"No output or input devices found" ja kaiutin on punainen. Mikähän päivitys on tämän mahtanut rikkoa?
KdeNeon, äänet kadoksissa
8
218
Vastaukset
- Anonyymi
Mulla katosi ubuntu 20.04:stä äänet ja verkko, kun 5.4.0-kernel päivittyi 5.8.0:ksi. Verkko lähtee kernel-päivityksen jälkeen toimimaan, kun käynnistää edellisellä kernelillä ja asentaa ko kernelin extras-paketin. Äänet saa toimimaan, kun lataa kernelin sourcet ja kääntää kernel-mooduliksi vanhemman ääniajurin.
- Anonyymi
Lopeta jo valehtelu!
- Anonyymi
Kolme kertaa käynnistin eikä Pro Tools herännyt. FL-Studio ilmoitti että "high latency! Poestin sitten koko linnuxin.
- Anonyymi
Ei sulla mitään linuxia oikeasti edes ollutkaan, kunhan tröllaat vaan!
- Anonyymi
Okko taas joutununna etäopetukseen/etäkiusaamiseen?
- Anonyymi
Asenna joku oikea linux.
Tarkista nyt mikseri ja KDE:n äänipalvelin aluksi. Jos ääni aikaisemmin toiminut, niin kyllä sen vieläkin pitäisi
- Anonyymi
KDE neon
Käännetty englannista-KDE neon on KDE:n kehittämä Linux-jakelu, joka perustuu viimeisimpään Ubuntun pitkäaikaiseen tukijulkaisuun. Mukana on joukko lisäohjelmistovarastoja, jotka sisältävät uusimmat 64-bittiset versiot Plasma 5 -työpöytäympäristöstä / kehyksestä, Qt5 -työkalupaketin ja muut yhteensopiva KDE-ohjelmisto.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 586081
- 615522
Vimpelin liikuntahallilla tulipalo?
Katsoin, että liikuntahallista tuloo mustaa savua. Sitten ovet pärähti hajalle, ja sisältä tuli aikamoinen lieska. Toise1154147- 543832
- 143765
- 323189
- 602931
- 592826
- 682548
- 471940