Löytyykö mistään palvelujen ääreltä asuntoa pienituloiselle sairaseläkeläiselle? On kohtuutonta että sairaat sekä ikäihmiset, eläkeläiset, joutuvat pahimpiin kylmiin mörskiin asumaan. Sitten ei saa vähänkään fiksumpaan asuntoon riittäviä tukia. Nyt korona-aikana varsinkin on todella haastavaa asunnon löytyminen, koska virastot on niin suppeasti auki ja on kauhea ruuhka vähäisiin puheluaikoihinkaan. Nuo vuokrat kun olisi hiukan kohtuullisempia ja edes löytyisi erotilanteessa kamppailevalle muutenkin ihan shokissa olevalle se asunto ja nopeasti. Tässä on uhkaa ilmassa parisuhdeväkivallallekin vielä. Minä ja kisu ollaan kai ongelmajätettä.
Asuntojen vuokrat karkaa käsistä.
Anonyymi
2
143
Vastaukset
- Anonyymi
Muuta muualle. Ei ole pakko asua Etelä- Karjalassa
- Anonyymi
Samanlaista se on ympäri Suomen, köyhä ei saa omistaa mitään, elämmehän hyvinvointi yhteiskunnassa, olemme euroopan onnellisin kansa?
Silti täällä on asunnottomia, köyhiä, sairaita ihmisiä joilta ei varmasti ole kysytty oletko onnellinen kun asut Suomi nimisessä hölmölässä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1365816
Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3962619- 1352561
Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää
Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv102100- 141610
- 681222
Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla
Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä11081Kun ei numeroa
niin en edes voi viestittää, et suunnitelmiin tuli muutos. Ikävä on, ja kasvaa vaan🤍101072- 52948
- 82875