Korona uutisointia

Anonyymi

5

202

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei hätää, aina palstojen aktivointiin löytyy porukkaa !

      • Anonyymi

        Tuo on hyvä tietää. Pelasti.


    • Anonyymi

      Noudata ohjeistus.Ota rokote kun saat,mitä sitä lietsoa kuoleman pelkoasi muille?Jos on paha olo voit soitaa kriisipäivysty.Haet vaan tuolla nimellä netti puh.numeron.voit soitaa pelkoasi 24h/ 7 päivää.Ihan jokainen päivä kuukausi vuosi.Saat tukea ahdistukseesi.

      • Anonyymi

        Tuskin tuo ny hätähuuto - pelkkä kommentti vain, ironinen jopa. Korona on vakava asia mut maailmas on paljon muutaki vakavaa..


    • Anonyymi

      Niin että positiivinen ajattelu pitää koronan loitolla sanovat jotkut selvännäkijät.

      Näin myöskin me joogailijat uskomme ja kokemustakin on että kun tanssii Ananda Margan kiirtania ja meditoi niin mielen värähtely pysyy niin korkealla ettei sinne koronavirukset oikein yllä, nekun ovat matalammalla värähtelytasolla.

      En väitä kuitenkaan että olisi sataprosenttinen suoja kun tiedän muutamia meditoijia jotka ovat sairastaneet, tosin toipuneet ilman suurempia ongelmia. Karmallisesti toki on otettava huomioon että joku voi jopa kuollakin, kun on aika lähteä niin koronaviruskin voi siinä sitten olla jo avuksi, että pääsee seuraavaan elämään tai vaikka valaistumaankin.

      Mantroilla voidaan jopa estää luonnonilmiöitäkin kun niitä lauleskellaan yhdessä ja jotkut jopa väittävät poistaneensa haamujakin ulos taloista kummittelemasta.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti

      Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää
      Maailman menoa
      36
      2131
    2. Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!

      Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten
      Maailman menoa
      59
      1945
    3. Helsingin yllä valopalloja

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön
      Sinkut
      121
      1875
    4. Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?

      Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.
      Kouvola
      103
      1611
    5. HÄLYYTYS!!

      Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a36
      NATO
      377
      1602
    6. Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja

      Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah
      Maailman menoa
      124
      1434
    7. Millainen on naisellinen nainen

      Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n
      Sinkut
      182
      1062
    8. Raamatullinen kaste

      Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu
      Kaste
      53
      947
    9. Mitkä olisivat kolme tärkeintä

      vihjettä kaivatustasi?
      Ikävä
      27
      869
    10. Mitkä asiat kaivatun ajattelussa

      Ihmetyttävät? Mikä on tullut yllätyksenä?
      Ikävä
      64
      842
    Aihe