Onkohan abortin vastustajat sitä väkeä jotka koko ajan tuuppii uusia lapsia tulemaan kun entiset on huostaanotettuina?
Tuli mieleen...
Anonyymi
25258
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 25
Vanhimmat
Ei tietenkään.
Aborttiin kriittisesti suhtautuvat osaavat toimia vastuullisesti, osaavat käyttää ehkäisyvälineitä, jos eivät halua lapsia! Se olisi muidenkin hyvä oppia, ettei tarvitsisi alkaa estämään pieneltä jälikasvultaan oikeutta omaan elämäänsä.
Oli siis kovin typerä trolliprovo! Kannattaisi hankkia sen verran lisää viisautta, että osaisi tehdä ihan fiksujakin aloituksia.
Syy-yhteys on selvä. Lapsi hankitaan väärään tilanteeseen ja joudutaan antamaan pois. Sehän on abortin vastustajien mielestä pikku asia. Sitten lopulta seuraa katkeruus ja viha, joka kohdistetaan abortin teetättäneisiin. Ei ihme, että sitten uskoo myös salaliittoteorioihin.
" Ei ihme, että sitten uskoo myös salaliittoteorioihin." Uskot siis salaliittoteoriaan. Ei mikään ihme, sillä juuri sitä se abortin tehneiden syyllisyys teettää.
Salaliittoteorioihin uskoo usein juuri fanaatikot eli uskovaiset ja abortin vastustajat. Se sama sakki keksii asioita omasta päästään.
Tuohan on juuri sitä salaliittoteoriaa, jota edustat. Näet kaikensortin pöpöjä sielläkin, missä niitä ei ole!
Eli jos huomauttaa toisen uskovan huuhaa juttuihin niin se on huuhaata?
Buuuaahhhaahh!
Nähtävästi juurikin näin aloittajat.rollin mielestä.
Kerro sitten, Oi Suuri Kaikkitietäjämme (buohhahhhaaa...), se ensimminenkin salaliitto mihin uskon. Itse kun en tiedä ainuttakaan.
Uskot siihen että joku isompi puolue joskus alkaisi ajaa Suomeen kireitä aborttilakeja.
Missä sellaista olen kertonut uskovani?
Sinäkö siis ymmärrät ettei aborttilakeja tulla kiristämään?
T.rolli sekoilee taas omiaan. Olenko siis jossain kertonut sinun tavoin uskovani, että laki on ikuinen, tai ainakaan ei muutu koskaan enää rajatumpaan suuntaan?
Kannattaisi sinun mennä varhain nukkumaan ja nukkua aamulla pitkään ja trollaisit vähemmän, vaikka trollaus onkin kertomasi mukaan harrastuksesi. Suosittelisin kyllä oikeesti parempia harrastuksia itsesi kehittymisen vuoksi.
Katsos kun niin moni käy töissä.
Niin, mutta nyt puhuttiinkin sinusta.
Työssäkävijöiden pitää erityisesti kehittää itseään, nykypäivinä se on entistä tärkeämpää!
Jännä. Minä taas puhuin sinusta.
Ai kehität itseäsi yöllä täällä kitisemällä...
Buuuaahhhaahh...
Tuoko on sinun mittapuullasi huippukehittävää? Buoahhahhhahaaa...
Voit siis puhua vain muista työssäkäyvinä.
Olihan tämä jo arvattavissakin, ettet pakkomielteeltäsi, uhoistasi huolimatta vain kykene jättämään palstaa rauhaan näiltä toinen toistaan t.yperämpien provojen t.rollaukselta.
Se on tämä opettajamme sellainen tyyppi, joka ei ymmärrä lopettaa, vaan trollaa vuosikymmenet samoja asioita eikä ymmärrä saamiansa vastauksia. Pari muutakin nikkiä hänellä on ollut aiemmin käytössä, mutta nyt ei uskalla enää omalla nikillään kirjoittaa, kun on niin usein joutunut mutuinensa häpeäpaalulle.
Onneksi sä pidät palstan tason korkeena ja täytät palstan faktoilla! Kiitos!!
Ovat hyviä kristittyjä. Ja viettävät pääsiäistä.
Ja salaliittouskovaisia.