Hämeen Sanomissa, hyh-hyh!
Olipa mauton aprillipila
23
60
Vastaukset
- Anonyymi
Lauma demareita nähty jo pyhiinvaellusmatkalla.
- Anonyymi
Reps 🤣
- Anonyymi
Näin on
- Anonyymi
Samaan huumoriosastoon menee päivän puoluekannatusmittaus.
- Anonyymi
Pravda kertoo puolueettoman totuuden
- Anonyymi
Puolueetonta aprillipilaa IKL-hengessä vuoden ikisenä päivänä.
- Anonyymi
Aprillipilan pitäisi olla sellainen, että se on erotettavissa helposti aprillipilaksi. Mikä tuosta teki sellaisen? Ilmeisesti oikeistolle Lenin on jonkinlainen kummallinen pakkomielle. Lenin ja Stalin kortti viuhuu ahkerasti - ikäänkuin suomalainen hyvinvointiyhteiskunta jotenkin lähtökohtaisesti olisi väärin. Kova hinku on palauttaa 1930-luvun meininki.
- Anonyymi
Eikös tuo olisi ollut niin absurdi ajatus läntätä Leninin pää Hämeenlinnan paraatipaikalle, jotta uutisen pitäisi olla pilaksi helposti tunnistettavissa?
Jos ei, niin lienee syytä tarkistaa oma maailmankatsomuksensa sekä minkä puolueen kirja on taskussa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eikös tuo olisi ollut niin absurdi ajatus läntätä Leninin pää Hämeenlinnan paraatipaikalle, jotta uutisen pitäisi olla pilaksi helposti tunnistettavissa?
Jos ei, niin lienee syytä tarkistaa oma maailmankatsomuksensa sekä minkä puolueen kirja on taskussa.Minäkin luulin pilaksi, mutta se pää oli siellä! Kävin katsoon.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Minäkin luulin pilaksi, mutta se pää oli siellä! Kävin katsoon.
Se oli Markun pronssipää. Lahja Floridasta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eikös tuo olisi ollut niin absurdi ajatus läntätä Leninin pää Hämeenlinnan paraatipaikalle, jotta uutisen pitäisi olla pilaksi helposti tunnistettavissa?
Jos ei, niin lienee syytä tarkistaa oma maailmankatsomuksensa sekä minkä puolueen kirja on taskussa.Miten niin? Suomessa on ainakin 16 Lenin patsasta ja Tampereella kaiketi 4. Hämeenlinnaankin Lenin patsasta on yritetty saada. Mutta kun lehdessä julkaistaan 1.4. kuva Lenin patsaasta ilmen että asiasta on käyty poliittista keskustelua, niin arvaan kyllä että kyse on aprillipilasta.
- Anonyymi
Sinimustassa hengessä, läpällä ja kännissä.
- Anonyymi
Lehdessä oli hyvä juttu Salmisesta. Salmisesta minulle tulee aina mieleen kapinan aikaiset punapäälliöt, joita ammuttiin ja haudattiin Ahveniston rinteille.
Jotenkin nämä historian haamut aina nousevat haudoistaan, vaikka kaikki vakuuttavat että ei koskaan enää.
- Anonyymi
Isänmaallisen Hämeen sanomat kaappi-kommunisminsa hengessä osoittaa Hämäläisittäin sata vuotta myöhässä piilotellut kiitoksensa Suurelle johtajalle V.I.Leninille jonka ansiosta olemme nyt teoriassa vapaa kansa, kuitenkin Kapitalismin diktatuurin vankeina.
Kuntavaalit 2021. Ääni Leninille, ääni vapaudelle, veljeydelle ja tasa-arvolle. - Anonyymi
Pila oli Juutilaisen kuningasajatus.
- Anonyymi
Hyvä pila. Nauroin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hyvä pila. Nauroin.
Vain persut nauraa noloina jälkeenpäin.
- Anonyymi
Ai että oli styroxia, itse luulin että kuva oli manipuloitu.
- Anonyymi
Kumma, jos Juutilainen ei saa kohta kenkää HäSasta.
- Anonyymi
Mutta se ei ole aprillia, että demarihallitus antoi suomalaisten rokotteista peräti 60 000 virolaisille. Viro saa muutenkin miljardeja koska ei hoitanut koronaa ja nyt vielä suomalaisten rokotteet. Hulluutta? Ei vaan tätä teille tarjoaa desantti demarit.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,834433Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu243098Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt392864Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1162635Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod172509Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka422279Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1132255- 132194
MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142015Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S281717