Voi että kun tytöt sais vettä

Anonyymi

Kuka kuskaa autolla vettä paljuun Haapavedellä. Huomenna tulossa palju vuokralle ja hanasta jos alkaa ämpäreillä kantaan, niin hidasta hommaa kantaa lähes 200 ämpärillistä. Joku luuli, että viimekesänä on paloautolla paljua täytetty, mutta en löytänyt oikein numeroa mihin olis soittanut ja kysynyt ei ihan hätäkeskukseenkaan viihti sen tähden soittaa. Voishan niitä talkoolaisiakin löytyä neljälle tytölle, mutta
siinä on vaara, että jäävät talkoomiehet pian myös paljuilemaan.

8

99

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Siltalan Mika, Pub Marjuska.. Mikään ei toimi mutta kaikki järjestyy...

      • Anonyymi

        Palju vuokrattu toisesta firmasta, niin ei kehtais vettä sitte vaatia toisesta. Palju tuodaan kuuleman tyhjänä ja täytyy itse vedet hommata.


    • Anonyymi

      Valtakunnansalin lähellä laskivat viime kesänä ainaki paloautolla vettä paljuun. Kannattaa kysyä paloasemalta. Eivät nekään varmaan ilman tuo, mutta helpommalla kyllä pääsette.

      • Anonyymi

        Jantusella ja heikillä on vehkeitä


    • Anonyymi

      No hemmetti, omasta hanasta, pane letku hanan päähän ja laske siitä, ei pitäs olla vaikeaa !

      • Anonyymi

        Mutta jos.ei ole letkua eikä hanaa nekin maksaa ja asennus.


    • Anonyymi

      No olet kyllä saamaton, hae letku kaupasta, sieltä se pitää muittenkin hakea ja laita se pää siihen joka työnnetään hanan nokkaan, jos ei ole sitä hanaakaan ja et ole lähelläkään vesistöä, niin sitten sulata lumesta se vesi.

      • Anonyymi

        Älytön ohje kallista sulattaa lumesta.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

      Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
      Maailman menoa
      14
      1379
    2. Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli

      Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.
      Maailman menoa
      206
      1343
    3. Milloin bikineistä

      Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet
      Maailman menoa
      145
      1189
    4. Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !

      Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast
      Kaste
      470
      1007
    5. 134
      959
    6. Olimmeko molemmat

      ujoja ja hankalia, vai minä vain? Mietin, oliko se silloin epävarmuutta vai kiinnostuksen puutetta.
      Ikävä
      73
      923
    7. Johanna Tukiainen ei suostu muuttamaan pois vuokra-asunnosta!

      Seiska kertoi tänään, että Johanna Tukiainen ei ole suostunut poistumaan Helsingin Munkkisaarenkadun vuokra-asunnostaan.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      66
      857
    8. Mun on ikävä sua J ,

      Mun on ikävä sua J, haluaisin tutustua paremmin (vaikka tämä aivan älytöntä onkin). Voitaisiinko nähdä ja jutella ihan
      Ikävä
      47
      832
    9. Kehtaisitko kulkea mun kans yleisillä paikoilla

      vaikka käsi kädessä?
      Ikävä
      68
      794
    10. Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko

      Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää
      Kaste
      397
      776
    Aihe