Pakkarihommat on alkanut kiinnostaa ja haluisin tietää näistä hommista vähän enemmän. Asun pk seudulla ja täällä päin on paljon eri kuljetusliikkeitä mistä voi hommia kysellä. Mollin sivuillakin haetaan paljon kuskeja pääasiassa vuokrafirmojen kautta. Ilmeisesti vanhat kunnon Remeo ja L&T ovat firmoja joista kannattaa kysellä? Miten muut pienemmät talot? Ovatko muut hinnanpolkijoita jotka ajavat nollakatteella ja kohtelevat työntekijöitä kuin roskaa? Ja joo, tiedän että kuormasta saa syödä!
Pakkarikuskit!
4
153
Vastaukset
- Anonyymi
Enpä tiedä pääkaupunki seudusta, mutta tiedän erään jäte ja jakelufirman missä ei noudateta työ aikalakia. Tämä siis Pirkanmaalla. Jätekuskin homma on varmadti kovaa.
- Anonyymi
Kuormasta ei saa syödä?
- Anonyymi
Aina paras on hakea suoraan firman omaksi kuskiksi, vaikka ei olisi avointa hakua näkyvissä niin vain suoraan soittoa tai avointa työhakemusta sisään, vuokrafirmat vain vetävät välistä ja saavat firmoissa huonompaa kohtelua.
LT ja remeo ihan ok firmoja aloittaa, kolmas iso tämä Espanjasta peräisin oleva kannattaa kiertää kaukaa.
Pienistä firmoista löytyy sekä hyviä ja huonoja, en rupea nyt nimiä jakamaan.
Jokaisessa firmassa kuitenkin hommat kiristyy jatkuvasti ja palkat laskee samaa vauhtia.- Anonyymi
Työnteko ei kannata, vain vaateet kuluu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3504077Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1293635Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku82363- 1171754
Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181698Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei81540Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241379Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1291098Martina mukana erikoisjoukossa
Huippurankka Erikoisjoukot-ohjelma jatkuu, Martina mukana. Kerrankin Martinalle hyvä ohjelma, hänellä on voimaa, sisua j1481010Häneen rakastuminen oli sellaista
että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta79905