Korona uutisointia

Anonyymi

5

207

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei hätää, aina palstojen aktivointiin löytyy porukkaa !

      • Anonyymi

        Tuo on hyvä tietää. Pelasti.


    • Anonyymi

      Noudata ohjeistus.Ota rokote kun saat,mitä sitä lietsoa kuoleman pelkoasi muille?Jos on paha olo voit soitaa kriisipäivysty.Haet vaan tuolla nimellä netti puh.numeron.voit soitaa pelkoasi 24h/ 7 päivää.Ihan jokainen päivä kuukausi vuosi.Saat tukea ahdistukseesi.

      • Anonyymi

        Tuskin tuo ny hätähuuto - pelkkä kommentti vain, ironinen jopa. Korona on vakava asia mut maailmas on paljon muutaki vakavaa..


    • Anonyymi

      Niin että positiivinen ajattelu pitää koronan loitolla sanovat jotkut selvännäkijät.

      Näin myöskin me joogailijat uskomme ja kokemustakin on että kun tanssii Ananda Margan kiirtania ja meditoi niin mielen värähtely pysyy niin korkealla ettei sinne koronavirukset oikein yllä, nekun ovat matalammalla värähtelytasolla.

      En väitä kuitenkaan että olisi sataprosenttinen suoja kun tiedän muutamia meditoijia jotka ovat sairastaneet, tosin toipuneet ilman suurempia ongelmia. Karmallisesti toki on otettava huomioon että joku voi jopa kuollakin, kun on aika lähteä niin koronaviruskin voi siinä sitten olla jo avuksi, että pääsee seuraavaan elämään tai vaikka valaistumaankin.

      Mantroilla voidaan jopa estää luonnonilmiöitäkin kun niitä lauleskellaan yhdessä ja jotkut jopa väittävät poistaneensa haamujakin ulos taloista kummittelemasta.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      189
      5098
    2. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      25
      4472
    3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      9
      3147
    4. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      259
      3049
    5. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      147
      2957
    6. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      52
      2541
    7. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      27
      1939
    8. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      56
      1883
    9. Toivotko vielä kohtaamista

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      77
      1824
    10. Ei siinä kauan

      Menisi jos olisimme kahden
      Ikävä
      22
      1797
    Aihe