Ihmisoikeus kuullu myös kehitys ja vammais puolelle ter Hannele L

Anonyymi

Perhe on jokaisen oma päätös päättää hankkia lapsia
Jos niin on yhdenvertaista
Myös kaikki kohbatava asia myöskin tasavertaisesti terveisin Hannele L

2

93

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tasa-arvo ei tarkoita samanlaisuutta. Kaikista ei ole perheen perustajiksi ja huolehtijiksi. Sitä ei tahdo ymmärtää Kehitysvammaisten tukiliitossa työskentelevätkään, jotka ei antaisi teinien hoitaa omaa lastaan ja nämä siis ovat normaalisti kehittyneitä lapsia, mutta jokainen pysyvästi älyllisesti lapsen tasolla on hyvä vanhemmaksi.

      Meillä kaikilla on vahvuudet ja heikkoudet eri alueilla. Emme kehoita liikuntavammaistakaan juoksemaan maratonia, vaan tiedämme hänen vahvuudet olevan muualla.

      • Anonyymi

        minulle on sanottu niin että minun älykys osamäärä on 46 olenko minnä kehitys vammainnen ja oleen ko pysyvästti älylisesti lapsen tasola? T JONNA


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      145
      11292
    2. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      157
      10381
    3. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      27
      8063
    4. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      205
      6639
    5. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      55
      5808
    6. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      93
      5325
    7. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      158
      4503
    8. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      31
      4296
    9. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      81
      4152
    10. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      140
      3698
    Aihe