Ylä karjala lehti saatsi sanoi että kaupunginhallituksen p joht ja rakennl kunn p johtaja lupasivat tehdä vuokrasopimuksen. Niinkö on taas että keskustalaiset mikkilä ja maakuntaneuvos eläkkeellö oleva hammaslääkäri matti kämäräinen luvanneet myös. Eli syylliset keskustalaiset. Älä äänestä keskustaa tuevis kunnallisvaaleissa tässä senähtiin taas
Tiiliniemu nurmes
7
230
Vastaukset
- Anonyymi
No en varmasti äänestä.
- Anonyymi
Tämä kelmien joukko painaa entisestään huonossa jamassa olevaa kepua alaspäin.
- Anonyymi
Huonossa jamassa on NURMEKSEN Kaupunki.
Ja yhä syvemmälle painuu.
Ei se Nurmes nouse, jos pari työntekijää kirjastosta irtisanotaan ja aukioloaikoja säädetään.
En aio hyvin kauan veroja maksaa tällaiselle kaupungille. Hyvää yötä!!
- Anonyymi
..........
- Anonyymi
Lehdessä kehutaan että talous on kunnossa. Eikö hävetä palvelujen karsiminen
- Anonyymi
Juuri sen takia on turhia palveluja pitänyt karsia , kyllä kunnilla on haastavat ajat edessä . olisi kannattanut karsia vielä enemmänkin .
- Anonyymi
Känkkäälän rahojen hautausmaata yritetään pitää pystyssä maksoi mitä maksoi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1602720
- 2011997
- 711736
- 921648
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91461Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.421457- 781143
- 811060
- 951019
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes193976