Että kaikki neuroleptit vaikuttavat sydämen toimintaan. Aiemmin kertoi, että kaikki leptit aiheuttavat diabetestä. Miksi tuollaisia myrkkyjä saa yleensä myydä?
Psykiatri sanoi
Anonyymi
3<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
En nyt sanoisi, että kaikki aiheuttavat jotain tiettyä haittaa.
Jokaisella neuroleptillä on omat haittansa.
Monesti olen itsekin miettinyt, että aikamoisia myrkkyjä ihmisille määrätään, haitoista huolimatta.
Niin määrätään. Tekeekö psykiatri ihan vain ilkeyttään niin, että määrää noita myrkkyjä ensin ja sitten kertoo miten ne tuhoaa terveyden? Jos potilaan on pakko niitä syödä, niin saako psykiatri jotain sadistista nautintoa kertomalla, että diabeteksen ja sydänvaivat saat melko varmasti. Missään nimessä et saa lopettaa lääkitystä.
Ongelma on siinä, kun niistä haitoista ei pahemmin kerrota.
Yhden kerran historiani aikana minulta on otettu yksi lääke pois, kun se aiheutti sydänvaivoja. Oli välittävä lääkäri, joka otti potilaan huomioon.
Myöhemmin sitten aloitettiin toisessa paikassa kuitenkin yksi lääke, joka aiheutti samanlaista sydänhaittaa kuin tuo aiempi. Siitä taas ei kukaan välittänyt mitään.
Itsekään en asiasta tiennyt moneen vuoteen.
No, nykyään ei tarvitse onneksi käyttää lääkkeitä lainkaan.