2 mkv-tiedostoa yhdeksi

Anonyymi

Siispä kun yritän liittää kaksi videota yhdeksi, niin välissä päätteellä herjaa punaisella jotain puuttuvaa tjs. ja videosta pätkäisee pois sen osan.
Video kuitenkin näkyy alkuperäisenä ihan ok.
Komento jota käytän on:
ffmpeg -i concat:"video1.mkv|video2.mkv" valmisv.mkv
Löydätkö koko internetistä ohjetta jolla mkv liitetään yhteen? Itse sovelsin tuon eri formaatin ohjeella.

9

126

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Lähes kaikki videonmukkausohjelmat tukee mkv:tä

      • Anonyymi

        Ja se kannataa tehdä Graafisesti :D


      • Anonyymi

        Siinä sitten vaan pötköön ja julkaset ulos...


      • Anonyymi

        Löytynee Ubuntu softwaresta ( eli sovalluksista)


      • Anonyymi

        Tämä Flowblade tuskin toimii ubuntussa, mutta kokeilkaa pois, jos ei tärkeämpää tekemistä ole.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tämä Flowblade tuskin toimii ubuntussa, mutta kokeilkaa pois, jos ei tärkeämpää tekemistä ole.

        Miksi sinä taas levitat paskaa! Totta kai toimii!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ja se kannataa tehdä Graafisesti :D

        Ei ole mitään järkeä tehdä jotain graafisesti vain jonkin fanatismin takia joka aiheuttaa asenteen, että on pakko tehdä jokin graafisesti. Miksi ylipäätänsä et anna muiden tehdä asioita niin kuin he haluavat? Mitä hittoa se edes sinulle kuuluu haluaako joku tehdä asian graaisesti vai komentoriviltä? Tuollainen on silkkaa fanatismia.

        Jos jokin ehdotettu graafinen tapa on ketjun aloittajan mielestä paras itselle niin hän varmasti osaa ihan itsekin päättää tekeekö asian komentoriviltå vai graafiselle työkalulla. Siinä tuskin tarvitaan jotain typerää fanaatikkoa tyrkyttämään omaa mielipidettään siitä, että asia kannattaa tehdä graafisesti. Voisit opeepetella käsittämään, että jos joku haluaa tehdä asian komentoriviltä tai graafisesti niin hän kyllä osa sen ihan itse päättää. Joten lopeta tuo nimenomaan graafisten työklujen tyrkyttäminen joka ketjussa ja anna ihmisten käyttää tietokonetta niin kuin haluavat.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Miksi sinä taas levitat paskaa! Totta kai toimii!

        Olisit nyt edes kokeillut, ennen kuin syyttelet.


    • Anonyymi

      Muistaakseni tämä menee muodossa ffmpeg -i video1.mkv -i video2.mkv -o valmisv.mkv

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?

      Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k
      Maailman menoa
      119
      4379
    2. Voiko normaali ihminen ryhtyä vasemmistolaiseksi?

      Tätä jäin pohdiskelemaan.
      Maailman menoa
      153
      3712
    3. SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa

      SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah
      Maailman menoa
      103
      3486
    4. Mikä tuota vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki jankata yhdestä asia
      Maailman menoa
      39
      2839
    5. Mitä ajattelit kun näit

      kaivattusi ensimmäisen kerran? xd
      Ikävä
      132
      1768
    6. Nyt meni lopulliset lämmöt.

      Alan käyttäytymään yhtä kylmästi miehiä kohtaan kuin mua kohtaan on käyttäydytty ja vain käytetty viimeiset pari vuotta
      Sinkut
      38
      1582
    7. Orpo loukkaantui fasismiin viittaavasta sanavalinnasta

      Mutta miksi loukkaantui? Orpohan on tehnyt yhteistyötä fasistien kanssa jo vuonna 2019, siis jo neljä vuotta ennen loukk
      Maailman menoa
      18
      1228
    8. Sulla on avaimet ja keinot

      Jos haluat jatkaa tutustumista. Itse olen niin jäässä etten pysty tekemään enää mitään. Pidempi keppi johon on helpompi
      Ikävä
      19
      1194
    9. Meitä ei tule

      Koska periaatteemme ovat rakkautta vahvempia. Tämä on siis koettelemus, jonka tarkoitus on vahvistaa meitä yksilöinä 😌
      Ikävä
      22
      1154
    10. Onko erityinen paikka jossa haluaisit nyt olla

      Onko joku spesiaali lempipaikka missä mieluiten olisit?
      Ikävä
      42
      1140
    Aihe