Mista ihmeestä löytää tietoa kirjoista?
Olen selannut antikvaarien, kirjastojen, huutonetin sun muiden sivuja, ällistyttävän vähän on tietoa.
Olettavatko että on jo lukenut kirjan jotta tietää mitä ostaa, vai miten ihmeessä ovat ajatelleet sen toimivan ostajan kannalta..?
Tässä yksi mainio esimerkki. Ei sivulukuja, ei mittoja, ei mitään.
https://www.tampere-seura.fi/tampere-kirjat/
Kuvateos, seisoo yhdestä kirjasta, mutta ei mainintaa onko ne kuvat mustavalkoisia, väri, vai sekä että.
Tai sitten se on toisin päin: mitat, sivuluvut, julkaisuvuodet sun muut numerot, mutta ei sanaakaan itse sisällöstä, joillain ei edes mainintaa onko kyse faktasta vaiko fiktiosta.
Olen kokeillut googlettamalla löytää lisätietoa, mutta useimmiten ei paljoa auta. Vaikka teos löytyisi, siitä ei muualla kerrota sen enempää.
Minen ymmärrä. Kertokaa. Miten te toimitte? Onko joku salainen nettikomero, missä tietoa säilytetään?
Tietoa kirjoista netissä?
Anonyymi
1
112
Vastaukset
- Anonyymi
Tuo linkki ei anna tiettyä teosta...
Mutta esim.kirjasampo,kansalliskirjasto ja rising shadow on hyviä tietolähteitä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi305043Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan2604907Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä524417Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos672405Sandels tölkin hinta nousi 1,29 eurosta 1,32 euroon
Mitähän järkeä valtiolla on verottaa tuotakin elintarviketta niin kovasti, että on järkevämpää käydä hakemassa ulkomailt461838Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu241781Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont181759Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi771704Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva131462- 1061440