Tarjontaa on runsaasti, mm HS, IS, Seura ja SK.
Pääsiäisajan 2021 ristikot
9
207
Vastaukset
- Anonyymi
Myös Avussa ja Seiskassa tavallista enemmän ristikoita ja tehtäviä.
Kimmo Sillankorvan kiirastorstain jättiristikko on mainio. Ristikko ei ole pehmis, joten maksimaalista tuottoa ei taaskaan etsitä.
Laatija on laittanut pääkuviin pitkiä sanoja, jotka ovat varsin ymmärrettäviä. Ehkä kuitenkin normaalisti asiat esitettäisiin useammalla sanalla.- Anonyymi
Seurassa on paksu ristikkolehti välissä.
- Anonyymi
Älkää missatko jo keskiviikkona ilmestynyttä TV-lehteä. Siinä on tavallista runsaampi puuhanurkka pyhien ratoksi. Keväistä pääsiäisen aikaa ihan koko Suomi!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Älkää missatko jo keskiviikkona ilmestynyttä TV-lehteä. Siinä on tavallista runsaampi puuhanurkka pyhien ratoksi. Keväistä pääsiäisen aikaa ihan koko Suomi!
Katsossa on komean näköinen aukeama normaalin sivun sijaan (jos tv-lehdistä puhutaan).
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Katsossa on komean näköinen aukeama normaalin sivun sijaan (jos tv-lehdistä puhutaan).
Tarkoitin IS-TV lehteä jota myydään IS:n oheislehtenä. Minulle siitä riittää urakkaa useammaksikin viikoksi koska en kynäile työkseni vaan vain vapaalla ollessani ja silloinkin vain kun siltä tuntuu.
- Anonyymi
Juha Leinosen pääsiäisen jättiristikko on varsin haastava. Aikaa meni ainakin tavanomaisen IS:n 2½ koviksen kanssa. Kannattaa osallistua palkintokisaan.
EV:n IS:n kovis on mainio. Vihjeitys ja sanasto ovat kiitettävää. Mielestäni ristikko oli 3- -tasoa. Mitään ei jäänyt epäselväksi.
Kuvitus on selkeää. Yhdessä kohtaa ymmärsin vihjeiden sijainnin väärin, mutta se oli oma moka. Kiitettävä kuvitus.
Kokonaisuus lähes täysi kymppi.- Anonyymi
Juha Neitolan SK:n piilis kannattaa ratkoa myös.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää
Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/1548002Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu963954- 1123817
- 553323
Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint412660- 531814
Yliajo Heinolassa
Mikä ihme ihmisiä vaivaa nykyään? Vähän ensin kähistellään nakkikioskilla ja sen jälkeen kostoksi murhataan autolla! Voi431661Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa
Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d23041620Kuka on menehtynyt?
https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras111541Kauhea ikävä iski
Mietin vain, mitä olet juuri nyt tekemässä. Mietin myös, välittyykö se sinulle, kun olet koko ajan mielessäni, tunnetko181428