Kauppapuiston liittymän isot reiät tiessä...kannattaisi varmaan käydä täyttämässä edes jollain murskeella. Samoin aika monen monta muuta reikää siellä täällä kaupungin teillä.
Kauppapuiston liittymän isot reiät tiessä
Anonyymi
1453
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Kenelle sen tien kunnossapito kuuluu, tuskin tälle palstalle.
Samapa tuo sinänsä kuka sen homman jättää tekemättä.
Joka kevät on routareikiä teissä, kyllä ne käy paikkaamassa sen reijät kenelle se tien kunnossapito kuuluu.
Niin just ihan varmaan käyvät...
Mitäpä jos antaisit palautetta ihan suoraan! Ei kirjoittelua tänne vaan konkreettisesti palaute kunnan hommaukoille.
https://asiointi.kajaani.fi/eFeedback/
Sinne vain tehtailemaan asiallisia palautteita. Olen kirjoitellut itse hyvin monet palautteet tuota kautta ja aina laittakaa että haluatte vastauksen sähköpostilla palautteeseen. Näin siellä joudutaan reagoimaan ja jos mitään ei tapahdu niin on mustaa valkoisella että tilanne on kuitenkin tiedossa.
On laitettu...kylläkin suoraan tien hoidosta vastavaalle.
Hyvä juttu ja lisää vain että palautetta on laitettu.
Yleinen palaute tieväylistä jotka kaupungin tai jonkun urakoitsijan hoidossa menee tuota kautta.
https://liikenne.palautevayla.fi/feedback
Yleensä näillä jopa tehdään toimenpiteitä kunhan jaksaa useammin kuin kerran kirjoittaa.
Osta autoosi oikean korkuiset kumit ja jouset niin ne kuopat ei haittaa ajamista yhtään.
Ei tarvitse koska Volvossani sellaiset on tehtaalla asennettu jo vakiona. Enkä tarkoita mitään mataprofiilikärrynpyöriä.
Vaihda leluvolvosi 240 volvoon niin kestää ajaa niihin pikkukuoppiinkin.
Miksi vaihtaisin 240:seen??? Ei ole tarvetta "pikku volvolle" ja upeasti lipuu paskalla tiellä tämä nykyinen ja vanhasta "harraste 740" saa suditella kesäisin raitaa asflattiin ja usvaa taivaalle putken täydeltä!
740 kestää ajaa kuoppiin kun siinä on ne oikean mittaiset jouset ja oikeat renkaat eikä mitään pilipali vanteita ja matalaprofiilirenkaita. Teillä penikoilla on pilalle laitetut linttavolvot jotka ei tee muuta kuin mölyää ja savuttaa ja joka pikkukuoppa pitää kiertää kun ei ole minkäänlaisia ajo-ominaisuuksia.
Kaikki tuningihomostimet hajoa kun niillä ajaa kuoppaan.