tulet takaisin, kaikki on niin
      Ikävä
      209
      2532
    Aihe