Korona uutisointia

Anonyymi

5

200

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei hätää, aina palstojen aktivointiin löytyy porukkaa !

      • Anonyymi

        Tuo on hyvä tietää. Pelasti.


    • Anonyymi

      Noudata ohjeistus.Ota rokote kun saat,mitä sitä lietsoa kuoleman pelkoasi muille?Jos on paha olo voit soitaa kriisipäivysty.Haet vaan tuolla nimellä netti puh.numeron.voit soitaa pelkoasi 24h/ 7 päivää.Ihan jokainen päivä kuukausi vuosi.Saat tukea ahdistukseesi.

      • Anonyymi

        Tuskin tuo ny hätähuuto - pelkkä kommentti vain, ironinen jopa. Korona on vakava asia mut maailmas on paljon muutaki vakavaa..


    • Anonyymi

      Niin että positiivinen ajattelu pitää koronan loitolla sanovat jotkut selvännäkijät.

      Näin myöskin me joogailijat uskomme ja kokemustakin on että kun tanssii Ananda Margan kiirtania ja meditoi niin mielen värähtely pysyy niin korkealla ettei sinne koronavirukset oikein yllä, nekun ovat matalammalla värähtelytasolla.

      En väitä kuitenkaan että olisi sataprosenttinen suoja kun tiedän muutamia meditoijia jotka ovat sairastaneet, tosin toipuneet ilman suurempia ongelmia. Karmallisesti toki on otettava huomioon että joku voi jopa kuollakin, kun on aika lähteä niin koronaviruskin voi siinä sitten olla jo avuksi, että pääsee seuraavaan elämään tai vaikka valaistumaankin.

      Mantroilla voidaan jopa estää luonnonilmiöitäkin kun niitä lauleskellaan yhdessä ja jotkut jopa väittävät poistaneensa haamujakin ulos taloista kummittelemasta.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maahanmuuttajien vaikutus Suomen valtiontalouteen positiivinen

      Maahanmuuttajat maksavat enemmän tuloveroja kuin saavat tulonsiirtoja. Eroavat persuista tässä suhteessa. Persuista o
      Maailman menoa
      364
      4755
    2. Olen Päivi Räsäsen puolella

      En oe uskovainen enkä kristillisdemograattikaan mutta onhan tuo naurettavaa laittaa Päivi syylliseksi omasta mielipit
      Maailman menoa
      449
      2922
    3. Ukrainan tiedustelun huippupotti - Iski ensin yhteen satamaan, sitten toiseen

      Ukrainan tiedustelupalvelu SBU kertoo johtaneensa operaatiota, jossa on isketty drooneilla Venäjän tärkeimpiin satamiin
      Maailman menoa
      130
      2569
    4. Ulkomaalaistaustaiset tulevat kalliiksi yhteiskunnalle.

      Selvitys: Ulkomaalaistaustaiset saivat selvästi enemmän työttömyysetuuksia ja toimeentulotukea kuin suomalaistaustaiset.
      Maailman menoa
      185
      2496
    5. Nuhteettomia edustajia

      Korkein oikeus tuomitsi Päivi Räsäsen kiihottamisesta kansanryhmää vastaan Kansanedustaja Päivi Räsästä (kd.) vastaan no
      Politiikka
      224
      2476
    6. "Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi."

      Räsäsen tuomio on iso harppaus woke-valtioksi. – Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia. –
      Maailman menoa
      52
      1580
    7. Päivi Räsänen tuomittiin rikoksesta...

      ...kiihottamisesta kansanryhmää vastaan. Tuskin tajuaa silti vieläkään, että raamattu ei ole lakikirja. https://yle.fi/a
      Maailman menoa
      580
      1479
    8. Korkein oikeus antaa Räsäselle vastauksen klo 9. Varmaan vapautus

      Miten veikkaat että Päiville käypi? Päivi pitää lehdistökonferenssin klo 9.30. Koko media on läsnä. 7 v taistelu on ohii
      Luterilaisuus
      449
      1296
    9. Huumeliika mellastaa Suomussalmella

      Varastanut S-marketissa, jopa kolme kertaa päivässä. Päätekijä pitänyt kuumeorjanaan naistaan useita vuosia. Mies potki
      Suomussalmi
      14
      1273
    10. Ihana sinä (m)

      Oispa kiva nähdä sua. Uskomatonta, miten paljon sä pyörit mun ajatuksissa. Oonkohan mä sun mielessä? Haluaisitko nähdä v
      Ikävä
      41
      1033
    Aihe