Pudasjärven koronaaltistumiset

Anonyymi

Ja nyt sitten tuovat kuusamoon tullessaan.

8

118

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Äkkiä Kuusamon rajat kiinni ja sulkutoimenpiteet koillismaalla käyttöön ennenkuin kuollaan kaikki

    • Anonyymi

      Sitten ku vähenee tarpeeksi kansalaisia niin sitten otetaan vasta tosi toimet käyttöön. Vähä liian matti myöhäsiä ollaan eduskunnassa. Ei rukallakaan ole tietoakaan mistään koronasta.

      • Anonyymi

        Kuusamon rajat kiinni ja tuplavaipat naamalle ja asbestihaalarit ennenku kuollaan kaikki


    • Anonyymi

      No ei tuo. Korona on täällä jo yli vuoden pyöriny, että eiköhän se ole jo joka paikassa jos on. Media ja thl on jatkuvasti pelotelleet kuinka se lähtee leviämään jouluna, hiihtolomilla, pääsiäisenä, vappuna, syksyllä, kesällä jne mutta ei se leviä. Pelkkää pelottelua. Mieti mikä määrä kuusamossakin ollut turisteja ihan jatkuvasti, mutta ei vaan ole levinnyt eikä leviä. Ps. kontitki purettu joka paikassa kaikessa hiljaisuudessa sekä varasairaalat. Se siitä hirvestä viruksesta.

      • Anonyymi

        Samaa mieltä aina pelotellaa että nyt räjähtää korona oli se sitten joulu uusvuosi juhannus pääsiäinen vappu hiihtoloma tai mikä vaan muttei vieläkään ole tapahtunu. Kyllä lomalaiset osaa käyttäytyä. Itse olen palvelu ammatissa ja kyllä täytyy sanoa että on todella hyvin porukkaa riittäny viime kesästä lähtien kiitos siitä lomailijat. Toivottovasti viihdytte ja tulette uudestaankin. Aina on ilo palvella teitä.


      • Anonyymi

        Höpö höpö, kuollaan kaikki.


    • Anonyymi

      Poliisit kuusamon rajoille ja kauppojen tuulikaappeihin tarkastamaan ihmisten rokotustodistukset ja valvomaan maskien käyttöä, ja jakamaan sakkoja niille jotka eivät niitä käytä. Ei tämä vitsaus muuten ikinä lopu, itse olen ainakin niin sressaantunut koko vallitsevasta tilanteesta ja muiden ihmisten välinpitämättömyydestä että taaskaan ei ole saanut nukutuksi pariin yöhön

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta

      Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään
      Maailman menoa
      104
      5253
    2. Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla

      "älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen
      Maailman menoa
      55
      3369
    3. Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta

      Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,
      Maailman menoa
      75
      2730
    4. Ei tule uni

      Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.
      Ikävä
      62
      1378
    5. Miksi juuri Venezuela?

      Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp
      Maailman menoa
      305
      1295
    6. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      26
      1243
    7. Jos mies olet oikeasti...?

      Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh
      Ikävä
      112
      1106
    8. Martinalta vahva viesti

      "Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J
      Kotimaiset julkkisjuorut
      236
      1067
    9. Toivon sulle silti hyvää

      Väärinkäsityksiä tapahtuu, mutta nyt on uusi vuosi ja uudet kujeet.
      Ikävä
      42
      1057
    10. Tiedän, että olet luonnevikainen

      Haluaisin vain todeta olleeni väärässä tässä asiassa.
      Ikävä
      46
      1050
    Aihe