Pääni alkoi titittää lujaa!

Anonyymi

Hirvee tititys pään sisällä tekee minut hulluksi. Kukaan täyspäinen ei jaksa kuunnella hetkestä toiseen jatkuvaa päänsisäistä titityytä! Alkaa olla meinaan mitta täys. Päänsisäinen tinttini on menettänyt järkensä täysin, kun tauotta titittää kuin sähkövieterijänis, tai mikäkin hyperaktiivinen silli kesäyöllä järven ulapalla! Voi heleskutti tää tititys tekee mieleni hulluksi!!!!! Ollut muutenkin jo niin kauan neljän seinän sisällä, kun pelkään koronaa niin hitokseen. Enkän ole uskaltanut liikkua Haapavedellä missään, kun pelkään, että tititys kuuluu pään ulkopuolellekin. Meinaan, että tämä hävettää minua sangen kovin. Ystävä tuo minulle ruoat ja hän väittää, ettei itse kyllä kuule minun päästä mitään tititystä. Mutta minä kuulen ja lujaa! Ja varmasti moni muukin kuulisi!!!! Perstitityy, että mennee järki!

12

300

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tititys on kääntynyt poijes ja oon saanut mieleni hallintaan. Kykenen nyt ohjaksien omatessa muuttaa mielen maiseman omaksi mieleisekseen. Osaan hallita päänsisäisiä äänimaailmoja. Kun tititys tai muu ikävä yrittää ottaa valtaa minun päässäni niin alan ajattelemaan musiikin sulosointuja. Tällöin mieleni soittaa oivaa musiikkia mieleni kevennykseksi. Nautin tässä nyt parasta musiikkia joka on vieläpä oman pään sisäinen tuotos. Jos osaisin tämän jotenkin työntää eetteriin niin uskoisin että valtaosa pitäisi kuulemastaan ja Haapavesikin saisi siinä sivussa varmasti tunnettavuutta lisää.

      • Anonyymi

        Hyvä tilanne.


    • Anonyymi

      Purra jäikin sairaslomalle.

    • Anonyymi

      Erittäin hyvä ettei ole tuuttausta tms. Etenkään ettei piippaa tai puuppaa!

      • Anonyymi

        Piippaaminen ja puuppaaminen on vakavaa. Useimmat tulee titityksensä kanssa toimeen. Sen sijaan puuppaus saa mielen jakautumaan useiksi eri kaistaleiksi. Jäytää siis sielun repaleiseksi.


    • Anonyymi

      Tillittäminen myös on vakavaa !!

      • Anonyymi

        Tillitys ei oo juuri tilitystä vakavampaa. Toisessa vain jaetaan tilit tasan ja toisessa muuten vain tillitetään tillittämisen ilosta.


    • Anonyymi

      Mene pikavauhtia kallonkutistaja tohtorille, hän kyllä keinot keksii yhden pään vaivaan. Ole hyvillään, kun koko ruho ei tikitä, puuppaa, eikä ole kipeä!!

      • Anonyymi

        Just samaa aattelin


    • Anonyymi

      Tiätkö tilttalt on kevään ääni.. tiltaltista on kaksi kolme kuuta kesään

    • Anonyymi

      Ota Purra rauhallisesti äänet johtuvat huonosta omastatunnosta.

    • Anonyymi

      Pittää varua ettei pää vallan tilttaa!!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      43
      4437
    2. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      148
      4165
    3. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      64
      3796
    4. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      123
      3762
    5. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      41
      3600
    6. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      76
      3439
    7. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      95
      3002
    8. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      54
      2865
    9. Mitä tuntemuksia

      Rakkaasi ääni herättää?
      Ikävä
      25
      2686
    10. Korjaamo suositus

      Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p
      Hyrynsalmi
      14
      2394
    Aihe